Galata Köprüsü’nde yol kesip para istedi: Mağdur yoğun bakımda

Hüseyin Sezer

Hüseyin Sezer ve üç arkadaşı, pazar sabaha karşı saat 03.00 sıralarında Galata Köprüsü’nün alt geçidinde yürüyordu. Gece vakti eğlenceden çıkanlara sigara ya da para isteyerek musallat olmaları alışılagelmiş tacizcilerden biri yanlarına yaklaştı. Yollarını kesen Doğan U. adlı kişi para istiyordu.

Hüseyin Sezer cebinden çıkarttığı 5 lirayı verdi. Tacizci zorba yeterli bulmadı. Dört arkadaş yolarına devam etmeye çalışırken şüpheli bıçak çekip sallayarak tehditler savurmaya başladı. Yol kenarında bir dükkanın tadilatı için yığılmış kalaslardan birini bıçak tutmayan diğer eliyle alıp Hüseyin Sezer’in kafasına vurdu.

Hüseyin Sezer kanlar içinde yere yığıldı, Doğan U. koşarak uzaklaştı. Hüseyin Sezer’in arkadaşları. Doğan U.’nun peşinden kısa süre koşsa da yakalayamadı.

Ambulansla Taksim İlk Yardım ve Eğitim Hastanesi’ne kaldırılan Hüseyin Sezer, kafatasında kırık ve beyin kanaması teşhisiyle yoğun bakıma alındı. Durumu ağır.

Hüseyin Sezer’in arkadaşı Barış Kaya DHA’ya “Burası, İstanbul’un işlek ve kalabalık noktalarından biri. Böyle bir yerde bu durumun yaşanması üzücü. En az on dakika şüpheliyle uğraştık. Ortalıkta ne polis ne güvenlik görevlisi vardı. Tartışmaydı, kavgaydı derken kalası çekti ve durum ortada” dedi.

Güvenlik kamera kayıtlarından iz süren polis Doğan U.’yu yakaladı.

Doğan U. saldırı gecesi güvenlik kameralarına böyle yansımış.

Erdoğan’a kim geçmiş olsun dedi, Putin’e kim “Happy Birthday”? Sıralı tam liste bize yeni bir şey söylüyor

TRTHaber iki gün önce Koronavirüs’ü pozitif çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a başsağlığı için mesaj gönderen ve bizzat arayan devlet başkanı ve başbakanların listesini yayınladı. Bence uluslararası siyaset bilimcileri, düşünce kuruluşları ve istihbarat birimleri için ilginç  bilgilere sahip bir ...

Ben dansözüm de, Sözcü’nün Genel Yayın Yönetmeni ne?

Ben görmemiştim, Hürriyet’in eski yazı işleri müdürlerinden Ertuğ Karakullukçu sosyal medyada görmüş ve gönderdi. Kalender beni dansöz olarak gösteren bir karikatürümü çizmiş.  Üzerine de şöyle yazmış: “Hürriyet’ten kovulan Ertuğrul Özkök ‘Rahatlıkla dansözlük yaparım’ dedi…” Mizah güzel bir ...

Sezgin Baran Korkmaz’ın Unico Sigortayı satış operasyonu yattı

Bir şirket düşünün. Beş kişilik yönetim kurulu, önce 5 Mayıs 2021 günü toplanıp bir karar alıyor; şirketin en büyük hissedarının yüzde 87.99’luk hissesini sattığını kayda geçiriyor. Aynı şirketin aynı isimlerden oluşan yönetim kurulu, aradan 55 gün geçtikten sonra bir daha toplanıyor, bu kez en ...