Köşe yazarları bugün ne yazdı?

Gazetelerimiz zaten çok az satıyordu, sosyal mesafe önlemleriyle satışlar yere çakıldı, sokağa çıkma yasakları ise gazeteler açısından ölümün habercisi gibiydi

Hürriyet’te Abdülkadir Selvi, Danıştay’ın Ayasofya kararını oluşturduğu kanısında. Ertuğrul Özkök, popülist liderlerin koronayla olan kötü sınavını yazmış.

Sabah’ta Hasan Basri Yalçın Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirmiş. Okan Müderrisoğlu’nun Cumhurbaşkanlığı sistemi ve genel idari düzenle ilgili ilginç imaları var, acaba laf nereye gidiyor?

Milliyet’te Hakkı Öcal, Doğu Akdeniz konusunda AB’ye kızmış.

Cumhuriyet’te Ergin Yıldızoğlu da Z Kuşağı geyiğine girmiş. Orhan Bursalı, Ak Parti’nin çekirdek seçmen oranını sorgulamış.

Sözcü’de Serpil Yılmaz, Can Akın Çağlar’ın İBB’ye genel sekreter olmasının arka planında belediyenin finansmana erişim sorunları olduğunu yazmış. Ege Cansen’in döviz rezervi sorununa çaresi belli: Cari fazla vermek.

Yeni Şafak’ta hem Süleyman Seyfi Öğün, hem Ali Saydam Z Kuşağı yazmışlar.

Karar’da Ali Bayramoğlu, iktidarın kendi alanını genişletme konusunda doymayacağı kanısında. Ahmet Taşgetiren, Gelecek ve DEVA Partilerinin söylem farklarına bakmış. Mustafa Karaalioğlu, kıdem tazminatı için aranan sosyal uzlaşmanın baro yasasında neden aranmadığını merak etmiş.

T24’te Mehmet Yılmaz’ın İmamoğlu eleştirisi çarpıcı. Hasan Cemal, bir türlü Ahmet Altan dosyasını görüşmeyen Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne seslenmiş.

YetkinReport’ta Murat Yetkin, İstanbul sözleşmesi tartışmalarında İsmail Ağa Cemaatinin etkisini sorgulamış.

Habertürk’te Abdurrahman Yıldırım altına yönelişi yazmış. Muharrem Sarıkaya, Kurban Bayramında sokağa çıkma yasağının pek uygulanabilir olmadığı kanısında.

Sezgin Baran Korkmaz’ın Unico Sigortayı satış operasyonu yattı

Bir şirket düşünün. Beş kişilik yönetim kurulu, önce 5 Mayıs 2021 günü toplanıp bir karar alıyor; şirketin en büyük hissedarının yüzde 87.99’luk hissesini sattığını kayda geçiriyor. Aynı şirketin aynı isimlerden oluşan yönetim kurulu, aradan 55 gün geçtikten sonra bir daha toplanıyor, bu kez en ...

Sesten hızlı uçacak jet motorlu SİHA’lar geliyor: MİUS

İnsansız hava aracı üreticisi Baykar’ın sahiplerinden Selçuk Bayraktar, üzerinde çalıştıkları jet motorlu insansız savaş uçağının kavramsal tasarımlarını paylaştı. TB-1 insansız hava aracı, TB-2 silahlı insansız hava aracı ve son olarak Akıncı silahlı insansız hava aracını üreten Selçuk ...

Sezgin Baran Korkmaz, Varlık Barışı’ndan yararlanmak isterse kimse şaşırmasın

Türkiye, gerçekten inanılmaz bir ülke. Herhalde bugünlerde tanık olduğumuz suç ve suçluyla mücadele, suç yoluyla elde edilen paranın saptanması konularındaki vurdumduymazlığın Cumhuriyet tarihinde başka bir örneği olmasa gerek. Sezgin Baran Korkmaz adlı “iş insanı” başlangıçta Türkiye ...