Galata Köprüsü’nde yol kesip para istedi: Mağdur yoğun bakımda

Hüseyin Sezer

Hüseyin Sezer ve üç arkadaşı, pazar sabaha karşı saat 03.00 sıralarında Galata Köprüsü’nün alt geçidinde yürüyordu. Gece vakti eğlenceden çıkanlara sigara ya da para isteyerek musallat olmaları alışılagelmiş tacizcilerden biri yanlarına yaklaştı. Yollarını kesen Doğan U. adlı kişi para istiyordu.

Hüseyin Sezer cebinden çıkarttığı 5 lirayı verdi. Tacizci zorba yeterli bulmadı. Dört arkadaş yolarına devam etmeye çalışırken şüpheli bıçak çekip sallayarak tehditler savurmaya başladı. Yol kenarında bir dükkanın tadilatı için yığılmış kalaslardan birini bıçak tutmayan diğer eliyle alıp Hüseyin Sezer’in kafasına vurdu.

Hüseyin Sezer kanlar içinde yere yığıldı, Doğan U. koşarak uzaklaştı. Hüseyin Sezer’in arkadaşları. Doğan U.’nun peşinden kısa süre koşsa da yakalayamadı.

Ambulansla Taksim İlk Yardım ve Eğitim Hastanesi’ne kaldırılan Hüseyin Sezer, kafatasında kırık ve beyin kanaması teşhisiyle yoğun bakıma alındı. Durumu ağır.

Hüseyin Sezer’in arkadaşı Barış Kaya DHA’ya “Burası, İstanbul’un işlek ve kalabalık noktalarından biri. Böyle bir yerde bu durumun yaşanması üzücü. En az on dakika şüpheliyle uğraştık. Ortalıkta ne polis ne güvenlik görevlisi vardı. Tartışmaydı, kavgaydı derken kalası çekti ve durum ortada” dedi.

Güvenlik kamera kayıtlarından iz süren polis Doğan U.’yu yakaladı.

Doğan U. saldırı gecesi güvenlik kameralarına böyle yansımış.

Aramızda 167 binle 335 bin arası koronalı dolaşıyor

Bunun adı “ikinci dalga” mıdır, yoksa “birinci dalganın ikinci kez tepe yapması” mıdır tartışması anlamsız. Türkiye’de ve Batı Avrupa’da korona virüs salgını patlaması var. Ve bu patlama, “birinci dalga” adı verilen Mart ve Nisan aylarındaki salgından çok daha büyük, çok daha yaygın. Türkiye’de ...

5 Ekim günü 11 bin 600 yeni vaka geldi

Covid-19 testi pozitif çıkan. kişilerin tamamına salgın tablolarında yer vermediğini itiraf edince eleştirilerin odağına oturan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca gerçek vaka sayısı konusunda son derece ketumdu. Koca, sonunda gerçek vakaların hesaplanabilmesi için net bir veri sağladı. Her 10 testten ...

AB’den Türkiye’ye iyi haber var

Bu sabah itibarıyla ülkece çok rahat bir nefes aldığımızı söyleyebiliriz. Çünkü, Doğu Akdeniz’de savaş gemileriyle sürdürdüğümüz ve Yunanistan ve Fransa’nın da savaş gemileriyle katıldığı, her an savaşa dönebilir gibi duran gerginlik devam ediyor olsaydı, bu sabah büyük olasılıkla ...