James Bond emeklisinden satılık ev: 100 milyon dolar

Eski James Bond oyuncularından Pierce Brosnan, Los Angeles Malibu’daki evini 100 milyon dolara satılığa çıkardı. 67 yaşındaki İrlanda doğumlu oyuncunun evi bu fiyattan satılacak olursa, Los Angeles’te satılan en pahalı 8. ev olarak sıralamaya girecek.

Anlaşıldığı kadarıyla ünlü oyuncu bu evi 2002’de rol aldığı James Bond filmi olan “Die Another Day”in dünya çapında 432.9 milyon. dolar gelir elde etmesi sonra kazandığı parayla yaptırdı. İddia edildiğine göre Brosnan, eline geçen paranın bir bölümünü eşi Keely Shaye Brosnan’a verip, “Hadi, hayalindeki evi yap” demiş ve bu ev ortaya çıkmış.

“Orchid House” adıyla bilinen ev Güneydoğu Asya esintileri taşıyor ve inşa edilmesi 10 yıl sürmüş. Evin el oyması teak kapıları Tayland’dan gelmiş. Deniz kıyısındaki evin arazisini çift 2000 yılında iki parsel halinde almış. İlk parsele 5.1 milyon dolar, ikinci parsele ise 2.25 milyon dolar ödemişler.

Ralph ve Ross Anderson’un mimarlığını yaptığı ev ve bitişiğindeki konuk evinde toplam 5 yatak odası ve 7 tane de şömine var. Böyle söyleyince evi küçük sanmayın, sadece evdeki ana yatak odası toplamda 376 metrekare yer işgal ediyor. İçinde iki şömine, bir sanat odası ve okyanusa bakan bir terasla birlikte.

Evin alt katında 20 kişilik bir sinema salonu, 2 bar ve müzik odası, spor salonu ile spa da var. Brosnan’lar epey bir zamandan beri çok sevdikleri Malibu’da değil Hawai’de yaşıyorlar.

Sosyal mesafeye uygun konser böyle olur

Ünlü rock grubu The Flaming Lips bu hafta başında ABD’nin Oklahoma City kentinde tam da sosyal mesafeye uygun bir konser verdi. Konserde sahnedeki müzisyenler birer plastik topun içindeydi ama plastik kürelere girenler sadece onlar değildi; izleyiciler de birer ikişer kişi plastik kürelerin ...

Zafer Algöz, Okan Bayülgen’e neden kızdı?

HaberGlobal adlı TV kanalında yılların ana haber sunucusu Jülide Ateş’in “Jülide Ateş’le 40” adlı programına konuk olan oyuncu Zafer Algöz, yıllar önce Okan Bayülgen ile arasına giren kara kediyi ayrıntılarıyla anlattı. Jülide Ateş, Algöz’den önce birlikte ...

Amerikan istihbaratı kendi Başkanını uyarmış: Ruslar Giuliani’yi kullanıyor, o da seni

Eskiden olsa akla hayale gelmeyecek şeyler oluyor, Rusya ile Amerika arasındaki istihbarat savaşı araya politikacılar ve seçimler de girdiği için iyice karmaşıklaşıyor. The Washington Post gazetesi dün bomba niteliğinde bir haber yayınladı. Buna göre Amerikan istihbarat servisleri, Beyaz ...