Köşe yazarları bugün ne dedi?

Hürriyet’te Sedat Ergin, Danıştay’ın Ayasofya kararını dikkatle okumuş. Abdülkadir Selvi, Dışişleri Bakanıyla Ayasofya konuşmuş. Hande Fırat, hükümetin Ayasofya savunmasını yazmış.

Sabah’ta Burhanettin Duran ve Okan Müderrisoğlu, 15 Temmuzda darbeye direnişle bugünkü Ayasofya kararı arasında ilişki kurmuşlar. Hasan Basri Yalçın Ayasofya konusunda muhalefeti eleştirmiş.

Milliyet’te Ali Ağaoğlu borsaya koşan küçük yatırımcıya tavsiye vermeye devam ediyor.

Cumhuriyet’te Orhan Bursalı, Danıştay’ın Ayasofya kararını sert eleştirmiş. Erdal Sağlam’a göre iç talepteki artış kur üzerinde baskı yaratıyor.

Sözcü’de Soner Yalçın, AKP ile FETÖ’nün uzlaşma arayışında olduğu iddiasında.

Yeni Şafak’ta Ali Saydam’ın Ekrem İmamoğlu ile ilgili ilginç gözlemleri var.

Karar’da İbrahim Kiras’ın Ayasofya değerlendirmesi var. Taha Akyol, liyakat meselesini bir kez daha ele almış.

T24’te Mehmet Yılmaz, “Sırada hilafeti getirmek mi var” demiş. Mehmet Tezkan, kasım ayında baskın seçim olup olmayacağını merak etmiş.

YetkinReport’ta Murat Yetkin, HDP seçmeni açısından millet ittifakını yazmış. Selva Demiralp’in analizi önemli.

HaberTürk’te Muharrem Sarıkaya, salgın sırasında yatsı ezanı öncesi okunan ve çok eleştirilen selaların artık okunmamasının sebebini öğrenmiş. Gökhan Şen, merkez bankalarının para basmasının Türkiye’deki ve dünyadaki sonuçlarına bakmış.

Erdoğan’a kim geçmiş olsun dedi, Putin’e kim “Happy Birthday”? Sıralı tam liste bize yeni bir şey söylüyor

TRTHaber iki gün önce Koronavirüs’ü pozitif çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a başsağlığı için mesaj gönderen ve bizzat arayan devlet başkanı ve başbakanların listesini yayınladı. Bence uluslararası siyaset bilimcileri, düşünce kuruluşları ve istihbarat birimleri için ilginç  bilgilere sahip bir ...

Ben dansözüm de, Sözcü’nün Genel Yayın Yönetmeni ne?

Ben görmemiştim, Hürriyet’in eski yazı işleri müdürlerinden Ertuğ Karakullukçu sosyal medyada görmüş ve gönderdi. Kalender beni dansöz olarak gösteren bir karikatürümü çizmiş.  Üzerine de şöyle yazmış: “Hürriyet’ten kovulan Ertuğrul Özkök ‘Rahatlıkla dansözlük yaparım’ dedi…” Mizah güzel bir ...

Sezgin Baran Korkmaz’ın Unico Sigortayı satış operasyonu yattı

Bir şirket düşünün. Beş kişilik yönetim kurulu, önce 5 Mayıs 2021 günü toplanıp bir karar alıyor; şirketin en büyük hissedarının yüzde 87.99’luk hissesini sattığını kayda geçiriyor. Aynı şirketin aynı isimlerden oluşan yönetim kurulu, aradan 55 gün geçtikten sonra bir daha toplanıyor, bu kez en ...