Köşe yazarları bugün ne yazdı?

Hürriyet’te Sedat Ergin 15 Temmuz yargılamalarının detayına girmiş. Abdülkadir Selvi, ilk namaz için Ayasofya davetlilerini yazmış.

Sabah’ta Okan Müderrisoğlu’na göre bankalardaki dövizler de Türkiye’nin döviz rezervinin parçası. Burhanettin Duran, Libya’ya müdahaleye zorlanan Mısır’ın durumunu yazmış. Hasan Basri Yalçın, Libya’ya müdahaleye hazırlanan Mısır’ın intihara meyilli olduğu kanısında.

Cumhuriyet’te Orhan Bursalı, FETÖ-AKP yakınlaşması imasında bulunmuş. Erdal Sağlam ekonomiden ümidi kesmiş.

Sözcü’de Serpil Yılmaz, Ayasofya kararını eleştiren eski rektörlerin bildirisini yazmış.

YeniŞafak’ta İbrahim Karagül, Ermenistan-Azerbaycan çatışmasını yazmış.

Karar’da Ahmet Taşgetiren, Tayyip Erdoğan’ın Ayasofya’dan sonraki adımlarıyla ilgili çok önemli ve ilginç bir yazı yazmış.  Taha Akyol, Cumhurbaşkanlığı sisteminin iki yılını anlatmış. Akif Beki Netflix konusunda şüpheci.

T24’te Hasan Cemal devletin geri dönüşünü yazmış. Mehmet Yılmaz, Ayasofya konusunun ekonomiyi unutturmak için devreye alındığı kanısında.

Yetkin Report’ta Murat Yetkin, kadın haklarının tehlikede olduğunu düşünüyor.

Mahfi Eğilmez döviz rezervini hesaplamış.

Habertürk’te Abdurrahman Yıldırım, doların fiyatının iki aydır 6.85 civarında kalmasını değerlendirmiş. Gökhan Şen, AB ile Vietnam’ın imzaladığı serbest ticaret anlaşmasının Türkiye’ye olumsuz etkileri olacağını yazıyor.

Erdoğan’a kim geçmiş olsun dedi, Putin’e kim “Happy Birthday”? Sıralı tam liste bize yeni bir şey söylüyor

TRTHaber iki gün önce Koronavirüs’ü pozitif çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a başsağlığı için mesaj gönderen ve bizzat arayan devlet başkanı ve başbakanların listesini yayınladı. Bence uluslararası siyaset bilimcileri, düşünce kuruluşları ve istihbarat birimleri için ilginç  bilgilere sahip bir ...

Ben dansözüm de, Sözcü’nün Genel Yayın Yönetmeni ne?

Ben görmemiştim, Hürriyet’in eski yazı işleri müdürlerinden Ertuğ Karakullukçu sosyal medyada görmüş ve gönderdi. Kalender beni dansöz olarak gösteren bir karikatürümü çizmiş.  Üzerine de şöyle yazmış: “Hürriyet’ten kovulan Ertuğrul Özkök ‘Rahatlıkla dansözlük yaparım’ dedi…” Mizah güzel bir ...

Sezgin Baran Korkmaz’ın Unico Sigortayı satış operasyonu yattı

Bir şirket düşünün. Beş kişilik yönetim kurulu, önce 5 Mayıs 2021 günü toplanıp bir karar alıyor; şirketin en büyük hissedarının yüzde 87.99’luk hissesini sattığını kayda geçiriyor. Aynı şirketin aynı isimlerden oluşan yönetim kurulu, aradan 55 gün geçtikten sonra bir daha toplanıyor, bu kez en ...