Köşe yazarları bugün ne yazdı?

Hürriyet’te Sedat Ergin 15 Temmuz yargılamalarının detayına girmiş. Abdülkadir Selvi, ilk namaz için Ayasofya davetlilerini yazmış.

Sabah’ta Okan Müderrisoğlu’na göre bankalardaki dövizler de Türkiye’nin döviz rezervinin parçası. Burhanettin Duran, Libya’ya müdahaleye zorlanan Mısır’ın durumunu yazmış. Hasan Basri Yalçın, Libya’ya müdahaleye hazırlanan Mısır’ın intihara meyilli olduğu kanısında.

Cumhuriyet’te Orhan Bursalı, FETÖ-AKP yakınlaşması imasında bulunmuş. Erdal Sağlam ekonomiden ümidi kesmiş.

Sözcü’de Serpil Yılmaz, Ayasofya kararını eleştiren eski rektörlerin bildirisini yazmış.

YeniŞafak’ta İbrahim Karagül, Ermenistan-Azerbaycan çatışmasını yazmış.

Karar’da Ahmet Taşgetiren, Tayyip Erdoğan’ın Ayasofya’dan sonraki adımlarıyla ilgili çok önemli ve ilginç bir yazı yazmış.  Taha Akyol, Cumhurbaşkanlığı sisteminin iki yılını anlatmış. Akif Beki Netflix konusunda şüpheci.

T24’te Hasan Cemal devletin geri dönüşünü yazmış. Mehmet Yılmaz, Ayasofya konusunun ekonomiyi unutturmak için devreye alındığı kanısında.

Yetkin Report’ta Murat Yetkin, kadın haklarının tehlikede olduğunu düşünüyor.

Mahfi Eğilmez döviz rezervini hesaplamış.

Habertürk’te Abdurrahman Yıldırım, doların fiyatının iki aydır 6.85 civarında kalmasını değerlendirmiş. Gökhan Şen, AB ile Vietnam’ın imzaladığı serbest ticaret anlaşmasının Türkiye’ye olumsuz etkileri olacağını yazıyor.

Sezgin Baran Korkmaz’ın Unico Sigortayı satış operasyonu yattı

Bir şirket düşünün. Beş kişilik yönetim kurulu, önce 5 Mayıs 2021 günü toplanıp bir karar alıyor; şirketin en büyük hissedarının yüzde 87.99’luk hissesini sattığını kayda geçiriyor. Aynı şirketin aynı isimlerden oluşan yönetim kurulu, aradan 55 gün geçtikten sonra bir daha toplanıyor, bu kez en ...

Sesten hızlı uçacak jet motorlu SİHA’lar geliyor: MİUS

İnsansız hava aracı üreticisi Baykar’ın sahiplerinden Selçuk Bayraktar, üzerinde çalıştıkları jet motorlu insansız savaş uçağının kavramsal tasarımlarını paylaştı. TB-1 insansız hava aracı, TB-2 silahlı insansız hava aracı ve son olarak Akıncı silahlı insansız hava aracını üreten Selçuk ...

Sezgin Baran Korkmaz, Varlık Barışı’ndan yararlanmak isterse kimse şaşırmasın

Türkiye, gerçekten inanılmaz bir ülke. Herhalde bugünlerde tanık olduğumuz suç ve suçluyla mücadele, suç yoluyla elde edilen paranın saptanması konularındaki vurdumduymazlığın Cumhuriyet tarihinde başka bir örneği olmasa gerek. Sezgin Baran Korkmaz adlı “iş insanı” başlangıçta Türkiye ...