Köşe yazarları bugün ne yazdı?

Hürriyet’te Abdülkadir Selvi planlanan sosyal medya yasasının içine bakmış, bazı kulis bilgileri aktarıyor.

Sabah’ta Hasan Basri Yalçın, sosyal medyada düzenleme yapılması gerektiğini söylüyor. Kerem Alkin’e göre salgında ikinci dalga olsa bile ekonomi durmayacak.

Milliyet’te Ali Ağaoğlu, “Enflasyon kredi genişlemesi yüzünden mi arttı” diye sormuş. Hakkı Öcal, Rusya’ya “mantıklı olmasını” önermiş.

Cumhuriyet’te Prof. Dr. Korkut Kanadoğlu, Meclis’teki çoklu baro yasa teklifini değerlendirmiş.

Sözcü’de Çiğdem Toker bir kez daha Aydın-Denizli otoyol ihalesini yazmış. Deniz Zeyrek, sokakta polisin görünürlüğü ile demokrasi arasındaki ilişkiyi anlatmış.

Yeni Şafak’ta Mehmet Acet, sosyal medya düzenlemeleri konusunu arada Anayasa Mahkemesi’ne çeşitli imalarda bulunarak yazmış.

Karar’da Yıldıray Oğur, iktidarın muhafazakar camiaya “Daha fazla İslam daha az demokrasi, daha kötü ekonomi” vaat ettiğini yazıyor. Mustafa Karaalioğlu, düşmeyen enflasyondan hareketle Cumhurbaşkanı’nın “Enflasyonun nedeni faizdir” teorisini yazmış.

YetkinReport’ta Murat Yetkin, “Medya dijital gettoya sürüldü zaten” demiş.

T24’te Mehmet Yılmaz‘a göre Türkiye’de yönetim “dümeni bozuk bir gemi” gibi. Barış Soydan, “Hani faiz düşünce enflasyon da düşecekti, tersine arttı” diye yazmış.

Habertürk’te Abdurrahman Yıldırım, ekonomide yılın ikinci yarısına virüsün ve Trump’ın damga vuracağı görüşünde.

Sezgin Baran Korkmaz’ın Unico Sigortayı satış operasyonu yattı

Bir şirket düşünün. Beş kişilik yönetim kurulu, önce 5 Mayıs 2021 günü toplanıp bir karar alıyor; şirketin en büyük hissedarının yüzde 87.99’luk hissesini sattığını kayda geçiriyor. Aynı şirketin aynı isimlerden oluşan yönetim kurulu, aradan 55 gün geçtikten sonra bir daha toplanıyor, bu kez en ...

Sesten hızlı uçacak jet motorlu SİHA’lar geliyor: MİUS

İnsansız hava aracı üreticisi Baykar’ın sahiplerinden Selçuk Bayraktar, üzerinde çalıştıkları jet motorlu insansız savaş uçağının kavramsal tasarımlarını paylaştı. TB-1 insansız hava aracı, TB-2 silahlı insansız hava aracı ve son olarak Akıncı silahlı insansız hava aracını üreten Selçuk ...

Sezgin Baran Korkmaz, Varlık Barışı’ndan yararlanmak isterse kimse şaşırmasın

Türkiye, gerçekten inanılmaz bir ülke. Herhalde bugünlerde tanık olduğumuz suç ve suçluyla mücadele, suç yoluyla elde edilen paranın saptanması konularındaki vurdumduymazlığın Cumhuriyet tarihinde başka bir örneği olmasa gerek. Sezgin Baran Korkmaz adlı “iş insanı” başlangıçta Türkiye ...