Köşe yazarları bugün ne yazdı?

Hürriyet’te Abdülkadir Selvi, “Atatürk ortak değerimizdir” demiş. Hande Fırat, İstanbul Sözleşmesi yazmış.

Sabah’ta Okan Müderrisoğlu, para piyasalarında devasa bir komplo teorisi oluşturmuş. Burhanettin Duran, son dönemde yapılanların hedefinin “Güçlü milli devlet” olduğunu yazmış. Hasan Basri Yalçın, Kılıçdaroğlu’nun dış politika sözlerini eleştirmiş.

Milliyet’te Sami Kohen, Rusya ile ilişkilerden girip Batı ile ilişkilere geçmiş.

Cumhuriyet’te Orhan Bursalı, Kılıçdaroğlu’nun ittifak politikasını destekliyor. Erdal Sağlam’a göre ekonomi yönetimi frene basmaya başladı.

Sözcü’de Saygı Öztürk, Diyanet İşleri Başkanının lanet okumasından lafı diğer vakıflara getirmiş. Serpil Yılmaz İstanbul Sözleşmesini savunuyor.

YeniŞafak’ta Ali Saydam iletişim konusunda bazı dersler verme ihtiyacı duymuş.

Karar’da Ahmet Taşgetiren ve Taha Akyol hilafet tartışmalarını yazmış.

T24’te Mehmet Tezkan, CHP’nin Atatürk konusunda topa girmemesini beğenmiş. Mehmet Yılmaz, Diyanet İşleri Başkanı’nın kılıçla minbere çıkmasının arkasına bakmış.

YetkinReport’ta Murat Yetkin, CHP’nin laikliğe karşı saldırılara sessiz kalıp kalmayacağını merak etmiş.

Habertürk’te Muharrem Sarıkaya tatilden dönmüş, CHP kurultayını yazmış. Abdurrahman Yıldırım’ın yazısı altın yatırımcıları için bilgilendirici. Gökhan Şen de yatırımcılar için altının yükselişini anlatmış.

Sezgin Baran Korkmaz’ın Unico Sigortayı satış operasyonu yattı

Bir şirket düşünün. Beş kişilik yönetim kurulu, önce 5 Mayıs 2021 günü toplanıp bir karar alıyor; şirketin en büyük hissedarının yüzde 87.99’luk hissesini sattığını kayda geçiriyor. Aynı şirketin aynı isimlerden oluşan yönetim kurulu, aradan 55 gün geçtikten sonra bir daha toplanıyor, bu kez en ...

Sesten hızlı uçacak jet motorlu SİHA’lar geliyor: MİUS

İnsansız hava aracı üreticisi Baykar’ın sahiplerinden Selçuk Bayraktar, üzerinde çalıştıkları jet motorlu insansız savaş uçağının kavramsal tasarımlarını paylaştı. TB-1 insansız hava aracı, TB-2 silahlı insansız hava aracı ve son olarak Akıncı silahlı insansız hava aracını üreten Selçuk ...

Sezgin Baran Korkmaz, Varlık Barışı’ndan yararlanmak isterse kimse şaşırmasın

Türkiye, gerçekten inanılmaz bir ülke. Herhalde bugünlerde tanık olduğumuz suç ve suçluyla mücadele, suç yoluyla elde edilen paranın saptanması konularındaki vurdumduymazlığın Cumhuriyet tarihinde başka bir örneği olmasa gerek. Sezgin Baran Korkmaz adlı “iş insanı” başlangıçta Türkiye ...