Skandallardan skandal, mahrem bilgilerden mahrem bilgi beğenin

Johnny Depp ve Amber Heard yıllar önce anlaşmalı biçimde boşandılar ama çiftin arasındaki kavga hala devam ediyor. Amber Heard, Johnny Depp’in kendine şiddet uyguladığını öne sürüyor; Depp ise Heard’e dava üstüne dava açıyor, “Şiddet uygulamadım, şiddet gördüm” diyor. İçinde dünyaca ünlü isimlerin bol bol yer aldığı bir mahkeme filmi gibi yaşananlar.

İSMAİL YUVACAN

1989 yapımı Amerikan kara komedisi ‘Güllerin Savaşı’ filmini hatırlarsınız. Michael Douglas ile Kathleen Turner’in başrolleri paylaştığı film, mükemmel bir evliliğe sahip zengin bir çiftin, evlilikleri dağılmaya başladığında, kendilerini çirkin ve acı bir boşanma savaşının ortasında bulmalarını anlatır.

Johnny Depp ve Amber Heard’ın üç yıl önce sonlandırdıkları topu topu 15 aylık evlilikleri, aralarındaki bitmeyen kavga yüzünden Güllerin Savaşı’nı andırıyor.

Karayip Korsanları serisiyle kariyerinin doruklarına çıkan, dünyanın en çok kazanan Hollywood yıldızları arasına giren Johnny Depp, 2011’de ‘The Rum Diary-Tutku Günlükleri’ setinde tanıştığı aktris Amber Heard’la 2015’te evlendi. Amber 15 ayın sonunda, Depp’in annesinin ölümünden üç gün sonra soluğu mahkemede aldı.

Eşinden Los Angeles’taki çatı katında, Avustralya’daki kiralık villada, Japonya’da bir otel odasında ve Johnny’nin Bahamalar’da satın alıp ‘Fuck Off Island’ adını verdiği özel adasında defalarca şiddet gördüğünü iddia ediyordu, hatta Johnny Depp için bir de ‘uzaklaştırma’ kararı çıkardı. Johnny Depp ise asıl şiddet gören tarafın kendisi olduğunu, karısının kendisinden para koparmak için yalan söylediğini öne sürdü.

O sırada Karayip Korsanları’nın beşinci ve son filmi Salazar’ın İntikamı’nın çekimleri yeni bitmişti. Karısını dövdüğü iddiası, kariyerine büyük darbe oldu.

Filmin yapımcısı Disney, çekimler biter bitmez Johnny Depp’le ilişkisini sonlandırdı.

Boşanma davası 2017’de karşılıklı anlaşmayla sonuçlandı. 7 milyon dolar karşılığında taraflar ‘ortak bir açıklama’ ile birbirlerine yönelttikleri suçlamaları geri aldı. “Aramızdaki tutku zamanla azaldı ama aşk her zaman vardı. Hiçbir zaman birbirimize fiziksel ve duygusal zarar verme niyetinde olmadık” dediler. Ancak aradan bir yıl geçti. Amber, 2018’de The Washington Post için bir makale kaleme aldı, isim vermeden kendisinin de bir ‘aile içi şiddet kurbanı olduğunu’ yazdı. Depp çılgına döndü, Virginia eyaletinde eski eşine karşı 50 milyon dolarlık ‘tazminat davası’ açtı. Amber Heard’ün, kariyerini yok etmek için kendisine iftira attığını ileri sürdü.

Üstelik çift, çıkmaza giren evliliklerini kurtarmak için kavgalarını kaydedip sonra birlikte dinleme kararı almışlardı. Johnny Depp, mahkemeye 87 ses kaydı ve 31 tanık sundu.

Tam bu sırada kayıtlardan bazıları medyaya sızdı. Johnny Depp’in ciddi boyutta fiziksel şiddete maruz kaldığını kanıtlar nitelikteki 46 dakikalık bir kayıt, Amber Heard’ün histeri krizlerini gözler önüne serdi.

Amber gafil avlanmıştı. Davanın düşürülmesi için üç kez başvuruda bulundu ama sonuç alamadı. Tüm bunların üzerine Johnny Depp’in eski karısının ailesiyle arasında geçen mesajlaşmalar da ortaya çıktı. Depp bunlardan birinde “Ben kızınızı gerçekten çok sevdim. Ama sırf onun doğum gününe geç kaldım diye şu anda boşanıyoruz. Bana arkadaşlarının önünde tehditler savurdu. Şiddet göstermeye kalktığı anda orayı terk ettim. Zaten ne zaman bana şiddet uygulamaya kalksa evden ayrılıyorum. Benim hakkımda söyledikleri doğru değil. Ben ona telefon fırlatmadım. Bu olanların hiçbirini hak etmiyorum. Eğer bu olaylar gerçekten yaşanacaksa, ben de cevapsız kalmayacağım” diyordu. Hukuk ekibi gerçekten sıkı çalışıyordu.

Bir dava da The Sun’a

Johnny Depp’le Amber Heard 2011’de Tutku Günlükleri filminin setinde tanıştılar. 2015’te evlendiler. Bir ara Hollywood’un örnek çifti olarak gösteliyorlardı. Karayip Korsanları müthiş iş yapmış, Johnny Depp, dünyanın en çok kazanan aktörleri arasına girmişti. Ancak evlilikleri 15 ay sürdü. 2017’de boşandılar. Ama aralarındaki savaş bitmedi. Amber’in eşinden şiddet gördüğü iddiası, Johnny Depp’in kariyerine büyük darbe indirdi.

Henüz ABD’deki mahkeme başlamadan bu kez İngilizler’in ünlü tabloid gazetesi The Sun, Johnny Depp için ‘eşini döven biri’ anlamında bir başlık attı (Wife Beater) ve Amber’in iddialarını içeren sert bir haber yayınladı. Johhny bu kez The Sun gazetecisinin yayıncısı News Group Newspaper (NGN) ve The Sun’ın Genel Yayın Yönetmeni Dan Wootton’a iftira davası açtı.

Sansasyonla satan gazete için bu bulunmaz bir ‘reklam’ fırsatıydı. Manşetlerinin arkasında durdular, “Amber Heard’ın 2013-2016 arasında yaşadığı 14 ayrı şiddet olayı haberimizin doğru olduğunu kanıtlıyor. Amber mahkemede lehimize tanıklık yapacak” dediler.

İngiliz adaleti Amerikan adaletinden hızlı çıktı. Londra Kraliyet Mahkemesi’nde 16 gün süren duruşma maratonu geçen hafta sonlandı. Karşılıklı suçlamalar havada uçuştu. Evliliğin en mahrem sırları ortaya döküldü.

Johnny Depp’in hukuk ekibi, avukat David Sherborne ve Eleanor Laws, savunmalarını Amber’in iddia ettiği 14 şiddet olayını çürütmek üzerine kurdu. David Sherborne, açılış konuşmasında “Müvekkilimi gazeteden kazanacağı tazminat ilgilendirmiyor. Adaleti arıyor ancak aradığı adaleti bulmak için bu süreçte hayatını, en mahrem sırlarına kadar ifşa etmek zorunda kalacak. Bu adam kendisini bu acı verici, kamusal sürece neden tabi tutuyor? Çünkü eşini hiç dövmedi, ona el kaldırmadı. Gazetenin attığı başlığı hak etmiyor” dedi.

Thu Sun’ın avukatı Sasha Wass ise Johnny Depp için bir “Dr Jekyll, Mr. Hyde” portresi çizdi. Romanda saygın yaşlı bir hekim olan Dr. Henry Jekyll’ın zaman zaman şehvet düşkünü bir canavar olan Mr. Hyde’a dönüşmesi gibi, Johhny Depp’in alkol ve uyuşturucu etkisi altında karısını döven bir canavara dönüştüğünü ileri sürdü.

Johnny Depp’in avukatları, Amber Heard’ü ilişkideki gerçek saldırgan ve ‘kronik yalancı’ olarak resmetti. Depp’in Amerikan mahkemesine sunduğu ses kayıtlarını dinlettiler. Amber’in sahte yara izleriyle fotoğraflar çektirdiğini, birlikte oldukları dönem boyunca eski eşinin ‘bir tür sigorta poliçesi olarak’ sahte kanıt ürettiğini iddia ettiler.

Mahkeme kararını birkaç hafta içinde açıklayacak. Ya gazeteyi iftiradan suçlu bulacak ya da aklayacak. Ama öncesinde gelin, o üç haftada kim ne anlattı, Johnny mi haklı, Amber mi, yakından bakalım.

İngiliz mahkemesinde Johnny Depp’in eski eşine ilk şiddet uyguladığı olayın, 2013’te, Amber’in eşinin kolundaki ‘Wino for ever’ yazan dövmeye gülmesinin ardından yaşandığı iddia edildi.

Johnny Depp, 1989’dan 1993’e kadar 4 yıl birlikte olduğu sevgilisi Winona Ryder için koluna “Winona Forever-Sonsuza kadar Winona” dövmesi yaptırmıştı. Ayrıldıktan sonra dövmeyi “Wino Forever”a, yani “Sonsuza kadar şarapçı”ya çevirdi.

The Sun gazetesinin avukatı Sasha Wass, “Yıl 2013’tü. Johnny Depp yoldan çıkmıştı. Gırtlağına kadar uyuşturucu ve alkole batmıştı. Çok nadir ayıktı. Amber bir gün, Johnny’nin kolundaki dövmeye güldü. O da kalkıp eşine birkaç tokat attı. Bu ilk şiddet olayıydı” dedi.

Johnny Depp Amber’in güldüğünü veya bu nedenle kavga ettiklerini hatırlamadığını, eski eşini tokatlamasının söz konusu olmadığını söyledi ancak o dönem aşırı derecede alkol ve uyuşturucu kullandığını kabul etti.

Sasha Wass, Johhny Depp’in olaydan sonra ağlamaya başladığını ve bir daha şiddet uygulamayacağına söz verdiğini de ekledi. “Attığı tokadı içki ve uyuşturucuya bağladı” dedi. Buna karşılık Depp, “Amber içki ve uyuşturucuyu bırakmam konusunda bana hiç destek olmadı” diyerek üste çıkmaya çalıştı.

Aynı duruşmada Amber’in eski eşi için yazdığı; ancak hiç göndermediği bir elektronik posta da gündeme geldi.

Bu e-mailde Amber eski eşinin ‘bir yarısını çok sevdiğini ancak özellikle içtiği zaman ortaya çıkan canavardan korktuğunu’ belirtiyor.

Amber’in evinin duvarında asılı, eski sevgilisi Tasya van Ree tarafından yapılmış bir resim üzerine de çiftin kavga ettiği, Johnny Depp’in bu tartışmanın ardından yine Amber’e şiddet uyguladığı iddia edildi.

Johnny Depp, bazen kıskanç olabileceğini kabul etti ama dayak iddialarını yine reddetti.

Kanlı kıskançlık krizi

Amber Heard’ın iddiasına göre Johnny Depp müthiş derecede kıskançmış. Onu birçok kez kendisini aldatmakla suçlamış. Bu suçlamaya hedef olan son erkek Elon Musk oldu. Elon Musk ve Amber Heard bir süre birlikte oldular ancak ikisi de bu ilişkinin boşanmanın ardından başladığında ısrarlı. Hatta Elon Musk, şaka yollu kendisini suçlayan Johnny Depp’I ‘kafes dövüşü’ne davet etti.

Mahkemede gündeme gelen ikinci büyük olay, Mart 2015’te, Avustralya’da Karayip Korsanları’nın beşinci ve son filmi “Salazar’ın İntikamı’nın çekildiği sırada yaşandı.

Johnny Depp çekimler sırasında bir arkadaşının villasını kiralamıştı. Amber üç günlüğüne onu ziyarete geldi ve her zaman olduğu gibi kavgaya tutuştular.

Bu noktadan sonra anlatımlar taraflara göre farklılık gösteriyor. Johhny Depp, kavga sırasında Amber’in kendisine bir votka şişesi fırlattığını, bu nedenle parmağının ucunun koptuğunu iddia ediyor.

Amber ise ‘üç gün boyunca evde rehin tutulduğunu’, o gece Johnny’nin ‘el bombası atar gibi’ art arda 30’a yakın içki şişesi fırlattığını ve parmak ucunun da bu sırada koptuğunu söylüyor.

Elbette eski kocasının alkol ve uyuşturucunun etkisi altında olduğunu, her zamanki gibi ‘kıskançlık’ krizine girdiğini ekliyor.

Nitekim, Johnny Depp parmağı kesildikten sonra akan kanıyla salondaki aynaya üste ‘Billy Bob’, altına da ‘Easy Amber-Kolay Amber’ yazmıştı. Billy Bob, Amber’in rol arkadaşı, ünlü aktör Billy Bob Thronton’dı.

Evlilikleri süresince Johnny Depp, eşini kendisini Billy Bob Thornton, James Franco, Channign Tatum ve Tesla’nın CEO’su Elon Musk’la aldattığını ileri sürecekti. Adı geçen tüm erkekler ve Amber sadakatsizlik iddiasını reddetti. Hatta Elon Musk, Amber’le ilişkisinin ayrıldıktan sonra başladığını söyledi, Johnny Depp’i şaka yollu ‘kafes dövüşüne’ davet etti.

“Parmağımı Amber kesti”

O gecenin tanıkları mahkemede ifade verdi. 16 yıldır Johnny Depp’in koruması olan Malcolm Connolly, patronunun kendisine parmağını Amber’in kestiğini söylediğini anlattı. O dönem medyaya verilen ‘parmağını kapıya sıkıştırdı’ yalanını da kendisinin uydurduğunu itiraf etti.

Malcolm Connolly, Johnny Depp’in eşine ya da bir başka kadına şiddet uyguladığını hiç görmediğini söyledi, “Bir kadına vuran hiçbir erkeğe tahammül etmezdim. Kim olursa olsun. Papa olsa bile, etmezdim” dedi.

Connolly o geceyi şöyle anlattı: “Gece yarısı koruma ekibinin şefi aradı, acilen villaya gelmemi ve patronu oradan uzaklaştırmamı istedi. Geldiğimde kavga devam ediyordu. Karı koca birbirine sürekli bağırıyordu.

Bahçedeydim. Johnny indi, otomobile yerleştirirken parmağını gördüm. Gerçekten kötüydü. ‘Parmağımı kesti. Elime votka şişesiyle vurdu’ dedi.

Yanağında da yara izi vardı, Amber’in yüzünde sigara söndürdüğünü söyledi. O sırada Amber geldi, ‘Böyle basıp gidecek misin? Seni lanet olasıca korkak’ diye bağırdı. Amber’de herhangi bir yara veya boğuşma izi görmedim.

Karayip Korsanları’nın çekimleri sürüyordu. Filmin ve Johnny’nin evliliğinin zarar görmemesi için paparazzilere parmağını kapıya sıkıştırdı yalanını uydurdum.”

Gömlekle boğazını sıktı mı?

The Sun gazetesinin avukatı Sasha Wass bu noktada korumanın ifadesine Amber’in tuttuğu bir günlükten sayfalar okuyarak itiraz etti.

Günlükte, çiftin 2015’teki balayında“korkunç bir kavga” yaşadıkları, Johnny Depp’in çıkardığı gömlekle Amber’in boğazını sıktığı yazıyordu. Korumaya bu kavgayı sordu.

Balayında çifte eşlik eden Malcolm Connolly, Johnny Depp’in Amber Heard’e vurduğunu ya da herhangi bir şekilde şiddet uyguladığını görmediğini tekrarladı.

Amber, eski eşinin iki küçük Yorkshire cinsi köpeğe kötü davrandığını, onları hızla giden otomobilin camından dışarı sarkıttığını, mikrodalga fırına kapatmakla tehdit ettiğini de öne sürmüştü. Ünlü oyunca bu iddiaları da yalanladı, eski eşinin ‘iflah olmaz bir yalancı’ olduğunu söyledi.

Yatağın ortasındaki sürpriz

Evliliğin bitişini neden olan kavga ise 2016’da yaşandı. Burada da tarafların anlattıkları birbiriyle çelişiyor.

Olay, Johnny Depp’in Los Angeles’taki çatı katında geçiyor. Amber, Johnny’nin 30’uncu yaş günü partisine iki saat geç geldiğini, yine alkollü olduğunu ve kıskançlık krizine girerek kavga çıkardığını, kendisine cep telefonunu fırlattığını öne sürdü.

Johnny kavgayı doğruladı ancak şiddet uygulamadığını söyledi. Partiye geç geldiğini, çünkü o gün parasını yöneten finansçıların 650 milyon dolarını iç ettiklerini, üstüne 100 milyon dolarlık vergi yükü çıkardıklarını öğrendiğini anlattı. (Johnny Depp’in finans danışmanlarına açtığı dava halen devam ediyor.)

O geceki kavga, yatağın ortasına bırakılmış bir dışkı kümesiyle bitti. Amber’e göre dışkı, köpeklerine ait olabilirdi. Johnny ise Amber’e ait olduğunu söyledi. Hatta “Onu gördükten sonra kesin olarak ayrılmaya karar verdim” dedi.

Johnny’nin tanığı olan hizmetliler, yataktakinin köpek dışkısı olmadığını söyledi. Binanın kapıcısı ise Johnny’nin fırlattığı cep telefonunu ertesi gün onu sokakta bulan bir kişiden satın almak zorunda kaldığını anlattı.

Kızkardeşi tanıklık yaptı

Amber Heard, Johnny Depp’ten şiddet gördüğününü kanıtlamak için mahkemeye bu pozlarını sundu. Depp’in avukatları ise Amber’in yalan söylediğini ve sahte kanıtlar uydurduğunu iddia etti. Johnny Depp, hayatı boyunca hiçbir kadına el kaldırmadığını öne sürüyor. Eski eşleri de onu destekiyor. Ancak öte yanda genç bir başka kadının da iddiası var. Bakalım mahkeme ne yönde karar verecek?

The Sun, son dakikada Amber’in kardeşi Whitney Henriquez’i tanık sandalyesine oturttu. Whitney, 2015’te Los Angeles’taki evlerinde kalırken, Johnny Depp’in kendisini neredeyse merdivenlerden aşağı atacağını söyledi.

İddiasına göre onu kurtaran Amber olmuştu. Amber, Johnny Depp’in eski sevgililerinden Kate Moss’u merdivenlerden ittiğini duyduğunu, kardeşini de iteceğini sandığı için Johnny’e içgüdüsel olarak saldırdığını ve yumrukladığını söyledi. Whitney bunun üzerine evden ayrılmış, geceyi patronunun evinde geçirmişti.

Johnny Depp’in avukatları bunun üzerine Whitney’in o zamanki patronu Jennifer Howell’i dinlettirdi. Howell tamamen farklı bir hikaye anlattı:

“Whitney her zaman Amber’in çok saldırgan bir kişilik olduğunu, Johnny’nin ona neden katlandığını anlamadığını söylerdi. O gece bana geldi. Amber’in Johnny’e saldırmasına engel olmaya çalıştığını, kavgaya dahil olduğunda kız kardeşinin neredeyse kendisini merdivenlerden aşağı atacağını söyledi. Hatta ‘Amber’in Johnny’i öldürmesinden korkuyorum’ dedi.”

“O kadın bir sosyopat”

Johnny Depp lehine tanıklık yapan bir diğer isim yıllarca aktörün kişisel asistanı olan Stephen Deuters’dı. Deuters, yazılı ifadesinde Amber Heard’ün eşini şuçlayan şiddet iddialarını duyduğunda şaşkına döndüğünü vurguladı. Amber’i ‘sosyopat ve amaçları için her şeyi göze alabilecek sorunlu biri’ olarak tanımladı, patronunun eski eşine vurduğunu hiç görmediğini anlattı.

Depp’in yaklaşık 18 yıllık stilisti Samantha McMillen da video konferansla ifade verdi. 2015-2017 arasında Amber’in de stilistliğini üstlenen McMillen, “Aralık 2015’te Amber, James Corden’ın TV programına katılmıştı. Çıkışta ‘İnanabiliyor musun, ekrana iki mor gözle çıktım’ dedi. Ama iyi ışık alan bir yerdeydik ve birbirimize yakındık. Vücudunun görünen hiçbir noktasında bir iz veya yara yoktu” dedi.

“Beni öldürecek sandım”

İbre Johnny Depp tarafına dönmeye başlayınca The Sun’ın avukatları Amber Heard’ün dinlenmesini istedi.

ABD’li aktris, eski kocasının kendisine defalarca şiddet uyguladığını anlattı, “Bazı olaylar o kadar vahimdi ki, kasten ya da kontrolünü kaybedip çizgiyi aşarak beni öldüreceğinden korktum. Özellikle ilişkimizin son döneminde beni pek çok kez ölümle tehdit etti” dedi.

34 yaşındaki aktrist, Johnny Depp’in kıskançlığı takıntı haline getirdiğini, bazı kıyafetleri giydiğinde ağır hakaretlere maruz kaldığını öne sürdü. “Bana uyguladığı istismara yumruk, tokat, tekme, kafa atmak ve boğazımı sıkarak nefessiz bırakmak kadar beni kaldırıp bir yerlere fırlatmak, saçımı çekmek, yere atmak ve cam bardak gibi cisimler atmak dahildi.” Amber, öfke krizleri yatıştıktan sonra Depp’in kabahati ‘canavar’ adını taktığı bir öteki-bende bulduğunu anlattı.

“Asla Johnny’nin parasının peşinde olmadım” dedi, kocasının kendisine ‘herhangi bir evlilik anlaşmasını yırtacağını ve tek çıkış yolunun ölüm olduğunu’ söylediğini iddia etti.

Amber, eski kocası lehine ifade verenlerin uzun yıllardır onunla birlikte çalışanlar olduğunu, başka türlü ifade veremeyeceklerini söyledi.

“İnsanlar bana ‘Sana vuruyor mu?’ diye soruyorlardı. Ben hayır diyordum; kimseyle paylaşmıyordum çünkü onu ve ilişkimizi korumaya çalışıyordum.

Çürükleri ve yaralanmaları örtme konusunda zamanla uzman oldum. Sonlara doğru saklamak imkansız hale geldi. ”

“Bu davanın şahsen benimle ilgisi yok ancak bana yönelik olduğunu hissediyorum çünkü Johnny, bu davayı yaşadığım aile içi şiddet hakkında yalan söylediğim algısı yaratmak için bir platform olarak kullanıyor. ”

Amber, son olarak kendi yatağında dışkı bıraktığı iddiasını da reddetti. “İğrençti. Yetişkin bir insanın böyle bir şey yapabileceğini sanmıyorum. Dışkı köpeğime ait olabilir. Eğitimi o zaman henüz tamamlanmamıştı. Bir keresinde Johnny’nin ortada bıraktığı esrarı yemişti.”

“Artık hayatıma devam etmek istiyorum. Hayatımın en travmatik ve samimi detaylarını burada anlatmak inanılmaz derecede acı vericiydi.”

Sorumsuz baba Johnny

The Sun’un avukat timi, Johnny Depp’in sorumsuz bir baba olduğunu göstermek için önceki eşi Vanessa Paradis’ten olan kızı Lily Rose’la ilişkisini de mahkeme salonuna taşıdı.

Avukatlar, Johnny Depp’in 13 yaşındayken kızını esrara teşvik ettiğini söyledi. Depp ise “Teşvik etmedim ama evet esrar içirdim, sorumlu ebeveyn olmanın gereğini yerine getirdim” diye kendini savundu.

“14 yaşımdan beri insanlığın bildiği tüm uyuşturucuları kullandım. Çünkü zor bir çocukluk geçirdim, sonrasında başarı ve şöhretle baş etmekte zorlandım. Uyuşturucunun ne olduğunu bilirim.

Lily-Rose 12 yaşındayken gittiği bir partide esrarlı sigara döndürmüşler. Kendisine geldiğinde ne yapacağını bilememiş. Dinle tatlım dedim, partiye gidersen ve biri sana esrarlı sigara verirse, al ve doğrudan yanındakine pasla, lütfen tanımadığın insanlarla uyuşturucu deneme. Lütfen, lütfen, lütfen, dedim, hayatında esrarlı sigara sana geçirildiğinde onu gerçekten denemek istediğin an geldiğini hissedersen, gerçekten hazır hissedersen, lütfen bana gel, bu onuru bana bağışla.

İlk tecrübeni tanımadığın insanlarla yaşamanı istemiyorum, bilmediğin şeyler içmeni istemiyorum, güvenmediğin şeyler yapmanı istemiyorum.

Kızım 13 yaşındaydı. Esrar içmeyi denemek istediğini söyledi. Kızım hazırım derse, hazırdır. Benim içtiğim marihuananın güvenilir ve iyi kalite olduğunu biliyordum.”

Depp, ardından The Sun’ın avukatı Sasha Wass’a dönerek şöyle dedi:

“Eğer sizin gözünüzde bu yanlışsa ne düşündüğünüze değer veririm, ama ben de kız çocuğu yetiştiriyordum ve kendi bakış açımdan sorumlu bir ebeveyn olarak davrandım.”

Eski eşlerine göre o bir melekti

Bu arada Johnny Depp’in hayatına giren kadınlar, ilk eşi Lori Anne Allison, 14 yıl evli kaldığı, iki çocuğunun annesi Vanessa Paradis, sevgilileri Winona Ryder ve Kate Moss, kızı Lily-Rose ünlü aktörün lehine açıklamalar yaptı.

Lori Anne Allison “O çok yumuşak biri. Hiçbir kadına el kaldırmaz. Bir hayvana bile zarar veremez” dedi.

Vanessa Paradis, eski hayat arkadaşının arkasında kale gibi durdu:

“Onu gerçekten iyi bir adam olarak tanıyorum – beni ve sevdiği insanları çok koruyan, inanılmaz derecede sevgi dolu, son derece şefkatli bir adam ve onunla kendimi çok, çok güvende hissettim.

Tüm kalbimle bu soruşturmanın acımasızlık olduğunu düşünüyorum. Birlikte olduğumuz onca yıl boyunca bana bir kere bile fiziksel şiddet uygulamadı. Bu anlatılan kişi, 14 yıl beraber olduğum adama benzemiyor.

Kimseye yalancı demek istemiyorum ama Johnny deneyimimden bu kadar korkunç iddiaların doğru olduğuna inanmak imkansız. Bu çirkin iddialar gerçekten onu üzdü ve kariyerine de zarar verdi çünkü maalesef insanlar bu yalanlara inanmaya devam ediyor…”

Kızı Lily-Rose da Instagram hesabından babasıyla fotoğraflarını paylaşıp altına şu yorumu yazdı: “Babam hayatımda tanıdığım en tatlı, en sevecen insan. Ben ve erkek kardeşim için harika bir baba oldu. Onu tanıyan herkes bunu bilir.”

‘Hiçbir kadına vurmadı, nokta’

Johnny Depp’in avukatı David Snerborne, son söz olarak Amber Heard’ın müvekkilinin kariyerini aile içi şiddet iddialarıyla yok etmeye çalışmakla suçladı. “Johnny Dep hayatı boyunca hiçbir kadını vurmadı, nokta’ dedi.

The Sun’ın avukatı Sasha Wass ise Depp’in “karısını düzenli ve sistematik olarak istismar ettiğine” şüphe olmadığını, gazetenin haberinin iftira niteliği taşımadığını söyledi.

Çıkacak karar ‘Güllerin Savaşı’nı bitirecek mi?

Bilinmez.

Ancak şurası kesin, karar nasıl çıkarsa çıksın, iki taraf da şimdiden çok şey kaybetti.

Putin muhalifi Navalni’yi kim, neden zehirledi?

Tuhaf bir milletiz doğrusu. Amerikan iç politikasını, hatta zaman zaman Büyük Britanya’nın iç politikasını bile izler bizim gazetelerimiz, TV’lerimiz, web sitelerimiz ama en yakınımızda neler olup bittiğiyle pek ilgilenmeyiz. Yunanistan’dan çeşitli Arap ülkelerine, Ukrayna’dan Gürcistan’a böyle ...

Bir fenomen evlenecek olsa, düğünü bedavaya mı gelir?

Çoğu düğünde tüm gözler tipik olarak gelin ve damat üzerindedir. Ancak evlenenler sosyal medya influencer’ları ise üzerlerindeki göz sayısı yüzbinleri bulabilir. 28 yaşındaki Caila Quinn, New York’ta yaşıyor. 2016’da yayınlanan “The Bachelor”ın 20’nci sezonunda dikkatleri ...

Denizdeki Çernobil

Dünyanın en yoğun balıkçılık bölgelerinden biri olan Kuzey Buz Denizi’nin dibinde Sovyet döneminden kalma çok sayıda radyoaktif denizaltı yatıyor. Rusya, yıllar sonra onları çıkarmaya hazırlanıyor. Rusya’da bir adet vardır; yaşayan birine her zaman tek sayıda çiçek verirler, bir mezara ya da ...