Köşe yazarları bugün ne yazdı?

Hürriyet’te Abdülkadir Selvi planlanan sosyal medya yasasının içine bakmış, bazı kulis bilgileri aktarıyor.

Sabah’ta Hasan Basri Yalçın, sosyal medyada düzenleme yapılması gerektiğini söylüyor. Kerem Alkin’e göre salgında ikinci dalga olsa bile ekonomi durmayacak.

Milliyet’te Ali Ağaoğlu, “Enflasyon kredi genişlemesi yüzünden mi arttı” diye sormuş. Hakkı Öcal, Rusya’ya “mantıklı olmasını” önermiş.

Cumhuriyet’te Prof. Dr. Korkut Kanadoğlu, Meclis’teki çoklu baro yasa teklifini değerlendirmiş.

Sözcü’de Çiğdem Toker bir kez daha Aydın-Denizli otoyol ihalesini yazmış. Deniz Zeyrek, sokakta polisin görünürlüğü ile demokrasi arasındaki ilişkiyi anlatmış.

Yeni Şafak’ta Mehmet Acet, sosyal medya düzenlemeleri konusunu arada Anayasa Mahkemesi’ne çeşitli imalarda bulunarak yazmış.

Karar’da Yıldıray Oğur, iktidarın muhafazakar camiaya “Daha fazla İslam daha az demokrasi, daha kötü ekonomi” vaat ettiğini yazıyor. Mustafa Karaalioğlu, düşmeyen enflasyondan hareketle Cumhurbaşkanı’nın “Enflasyonun nedeni faizdir” teorisini yazmış.

YetkinReport’ta Murat Yetkin, “Medya dijital gettoya sürüldü zaten” demiş.

T24’te Mehmet Yılmaz‘a göre Türkiye’de yönetim “dümeni bozuk bir gemi” gibi. Barış Soydan, “Hani faiz düşünce enflasyon da düşecekti, tersine arttı” diye yazmış.

Habertürk’te Abdurrahman Yıldırım, ekonomide yılın ikinci yarısına virüsün ve Trump’ın damga vuracağı görüşünde.

Erdoğan’a kim geçmiş olsun dedi, Putin’e kim “Happy Birthday”? Sıralı tam liste bize yeni bir şey söylüyor

TRTHaber iki gün önce Koronavirüs’ü pozitif çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a başsağlığı için mesaj gönderen ve bizzat arayan devlet başkanı ve başbakanların listesini yayınladı. Bence uluslararası siyaset bilimcileri, düşünce kuruluşları ve istihbarat birimleri için ilginç  bilgilere sahip bir ...

Ben dansözüm de, Sözcü’nün Genel Yayın Yönetmeni ne?

Ben görmemiştim, Hürriyet’in eski yazı işleri müdürlerinden Ertuğ Karakullukçu sosyal medyada görmüş ve gönderdi. Kalender beni dansöz olarak gösteren bir karikatürümü çizmiş.  Üzerine de şöyle yazmış: “Hürriyet’ten kovulan Ertuğrul Özkök ‘Rahatlıkla dansözlük yaparım’ dedi…” Mizah güzel bir ...

Sezgin Baran Korkmaz’ın Unico Sigortayı satış operasyonu yattı

Bir şirket düşünün. Beş kişilik yönetim kurulu, önce 5 Mayıs 2021 günü toplanıp bir karar alıyor; şirketin en büyük hissedarının yüzde 87.99’luk hissesini sattığını kayda geçiriyor. Aynı şirketin aynı isimlerden oluşan yönetim kurulu, aradan 55 gün geçtikten sonra bir daha toplanıyor, bu kez en ...