Köşe yazarları 15 Temmuz yazdı

Hürriyet’te Sedat Ergin, 15 Temmuzu genel değerlendirmiş. Abdülkadir Selvi, 15 Temmuz gecesi anılarını yazmış. Hande Fırat, FETÖ’nün örgüt yapısını anlatmış.

Sabah’ta Hasan Basri Yalçın, “Bu millet darbecilere teslim olmaz” demiş. Dilek Güngör, darbenin ekonomik faturasını derlemiş.

Milliyet’te Verda Özer, geleceğin Türkiye’sini hayal etmiş.

Cumhuriyet’te Tuncay Mollaveisoğlu, 15 Temmuz öncesini ve sonrasını yazmış. Mustafa Balbay, Meclis’in kayıp 15 Temmuz raporunun peşinde.

Sözcü’de Emin Çölaşan, 15 Temmuzun yıl dönümünde yazı yazmak istememiş. Çiğdem Toker, Mersin-Gaziantep demiryolu ihalesini yazmış.

Yeni Şafak’ta Mehmet Acet, 15 Temmuz sonrası ABD heyetleri ile yapılan bazı görüşmeleri aktarmış.

Karar’da Akif Beki, 15 Temmuz yazmış.  Yıldıray Oğur dün kaybettiğimiz Adalet Ağaoğlu’nu anlatmış.

T24’te Mehmet Yılmaz, “Darbeyi önlemek mümkün müydü” diye sormuş. Hasan Cemal, 15 Temmuz ve demokratlık kriteri hakkında yazmış.

YetkinReport’ta Murat Yetkin, “Erdoğan aldanmasaydı 15 Temmuz olmazdı” demiş.

Sezgin Baran Korkmaz’ın Unico Sigortayı satış operasyonu yattı

Bir şirket düşünün. Beş kişilik yönetim kurulu, önce 5 Mayıs 2021 günü toplanıp bir karar alıyor; şirketin en büyük hissedarının yüzde 87.99’luk hissesini sattığını kayda geçiriyor. Aynı şirketin aynı isimlerden oluşan yönetim kurulu, aradan 55 gün geçtikten sonra bir daha toplanıyor, bu kez en ...

Sesten hızlı uçacak jet motorlu SİHA’lar geliyor: MİUS

İnsansız hava aracı üreticisi Baykar’ın sahiplerinden Selçuk Bayraktar, üzerinde çalıştıkları jet motorlu insansız savaş uçağının kavramsal tasarımlarını paylaştı. TB-1 insansız hava aracı, TB-2 silahlı insansız hava aracı ve son olarak Akıncı silahlı insansız hava aracını üreten Selçuk ...

Sezgin Baran Korkmaz, Varlık Barışı’ndan yararlanmak isterse kimse şaşırmasın

Türkiye, gerçekten inanılmaz bir ülke. Herhalde bugünlerde tanık olduğumuz suç ve suçluyla mücadele, suç yoluyla elde edilen paranın saptanması konularındaki vurdumduymazlığın Cumhuriyet tarihinde başka bir örneği olmasa gerek. Sezgin Baran Korkmaz adlı “iş insanı” başlangıçta Türkiye ...