Galata Köprüsü’nde yol kesip para istedi: Mağdur yoğun bakımda

Hüseyin Sezer

Hüseyin Sezer ve üç arkadaşı, pazar sabaha karşı saat 03.00 sıralarında Galata Köprüsü’nün alt geçidinde yürüyordu. Gece vakti eğlenceden çıkanlara sigara ya da para isteyerek musallat olmaları alışılagelmiş tacizcilerden biri yanlarına yaklaştı. Yollarını kesen Doğan U. adlı kişi para istiyordu.

Hüseyin Sezer cebinden çıkarttığı 5 lirayı verdi. Tacizci zorba yeterli bulmadı. Dört arkadaş yolarına devam etmeye çalışırken şüpheli bıçak çekip sallayarak tehditler savurmaya başladı. Yol kenarında bir dükkanın tadilatı için yığılmış kalaslardan birini bıçak tutmayan diğer eliyle alıp Hüseyin Sezer’in kafasına vurdu.

Hüseyin Sezer kanlar içinde yere yığıldı, Doğan U. koşarak uzaklaştı. Hüseyin Sezer’in arkadaşları. Doğan U.’nun peşinden kısa süre koşsa da yakalayamadı.

Ambulansla Taksim İlk Yardım ve Eğitim Hastanesi’ne kaldırılan Hüseyin Sezer, kafatasında kırık ve beyin kanaması teşhisiyle yoğun bakıma alındı. Durumu ağır.

Hüseyin Sezer’in arkadaşı Barış Kaya DHA’ya “Burası, İstanbul’un işlek ve kalabalık noktalarından biri. Böyle bir yerde bu durumun yaşanması üzücü. En az on dakika şüpheliyle uğraştık. Ortalıkta ne polis ne güvenlik görevlisi vardı. Tartışmaydı, kavgaydı derken kalası çekti ve durum ortada” dedi.

Güvenlik kamera kayıtlarından iz süren polis Doğan U.’yu yakaladı.

Doğan U. saldırı gecesi güvenlik kameralarına böyle yansımış.

Zengin ülkeler hepsini aldı, fakirlere kalmadı, Türkiye aşısız kaldı

Türkiye aşısız kaldı. Çin’den geleceği söylenen aşılardan hala bir haber yok; çünkü bu aşılar için gereken Faz3 denemelerinin sonuçları hala belli değil. Bu arada İngiltere ve Amerika vatandaşlarını aşılamaya başladı, Avrupa ocak ayında aşılamaya başlamak için hazırlıklarını tamamlıyor, ...

İstanbul’da “Yatılı kumarhane” operasyonu

İstanbul’da sokağa çıkma kısıtlamasının başladığı cuma günü ruhsatsız iş yerine girip pazartesi sabahına kadar kumar oynayan 26 kişi suçüstü yakalandı. Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Kumar Büro Amirliği ekipleri, 12 Aralık’ta saat 00.30 sıralarında Başakşehir Bahçeşehir ...

PKK, Suriye üzerinden Peşmerge’ye saldırdı

Kuzey Irak’taki Kürdistan Bölgesel Yönetimi ile PKK arasındaki çatışmalar giderek yayılıyor. Birkaç gün önce Duhok kentinde başlayan çatışmalarda dün PKK’nın Irak’taki Peşmerge güçlerine Suriye’den ağır silahlar kullanarak saldırdığı öne sürüldü. Irak Kürt Bölgesel ...