Köşe yazarları bugün ne yazdı?

Hürriyet’te Sedat Ergin 15 Temmuz yargılamalarının detayına girmiş. Abdülkadir Selvi, ilk namaz için Ayasofya davetlilerini yazmış.

Sabah’ta Okan Müderrisoğlu’na göre bankalardaki dövizler de Türkiye’nin döviz rezervinin parçası. Burhanettin Duran, Libya’ya müdahaleye zorlanan Mısır’ın durumunu yazmış. Hasan Basri Yalçın, Libya’ya müdahaleye hazırlanan Mısır’ın intihara meyilli olduğu kanısında.

Cumhuriyet’te Orhan Bursalı, FETÖ-AKP yakınlaşması imasında bulunmuş. Erdal Sağlam ekonomiden ümidi kesmiş.

Sözcü’de Serpil Yılmaz, Ayasofya kararını eleştiren eski rektörlerin bildirisini yazmış.

YeniŞafak’ta İbrahim Karagül, Ermenistan-Azerbaycan çatışmasını yazmış.

Karar’da Ahmet Taşgetiren, Tayyip Erdoğan’ın Ayasofya’dan sonraki adımlarıyla ilgili çok önemli ve ilginç bir yazı yazmış.  Taha Akyol, Cumhurbaşkanlığı sisteminin iki yılını anlatmış. Akif Beki Netflix konusunda şüpheci.

T24’te Hasan Cemal devletin geri dönüşünü yazmış. Mehmet Yılmaz, Ayasofya konusunun ekonomiyi unutturmak için devreye alındığı kanısında.

Yetkin Report’ta Murat Yetkin, kadın haklarının tehlikede olduğunu düşünüyor.

Mahfi Eğilmez döviz rezervini hesaplamış.

Habertürk’te Abdurrahman Yıldırım, doların fiyatının iki aydır 6.85 civarında kalmasını değerlendirmiş. Gökhan Şen, AB ile Vietnam’ın imzaladığı serbest ticaret anlaşmasının Türkiye’ye olumsuz etkileri olacağını yazıyor.

Bakandan ayrıntılı salgın rakamları: Günlük 28 bin 351 vaka

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca aylardır saklanan pozitif koronavirüs vakalarının sayısını aylar sonra tekrar açıklanmaya başlanırken sokağa çıkma yasağının genişleyebileceğini dile getirdi. Bilim Kurulu toplantısının ardından “Açık test politikasına geçtik, semptom göstermeyen pozitif ...

Arjantinli efsane futbolcu Diego Armando Maradona 60 yaşında hayatını kaybetti

Maradona kısa bir süre önce geçirdiği beyin ameliyatından sonra taburcu olduktan sonra Tigre’deki evinde 60 yaşında geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi. MARADONA’NIN HAYATI Diego Armando Maradona 30 Ekim 1960’ta Buenos Aires’da doğdu. Birçok uzman, futbol ...

Korona yasaklarını anlama rehberi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı yeni korona kısıtlamaları herkesin kafasını karıştırdı. Hangi yasak kim için ve saat kaçta başlıyor, kaçta bitiyor gece boyu sosyal medya tartışmalarının konusuydu. Tabii böyle bir tartışma başlayınca işi şakaya vuran, buradan komikseler ...