Köşe yazarları bugün ne yazdı?

Gazetelerimiz zaten çok az satıyordu, sosyal mesafe önlemleriyle satışlar yere çakıldı, sokağa çıkma yasakları ise gazeteler açısından ölümün habercisi gibiydi

Hürriyet’te Abdülkadir Selvi, Danıştay’ın Ayasofya kararını oluşturduğu kanısında. Ertuğrul Özkök, popülist liderlerin koronayla olan kötü sınavını yazmış.

Sabah’ta Hasan Basri Yalçın Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirmiş. Okan Müderrisoğlu’nun Cumhurbaşkanlığı sistemi ve genel idari düzenle ilgili ilginç imaları var, acaba laf nereye gidiyor?

Milliyet’te Hakkı Öcal, Doğu Akdeniz konusunda AB’ye kızmış.

Cumhuriyet’te Ergin Yıldızoğlu da Z Kuşağı geyiğine girmiş. Orhan Bursalı, Ak Parti’nin çekirdek seçmen oranını sorgulamış.

Sözcü’de Serpil Yılmaz, Can Akın Çağlar’ın İBB’ye genel sekreter olmasının arka planında belediyenin finansmana erişim sorunları olduğunu yazmış. Ege Cansen’in döviz rezervi sorununa çaresi belli: Cari fazla vermek.

Yeni Şafak’ta hem Süleyman Seyfi Öğün, hem Ali Saydam Z Kuşağı yazmışlar.

Karar’da Ali Bayramoğlu, iktidarın kendi alanını genişletme konusunda doymayacağı kanısında. Ahmet Taşgetiren, Gelecek ve DEVA Partilerinin söylem farklarına bakmış. Mustafa Karaalioğlu, kıdem tazminatı için aranan sosyal uzlaşmanın baro yasasında neden aranmadığını merak etmiş.

T24’te Mehmet Yılmaz’ın İmamoğlu eleştirisi çarpıcı. Hasan Cemal, bir türlü Ahmet Altan dosyasını görüşmeyen Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne seslenmiş.

YetkinReport’ta Murat Yetkin, İstanbul sözleşmesi tartışmalarında İsmail Ağa Cemaatinin etkisini sorgulamış.

Habertürk’te Abdurrahman Yıldırım altına yönelişi yazmış. Muharrem Sarıkaya, Kurban Bayramında sokağa çıkma yasağının pek uygulanabilir olmadığı kanısında.

Erdoğan’a kim geçmiş olsun dedi, Putin’e kim “Happy Birthday”? Sıralı tam liste bize yeni bir şey söylüyor

TRTHaber iki gün önce Koronavirüs’ü pozitif çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a başsağlığı için mesaj gönderen ve bizzat arayan devlet başkanı ve başbakanların listesini yayınladı. Bence uluslararası siyaset bilimcileri, düşünce kuruluşları ve istihbarat birimleri için ilginç  bilgilere sahip bir ...

Ben dansözüm de, Sözcü’nün Genel Yayın Yönetmeni ne?

Ben görmemiştim, Hürriyet’in eski yazı işleri müdürlerinden Ertuğ Karakullukçu sosyal medyada görmüş ve gönderdi. Kalender beni dansöz olarak gösteren bir karikatürümü çizmiş.  Üzerine de şöyle yazmış: “Hürriyet’ten kovulan Ertuğrul Özkök ‘Rahatlıkla dansözlük yaparım’ dedi…” Mizah güzel bir ...

Sezgin Baran Korkmaz’ın Unico Sigortayı satış operasyonu yattı

Bir şirket düşünün. Beş kişilik yönetim kurulu, önce 5 Mayıs 2021 günü toplanıp bir karar alıyor; şirketin en büyük hissedarının yüzde 87.99’luk hissesini sattığını kayda geçiriyor. Aynı şirketin aynı isimlerden oluşan yönetim kurulu, aradan 55 gün geçtikten sonra bir daha toplanıyor, bu kez en ...