Köşe yazarları bugün ne dedi?

Hürriyet’te Sedat Ergin, Danıştay’ın Ayasofya kararını dikkatle okumuş. Abdülkadir Selvi, Dışişleri Bakanıyla Ayasofya konuşmuş. Hande Fırat, hükümetin Ayasofya savunmasını yazmış.

Sabah’ta Burhanettin Duran ve Okan Müderrisoğlu, 15 Temmuzda darbeye direnişle bugünkü Ayasofya kararı arasında ilişki kurmuşlar. Hasan Basri Yalçın Ayasofya konusunda muhalefeti eleştirmiş.

Milliyet’te Ali Ağaoğlu borsaya koşan küçük yatırımcıya tavsiye vermeye devam ediyor.

Cumhuriyet’te Orhan Bursalı, Danıştay’ın Ayasofya kararını sert eleştirmiş. Erdal Sağlam’a göre iç talepteki artış kur üzerinde baskı yaratıyor.

Sözcü’de Soner Yalçın, AKP ile FETÖ’nün uzlaşma arayışında olduğu iddiasında.

Yeni Şafak’ta Ali Saydam’ın Ekrem İmamoğlu ile ilgili ilginç gözlemleri var.

Karar’da İbrahim Kiras’ın Ayasofya değerlendirmesi var. Taha Akyol, liyakat meselesini bir kez daha ele almış.

T24’te Mehmet Yılmaz, “Sırada hilafeti getirmek mi var” demiş. Mehmet Tezkan, kasım ayında baskın seçim olup olmayacağını merak etmiş.

YetkinReport’ta Murat Yetkin, HDP seçmeni açısından millet ittifakını yazmış. Selva Demiralp’in analizi önemli.

HaberTürk’te Muharrem Sarıkaya, salgın sırasında yatsı ezanı öncesi okunan ve çok eleştirilen selaların artık okunmamasının sebebini öğrenmiş. Gökhan Şen, merkez bankalarının para basmasının Türkiye’deki ve dünyadaki sonuçlarına bakmış.

Sezgin Baran Korkmaz’ın Unico Sigortayı satış operasyonu yattı

Bir şirket düşünün. Beş kişilik yönetim kurulu, önce 5 Mayıs 2021 günü toplanıp bir karar alıyor; şirketin en büyük hissedarının yüzde 87.99’luk hissesini sattığını kayda geçiriyor. Aynı şirketin aynı isimlerden oluşan yönetim kurulu, aradan 55 gün geçtikten sonra bir daha toplanıyor, bu kez en ...

Sesten hızlı uçacak jet motorlu SİHA’lar geliyor: MİUS

İnsansız hava aracı üreticisi Baykar’ın sahiplerinden Selçuk Bayraktar, üzerinde çalıştıkları jet motorlu insansız savaş uçağının kavramsal tasarımlarını paylaştı. TB-1 insansız hava aracı, TB-2 silahlı insansız hava aracı ve son olarak Akıncı silahlı insansız hava aracını üreten Selçuk ...

Sezgin Baran Korkmaz, Varlık Barışı’ndan yararlanmak isterse kimse şaşırmasın

Türkiye, gerçekten inanılmaz bir ülke. Herhalde bugünlerde tanık olduğumuz suç ve suçluyla mücadele, suç yoluyla elde edilen paranın saptanması konularındaki vurdumduymazlığın Cumhuriyet tarihinde başka bir örneği olmasa gerek. Sezgin Baran Korkmaz adlı “iş insanı” başlangıçta Türkiye ...