Köşe yazarları bugün ne yazdı?

Gazetelerimiz zaten çok az satıyordu, sosyal mesafe önlemleriyle satışlar yere çakıldı, sokağa çıkma yasakları ise gazeteler açısından ölümün habercisi gibiydi

Hürriyet’te Abdülkadir Selvi, Danıştay’ın Ayasofya kararını oluşturduğu kanısında. Ertuğrul Özkök, popülist liderlerin koronayla olan kötü sınavını yazmış.

Sabah’ta Hasan Basri Yalçın Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirmiş. Okan Müderrisoğlu’nun Cumhurbaşkanlığı sistemi ve genel idari düzenle ilgili ilginç imaları var, acaba laf nereye gidiyor?

Milliyet’te Hakkı Öcal, Doğu Akdeniz konusunda AB’ye kızmış.

Cumhuriyet’te Ergin Yıldızoğlu da Z Kuşağı geyiğine girmiş. Orhan Bursalı, Ak Parti’nin çekirdek seçmen oranını sorgulamış.

Sözcü’de Serpil Yılmaz, Can Akın Çağlar’ın İBB’ye genel sekreter olmasının arka planında belediyenin finansmana erişim sorunları olduğunu yazmış. Ege Cansen’in döviz rezervi sorununa çaresi belli: Cari fazla vermek.

Yeni Şafak’ta hem Süleyman Seyfi Öğün, hem Ali Saydam Z Kuşağı yazmışlar.

Karar’da Ali Bayramoğlu, iktidarın kendi alanını genişletme konusunda doymayacağı kanısında. Ahmet Taşgetiren, Gelecek ve DEVA Partilerinin söylem farklarına bakmış. Mustafa Karaalioğlu, kıdem tazminatı için aranan sosyal uzlaşmanın baro yasasında neden aranmadığını merak etmiş.

T24’te Mehmet Yılmaz’ın İmamoğlu eleştirisi çarpıcı. Hasan Cemal, bir türlü Ahmet Altan dosyasını görüşmeyen Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne seslenmiş.

YetkinReport’ta Murat Yetkin, İstanbul sözleşmesi tartışmalarında İsmail Ağa Cemaatinin etkisini sorgulamış.

Habertürk’te Abdurrahman Yıldırım altına yönelişi yazmış. Muharrem Sarıkaya, Kurban Bayramında sokağa çıkma yasağının pek uygulanabilir olmadığı kanısında.

Zengin ülkeler hepsini aldı, fakirlere kalmadı, Türkiye aşısız kaldı

Türkiye aşısız kaldı. Çin’den geleceği söylenen aşılardan hala bir haber yok; çünkü bu aşılar için gereken Faz3 denemelerinin sonuçları hala belli değil. Bu arada İngiltere ve Amerika vatandaşlarını aşılamaya başladı, Avrupa ocak ayında aşılamaya başlamak için hazırlıklarını tamamlıyor, ...

İstanbul’da “Yatılı kumarhane” operasyonu

İstanbul’da sokağa çıkma kısıtlamasının başladığı cuma günü ruhsatsız iş yerine girip pazartesi sabahına kadar kumar oynayan 26 kişi suçüstü yakalandı. Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Kumar Büro Amirliği ekipleri, 12 Aralık’ta saat 00.30 sıralarında Başakşehir Bahçeşehir ...

PKK, Suriye üzerinden Peşmerge’ye saldırdı

Kuzey Irak’taki Kürdistan Bölgesel Yönetimi ile PKK arasındaki çatışmalar giderek yayılıyor. Birkaç gün önce Duhok kentinde başlayan çatışmalarda dün PKK’nın Irak’taki Peşmerge güçlerine Suriye’den ağır silahlar kullanarak saldırdığı öne sürüldü. Irak Kürt Bölgesel ...