Galata Köprüsü’nde yol kesip para istedi: Mağdur yoğun bakımda

Hüseyin Sezer

Hüseyin Sezer ve üç arkadaşı, pazar sabaha karşı saat 03.00 sıralarında Galata Köprüsü’nün alt geçidinde yürüyordu. Gece vakti eğlenceden çıkanlara sigara ya da para isteyerek musallat olmaları alışılagelmiş tacizcilerden biri yanlarına yaklaştı. Yollarını kesen Doğan U. adlı kişi para istiyordu.

Hüseyin Sezer cebinden çıkarttığı 5 lirayı verdi. Tacizci zorba yeterli bulmadı. Dört arkadaş yolarına devam etmeye çalışırken şüpheli bıçak çekip sallayarak tehditler savurmaya başladı. Yol kenarında bir dükkanın tadilatı için yığılmış kalaslardan birini bıçak tutmayan diğer eliyle alıp Hüseyin Sezer’in kafasına vurdu.

Hüseyin Sezer kanlar içinde yere yığıldı, Doğan U. koşarak uzaklaştı. Hüseyin Sezer’in arkadaşları. Doğan U.’nun peşinden kısa süre koşsa da yakalayamadı.

Ambulansla Taksim İlk Yardım ve Eğitim Hastanesi’ne kaldırılan Hüseyin Sezer, kafatasında kırık ve beyin kanaması teşhisiyle yoğun bakıma alındı. Durumu ağır.

Hüseyin Sezer’in arkadaşı Barış Kaya DHA’ya “Burası, İstanbul’un işlek ve kalabalık noktalarından biri. Böyle bir yerde bu durumun yaşanması üzücü. En az on dakika şüpheliyle uğraştık. Ortalıkta ne polis ne güvenlik görevlisi vardı. Tartışmaydı, kavgaydı derken kalası çekti ve durum ortada” dedi.

Güvenlik kamera kayıtlarından iz süren polis Doğan U.’yu yakaladı.

Doğan U. saldırı gecesi güvenlik kameralarına böyle yansımış.

Sezgin Baran Korkmaz’ın Unico Sigortayı satış operasyonu yattı

Bir şirket düşünün. Beş kişilik yönetim kurulu, önce 5 Mayıs 2021 günü toplanıp bir karar alıyor; şirketin en büyük hissedarının yüzde 87.99’luk hissesini sattığını kayda geçiriyor. Aynı şirketin aynı isimlerden oluşan yönetim kurulu, aradan 55 gün geçtikten sonra bir daha toplanıyor, bu kez en ...

Sesten hızlı uçacak jet motorlu SİHA’lar geliyor: MİUS

İnsansız hava aracı üreticisi Baykar’ın sahiplerinden Selçuk Bayraktar, üzerinde çalıştıkları jet motorlu insansız savaş uçağının kavramsal tasarımlarını paylaştı. TB-1 insansız hava aracı, TB-2 silahlı insansız hava aracı ve son olarak Akıncı silahlı insansız hava aracını üreten Selçuk ...

Sezgin Baran Korkmaz, Varlık Barışı’ndan yararlanmak isterse kimse şaşırmasın

Türkiye, gerçekten inanılmaz bir ülke. Herhalde bugünlerde tanık olduğumuz suç ve suçluyla mücadele, suç yoluyla elde edilen paranın saptanması konularındaki vurdumduymazlığın Cumhuriyet tarihinde başka bir örneği olmasa gerek. Sezgin Baran Korkmaz adlı “iş insanı” başlangıçta Türkiye ...