Erdoğan açıkladı

Okullar ne zaman açılacak, bayramda sokağa çıkma yasağı olacak mı?

Kabine toplantısının ardından açıklama yapan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan yeni tip koronavirüs ile mücadele kapsamında bayramda 81 ilde sokağa çıkma yasağının uygulanacağını duyurdu.
Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda eğitim öğretim yılının bitirilmesine karar verildi. Yeni dönem, eylülde başlayacak. Camiler ise valilik ve müftülüklerin belirleyeceği camiler başta olmak üzere, kademeli olarak 29 Mayıs’tan itibaren ibadete açılacak.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

– Vefa destek guruplarına yönelik saldırılar aynı amaca hizmet ediyor.
– Siyasette kurdukları ittifakı, sahada devlet saldırmak üzere genişletenlerin hesabını milletimiz sandıkta soracaktır.
– Arefe gününden bayramın son gününe kadar, 81 ilimizin tamamında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır.
– Camiler 29 Mayıs Cuma günü, öncelikle valilikler ve müftülükler tarafından belirlenen camilerden başlayarak ibadete başlıyoruz.
– Milli Eğitim Bakanlığına (MEB) bağlı okullarda eğitim-öğretim yılını bitirmeye karar verdik. Yeni eğitim yılı eylülde başlayacak.
– Bu hafta çarşamba ve cuma günleri gençlerimizle ilgili esnetme uygulaması yine devam edecek.

CHP’ye yüklendi

Erdoğan, Van’da ve Adana’da Vefa Sosyal Destek Grubu görevlilerine yönelik saldırıya ilişkin konuşurken, “PKK’lıların Van’da yaptığı eylem ile, CHP’lilerin Adana’da yaptığı saldırı, farklı araçlarla da olsa aynı gayeye yöneliktir. Siyasette kurdukları ittifakı sahada mazlumlara saldırmak üzere genişletenlerin hesabını milletimiz sandıkta görecektir” dedi. Erdoğan, ‘CHP’nin yaptığı şeyleri demokrasi kılıfıyla örttüğünü’ iddia ederken “Türkiye, 2023 hedeflerine ulaşmakla kalmayacak, aynı zamanda bu hastalıklı siyasetin temsilcilerinden de kurtulacaktır” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı adaylığı yarışı CHP’de erken başladı

Bu kadar spekülasyon canımıza tak etti. Bütün amaç bizim içimizde bir tartışma yaratıp moralimizi düşürmek CHP’nin gündeminde Abdullah Gül diye bir isim olmadı, şimdi de yok, olmayacak da…” 25 Nisan 2018’de CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah ...

Bir plastik çöp mafyamız eksikti, o da oldu

Haber cümlesi şu: “Uluslararası Polis Örgütü Interpol, bir rapor yayınlayarak ülkeleri yasa dışı çöp ticareti ve çöp kaçakçılığı konusunda uyardı. Interpol, özellikle plastik atık konusuna dikkat çekti ve bu alanda artan organize suç örgütü faaliyetlerine ilişkin verileri paylaştı.” Bu cümleyi ...

Gazetecinin sessiz sakin bir insan olarak ölümü

Annem, o gazeteden bu gazeteye iş değiştirmek ve hiçbir iş yerinde çok uzun süre durmamakla geçen meslek hayatının bir noktasında “basın müşavirliği”ne atlamak zorunda kaldı. Böyle basın müşavirliği yaptığı şirketlerden biri Bakırsan’dı, onun patronu Yaşar Keçeli, Adalet Partisi’ne yakın bir iş ...