Köşe yazarları bugün ne yazdı?

Hürriyet’te Abdülkadir Selvi köşesinde yayınlamış, LCV’li cuma namazı davetiyesi.

Sabah’ta Okan Müderrisoğlu, Ayasofya açılışının Lozan’ın yıl dönümüne denk getirilmesinin nedenini kendine göre izah etmiş. Hasan Basri Yalçın, Libya’da Türk F-16’larının devreye girmesi gerektiğini söylemiş.

Milliyet’te Hakkı Öcal, beş gün süren AB zirvesini değerlendirmiş.

Cumhuriyet’te Orhan Bursalı yanlış sonuç veren korona test kitlerini yazmış. Ergin Yıldızoğlu’na göre ABD’de faşizm yükselişte.

Sözcü’de Ege Cansen, yerli elektrikli otomobilin hiçbir zaman kar edemeyeceği görüşünde. Serpil Yılmaz, CHP’li Özgür Özel’in katıldığı Taksim Toplantısını yazmış.

Yeni Şafak’ta Süleyman Seyfi Öğün, kadına şiddet konusunda hayli karamsar. Ali Saydam sosyal medya düzenlemelerini yazmış.

Karar’da Ali Bayramoğlu, “Ekonomik kötü gidiş AKP’nin oyunu düşürür” varsayımının doğruluğundan emin değil. Akif Beki, Ayasofya davetlilerini yazmış.

T24’te Barış Soydan, konut satış rakamlarına yakından bakmış. Füsun Sarp Nebil sosyal medya düzenlemesini eleştirmiş.

Erdoğan’a kim geçmiş olsun dedi, Putin’e kim “Happy Birthday”? Sıralı tam liste bize yeni bir şey söylüyor

TRTHaber iki gün önce Koronavirüs’ü pozitif çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a başsağlığı için mesaj gönderen ve bizzat arayan devlet başkanı ve başbakanların listesini yayınladı. Bence uluslararası siyaset bilimcileri, düşünce kuruluşları ve istihbarat birimleri için ilginç  bilgilere sahip bir ...

Ben dansözüm de, Sözcü’nün Genel Yayın Yönetmeni ne?

Ben görmemiştim, Hürriyet’in eski yazı işleri müdürlerinden Ertuğ Karakullukçu sosyal medyada görmüş ve gönderdi. Kalender beni dansöz olarak gösteren bir karikatürümü çizmiş.  Üzerine de şöyle yazmış: “Hürriyet’ten kovulan Ertuğrul Özkök ‘Rahatlıkla dansözlük yaparım’ dedi…” Mizah güzel bir ...

Sezgin Baran Korkmaz’ın Unico Sigortayı satış operasyonu yattı

Bir şirket düşünün. Beş kişilik yönetim kurulu, önce 5 Mayıs 2021 günü toplanıp bir karar alıyor; şirketin en büyük hissedarının yüzde 87.99’luk hissesini sattığını kayda geçiriyor. Aynı şirketin aynı isimlerden oluşan yönetim kurulu, aradan 55 gün geçtikten sonra bir daha toplanıyor, bu kez en ...