Köşe yazarları bugün ne yazdı?

Hürriyet’te Sedat Ergin 15 Temmuz yargılamalarının detayına girmiş. Abdülkadir Selvi, ilk namaz için Ayasofya davetlilerini yazmış.

Sabah’ta Okan Müderrisoğlu’na göre bankalardaki dövizler de Türkiye’nin döviz rezervinin parçası. Burhanettin Duran, Libya’ya müdahaleye zorlanan Mısır’ın durumunu yazmış. Hasan Basri Yalçın, Libya’ya müdahaleye hazırlanan Mısır’ın intihara meyilli olduğu kanısında.

Cumhuriyet’te Orhan Bursalı, FETÖ-AKP yakınlaşması imasında bulunmuş. Erdal Sağlam ekonomiden ümidi kesmiş.

Sözcü’de Serpil Yılmaz, Ayasofya kararını eleştiren eski rektörlerin bildirisini yazmış.

YeniŞafak’ta İbrahim Karagül, Ermenistan-Azerbaycan çatışmasını yazmış.

Karar’da Ahmet Taşgetiren, Tayyip Erdoğan’ın Ayasofya’dan sonraki adımlarıyla ilgili çok önemli ve ilginç bir yazı yazmış.  Taha Akyol, Cumhurbaşkanlığı sisteminin iki yılını anlatmış. Akif Beki Netflix konusunda şüpheci.

T24’te Hasan Cemal devletin geri dönüşünü yazmış. Mehmet Yılmaz, Ayasofya konusunun ekonomiyi unutturmak için devreye alındığı kanısında.

Yetkin Report’ta Murat Yetkin, kadın haklarının tehlikede olduğunu düşünüyor.

Mahfi Eğilmez döviz rezervini hesaplamış.

Habertürk’te Abdurrahman Yıldırım, doların fiyatının iki aydır 6.85 civarında kalmasını değerlendirmiş. Gökhan Şen, AB ile Vietnam’ın imzaladığı serbest ticaret anlaşmasının Türkiye’ye olumsuz etkileri olacağını yazıyor.

Zengin ülkeler hepsini aldı, fakirlere kalmadı, Türkiye aşısız kaldı

Türkiye aşısız kaldı. Çin’den geleceği söylenen aşılardan hala bir haber yok; çünkü bu aşılar için gereken Faz3 denemelerinin sonuçları hala belli değil. Bu arada İngiltere ve Amerika vatandaşlarını aşılamaya başladı, Avrupa ocak ayında aşılamaya başlamak için hazırlıklarını tamamlıyor, ...

İstanbul’da “Yatılı kumarhane” operasyonu

İstanbul’da sokağa çıkma kısıtlamasının başladığı cuma günü ruhsatsız iş yerine girip pazartesi sabahına kadar kumar oynayan 26 kişi suçüstü yakalandı. Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Kumar Büro Amirliği ekipleri, 12 Aralık’ta saat 00.30 sıralarında Başakşehir Bahçeşehir ...

PKK, Suriye üzerinden Peşmerge’ye saldırdı

Kuzey Irak’taki Kürdistan Bölgesel Yönetimi ile PKK arasındaki çatışmalar giderek yayılıyor. Birkaç gün önce Duhok kentinde başlayan çatışmalarda dün PKK’nın Irak’taki Peşmerge güçlerine Suriye’den ağır silahlar kullanarak saldırdığı öne sürüldü. Irak Kürt Bölgesel ...