Köşe yazarları bugün ne yazdı?

Hürriyet’te Abdülkadir Selvi, “Atatürk ortak değerimizdir” demiş. Hande Fırat, İstanbul Sözleşmesi yazmış.

Sabah’ta Okan Müderrisoğlu, para piyasalarında devasa bir komplo teorisi oluşturmuş. Burhanettin Duran, son dönemde yapılanların hedefinin “Güçlü milli devlet” olduğunu yazmış. Hasan Basri Yalçın, Kılıçdaroğlu’nun dış politika sözlerini eleştirmiş.

Milliyet’te Sami Kohen, Rusya ile ilişkilerden girip Batı ile ilişkilere geçmiş.

Cumhuriyet’te Orhan Bursalı, Kılıçdaroğlu’nun ittifak politikasını destekliyor. Erdal Sağlam’a göre ekonomi yönetimi frene basmaya başladı.

Sözcü’de Saygı Öztürk, Diyanet İşleri Başkanının lanet okumasından lafı diğer vakıflara getirmiş. Serpil Yılmaz İstanbul Sözleşmesini savunuyor.

YeniŞafak’ta Ali Saydam iletişim konusunda bazı dersler verme ihtiyacı duymuş.

Karar’da Ahmet Taşgetiren ve Taha Akyol hilafet tartışmalarını yazmış.

T24’te Mehmet Tezkan, CHP’nin Atatürk konusunda topa girmemesini beğenmiş. Mehmet Yılmaz, Diyanet İşleri Başkanı’nın kılıçla minbere çıkmasının arkasına bakmış.

YetkinReport’ta Murat Yetkin, CHP’nin laikliğe karşı saldırılara sessiz kalıp kalmayacağını merak etmiş.

Habertürk’te Muharrem Sarıkaya tatilden dönmüş, CHP kurultayını yazmış. Abdurrahman Yıldırım’ın yazısı altın yatırımcıları için bilgilendirici. Gökhan Şen de yatırımcılar için altının yükselişini anlatmış.

Süleyman Soylu için çember daralıyor

Tarih 11 Haziran 2021, cuma. O sabah haberturk.com sitesinde, sitenin yazarlarından Sevilay Yılman’ın yazısı saat 08.58’de online oluyor. Yazıda Yılman, bir seferinde Sezgin Baran Korkmaz ile tanıştığını, kendisini “samimi, dürüst ve yakın” bulduğunu, o yüzden onunla bağlantısını sürdürdüğünü ...

Mahkeme, SBK’nın mal varlığına tedbiri olmayan MASAK yazısıyla kaldırmış

Türkiye, 2020 Ekim ayında, o güne kadar adı çok da bilinmeyen Sezgin Baran Korkmaz ve onun holdingi SBK’dan, Amerika’dan gelen şikayet üzerine açılan bir soruşturma ve o soruşturma yüzünden SBK’nın mal varlığıyla banka hesaplarına konan tedbir sayesinde haberdar oldu. Birden ortalığı “Kim bu ...

Türk-Amerikan ilişkilerini düzeltmek de Sezgin Baran Korkmaz’a kalmış

Bundan 10 yıl önce Sezgin Baran Korkmaz’ın adını herhalde akrabaları ve yakınları dışında kimse bilmiyordu; bugün herkes biliyor. Ne oldu bu 10 yılda da, Sezgin Baran Korkmaz pazarlarda kebapçıdan çaldığı dönerleri satmaktan yüz milyonlarca dolarlarla oynamaya yükseldi, Cumhurbaşkanlarının ...