Köşe yazarları bugün ne yazdı?

Hürriyet’te Abdülkadir Selvi köşesinde yayınlamış, LCV’li cuma namazı davetiyesi.

Sabah’ta Okan Müderrisoğlu, Ayasofya açılışının Lozan’ın yıl dönümüne denk getirilmesinin nedenini kendine göre izah etmiş. Hasan Basri Yalçın, Libya’da Türk F-16’larının devreye girmesi gerektiğini söylemiş.

Milliyet’te Hakkı Öcal, beş gün süren AB zirvesini değerlendirmiş.

Cumhuriyet’te Orhan Bursalı yanlış sonuç veren korona test kitlerini yazmış. Ergin Yıldızoğlu’na göre ABD’de faşizm yükselişte.

Sözcü’de Ege Cansen, yerli elektrikli otomobilin hiçbir zaman kar edemeyeceği görüşünde. Serpil Yılmaz, CHP’li Özgür Özel’in katıldığı Taksim Toplantısını yazmış.

Yeni Şafak’ta Süleyman Seyfi Öğün, kadına şiddet konusunda hayli karamsar. Ali Saydam sosyal medya düzenlemelerini yazmış.

Karar’da Ali Bayramoğlu, “Ekonomik kötü gidiş AKP’nin oyunu düşürür” varsayımının doğruluğundan emin değil. Akif Beki, Ayasofya davetlilerini yazmış.

T24’te Barış Soydan, konut satış rakamlarına yakından bakmış. Füsun Sarp Nebil sosyal medya düzenlemesini eleştirmiş.

Sezgin Baran Korkmaz’ın Unico Sigortayı satış operasyonu yattı

Bir şirket düşünün. Beş kişilik yönetim kurulu, önce 5 Mayıs 2021 günü toplanıp bir karar alıyor; şirketin en büyük hissedarının yüzde 87.99’luk hissesini sattığını kayda geçiriyor. Aynı şirketin aynı isimlerden oluşan yönetim kurulu, aradan 55 gün geçtikten sonra bir daha toplanıyor, bu kez en ...

Sesten hızlı uçacak jet motorlu SİHA’lar geliyor: MİUS

İnsansız hava aracı üreticisi Baykar’ın sahiplerinden Selçuk Bayraktar, üzerinde çalıştıkları jet motorlu insansız savaş uçağının kavramsal tasarımlarını paylaştı. TB-1 insansız hava aracı, TB-2 silahlı insansız hava aracı ve son olarak Akıncı silahlı insansız hava aracını üreten Selçuk ...

Sezgin Baran Korkmaz, Varlık Barışı’ndan yararlanmak isterse kimse şaşırmasın

Türkiye, gerçekten inanılmaz bir ülke. Herhalde bugünlerde tanık olduğumuz suç ve suçluyla mücadele, suç yoluyla elde edilen paranın saptanması konularındaki vurdumduymazlığın Cumhuriyet tarihinde başka bir örneği olmasa gerek. Sezgin Baran Korkmaz adlı “iş insanı” başlangıçta Türkiye ...