Doğu Anadolu Bölgesi’ndeki Van, Bitlis, Muş ve Hakkari’de, olumsuz hava şartları nedeniyle 238 yerleşim biriminin yolu kapandı

Doğu Anadolu Bölgesi'ndeki Van, Bitlis, Muş ve Hakkari'de, olumsuz hava şartları nedeniyle 238 yerleşim biriminin yolu kapandı. Van'da kar ve tipiden dolayı 96 yerleşim birimine ulaşım sağlanamıyor. Başkale ilçesinde de çığ nedeniyle kapanan mezra yolları ekiplerin yoğun çalışması sonucu yeniden ulaşıma açıldı. ( Zafer Tayfur - Anadolu Ajansı )

Doğu Anadolu Bölgesi’ndeki Van, Bitlis, Muş ve Hakkari’de, olumsuz hava şartları nedeniyle 238 yerleşim biriminin yolu kapandı

Van Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, kent merkezi ile ilçelerde kar ve tipiden dolayı 96 yerleşim birimine ulaşım sağlanamıyor.

Son yılların en çetin kışının yaşandığı Van’da, ilçe belediyeleriyle iş birliği halinde karla mücadele çalışması yürütülüyor. Kent merkezindeki kaldırımları ve yolları temizleyen ekipler, biriken karları kamyonlarla şehir dışına taşıyor.

Hakkari

Hakkari’de kar, tipi ve çığ nedeniyle 29 köy ile 84 mezra yolu ulaşıma kapandı.

Önceki gün kapanan 262 yerleşim birimi yolundan 149’unu açan İl Özel İdaresi karla mücadele ekipleri, diğer yolların da açılması için çaba gösteriyor.

Kar kalınlığının bazı kesimlerde 4 metreye ulaştığı kentte, belediye ekipleri çarşı merkezi, ara sokaklar ve mahalle yollarında kar temizleme çalışmalarını sürdürüyor.

Kırsal kesimlerde çileye dönüşen kar, çocukların yüzünü güldürüyor. Gazi Mahallesi yolunu piste dönüştüren çocuklar, kızaklarla kayarak eğlenceli zaman geçiriyor.

Çukurca ilçesinde aralıklarla etkili olan yağış nedeniyle tek katlı evler ve araçlar adeta kara gömüldü. Kar kalınlığının 1 metreyi geçtiği ilçede vatandaşlar ev ve iş yerlerinin önünü temizledi, belediye ekipleri de yollarda biriken karı kamyonlarla ilçe dışına taşıdı.

Çukurca’ya bağlı Çığlı köyü yakınında çığ düşmesi sonucu kapan Hakkari-Şırnak kara yolu, Karayolları 114. Şube Şefliği ekiplerinin çalışmaları sonucu açıldı.

Bitlis/Muş

İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Ümit Kurtkan, Bitlis’te etkili olan kardan dolayı 15 yerleşim yerine ulaşımın sağlanamadığını söyledi. Kurtkan, kapanan köy yollarının açılması için çalışmaların devam ettiğini aktardı.

Karayolları ve belediye ekipleri, kent merkezinde kar temizleme çalışması yürüttü.

Muş İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Nihat Rençber, il genelinde kardan kapanan 14 köy yolunun açılması için çalışma yaptıklarını anlattı.

Doğu Anadolu Bölgesi’ndeki Van, Bitlis, Muş ve Hakkari’de, olumsuz hava şartları nedeniyle 238 yerleşim biriminin yolu kapandı. Van’da kar ve tipiden dolayı 96 yerleşim birimine ulaşım sağlanamıyor. Başkale ilçesinde de çığ nedeniyle kapanan mezra yolları ekiplerin yoğun çalışması sonucu yeniden ulaşıma açıldı.
( Zafer Tayfur – Anadolu Ajansı )

Umutsuzlar ordusuna 1 milyon 282 bin kişi daha katıldı

Türkiye İstatistik Kurumu’nun açıkladığı Eylül ayı işsizlik rakamları, işsiz sayısının geçen yılın aynı dönemine göre 550 bin kişi azalarak 4 milyon 16 bin kişiye düştüğünü gösterdi. Açıklanan rakama bağlı olarak işsizlik oranı 1,1 puanlık azalarak yüzde 12,7 seviyesinde gerçekleşti. ...

Time’a göre yılın çocuğu, genç mucit Gitanjeli Roa

Ünlü Amerikan haber dergisi Time, 1927’den bu yana her yıl ilan ettiği “Yılın Kişisi” yerine bu yıl ilk kez “Yılın Çocuğu”nu seçti. Dergiden yapılan açıklamada, ”Dünya, onu şekillendirenlere aittir. Güven verici gerçek şu ki, her yeni nesil dünyaya daha fazla katkı ...

Hazar Ergüçlü: Sırf moda diye kadın-erkek eşitliğini savunanlar var

Oyuncu Hazar Ergüçlü dobra dobra konuşmasıyla bilinen bir isim. Son olarak İbrahim Selim’in Zorlu PSM %100 Studio sahnesinde sunduğu “İbrahim Selim ile Bu Gece” şovuna konuk oldu. Programın “Gözlerimin İçine Bak” bölümünde kendisine yöneltilen soruları yanıtlayan ...