Köşe yazarları bugün ne dedi?

Hürriyet’te Sedat Ergin, Danıştay’ın Ayasofya kararını dikkatle okumuş. Abdülkadir Selvi, Dışişleri Bakanıyla Ayasofya konuşmuş. Hande Fırat, hükümetin Ayasofya savunmasını yazmış.

Sabah’ta Burhanettin Duran ve Okan Müderrisoğlu, 15 Temmuzda darbeye direnişle bugünkü Ayasofya kararı arasında ilişki kurmuşlar. Hasan Basri Yalçın Ayasofya konusunda muhalefeti eleştirmiş.

Milliyet’te Ali Ağaoğlu borsaya koşan küçük yatırımcıya tavsiye vermeye devam ediyor.

Cumhuriyet’te Orhan Bursalı, Danıştay’ın Ayasofya kararını sert eleştirmiş. Erdal Sağlam’a göre iç talepteki artış kur üzerinde baskı yaratıyor.

Sözcü’de Soner Yalçın, AKP ile FETÖ’nün uzlaşma arayışında olduğu iddiasında.

Yeni Şafak’ta Ali Saydam’ın Ekrem İmamoğlu ile ilgili ilginç gözlemleri var.

Karar’da İbrahim Kiras’ın Ayasofya değerlendirmesi var. Taha Akyol, liyakat meselesini bir kez daha ele almış.

T24’te Mehmet Yılmaz, “Sırada hilafeti getirmek mi var” demiş. Mehmet Tezkan, kasım ayında baskın seçim olup olmayacağını merak etmiş.

YetkinReport’ta Murat Yetkin, HDP seçmeni açısından millet ittifakını yazmış. Selva Demiralp’in analizi önemli.

HaberTürk’te Muharrem Sarıkaya, salgın sırasında yatsı ezanı öncesi okunan ve çok eleştirilen selaların artık okunmamasının sebebini öğrenmiş. Gökhan Şen, merkez bankalarının para basmasının Türkiye’deki ve dünyadaki sonuçlarına bakmış.

Zengin ülkeler hepsini aldı, fakirlere kalmadı, Türkiye aşısız kaldı

Türkiye aşısız kaldı. Çin’den geleceği söylenen aşılardan hala bir haber yok; çünkü bu aşılar için gereken Faz3 denemelerinin sonuçları hala belli değil. Bu arada İngiltere ve Amerika vatandaşlarını aşılamaya başladı, Avrupa ocak ayında aşılamaya başlamak için hazırlıklarını tamamlıyor, ...

İstanbul’da “Yatılı kumarhane” operasyonu

İstanbul’da sokağa çıkma kısıtlamasının başladığı cuma günü ruhsatsız iş yerine girip pazartesi sabahına kadar kumar oynayan 26 kişi suçüstü yakalandı. Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Kumar Büro Amirliği ekipleri, 12 Aralık’ta saat 00.30 sıralarında Başakşehir Bahçeşehir ...

PKK, Suriye üzerinden Peşmerge’ye saldırdı

Kuzey Irak’taki Kürdistan Bölgesel Yönetimi ile PKK arasındaki çatışmalar giderek yayılıyor. Birkaç gün önce Duhok kentinde başlayan çatışmalarda dün PKK’nın Irak’taki Peşmerge güçlerine Suriye’den ağır silahlar kullanarak saldırdığı öne sürüldü. Irak Kürt Bölgesel ...