Köşe yazarları bugün ne yazdı?

Hürriyet’te Abdülkadir Selvi, “Atatürk ortak değerimizdir” demiş. Hande Fırat, İstanbul Sözleşmesi yazmış.

Sabah’ta Okan Müderrisoğlu, para piyasalarında devasa bir komplo teorisi oluşturmuş. Burhanettin Duran, son dönemde yapılanların hedefinin “Güçlü milli devlet” olduğunu yazmış. Hasan Basri Yalçın, Kılıçdaroğlu’nun dış politika sözlerini eleştirmiş.

Milliyet’te Sami Kohen, Rusya ile ilişkilerden girip Batı ile ilişkilere geçmiş.

Cumhuriyet’te Orhan Bursalı, Kılıçdaroğlu’nun ittifak politikasını destekliyor. Erdal Sağlam’a göre ekonomi yönetimi frene basmaya başladı.

Sözcü’de Saygı Öztürk, Diyanet İşleri Başkanının lanet okumasından lafı diğer vakıflara getirmiş. Serpil Yılmaz İstanbul Sözleşmesini savunuyor.

YeniŞafak’ta Ali Saydam iletişim konusunda bazı dersler verme ihtiyacı duymuş.

Karar’da Ahmet Taşgetiren ve Taha Akyol hilafet tartışmalarını yazmış.

T24’te Mehmet Tezkan, CHP’nin Atatürk konusunda topa girmemesini beğenmiş. Mehmet Yılmaz, Diyanet İşleri Başkanı’nın kılıçla minbere çıkmasının arkasına bakmış.

YetkinReport’ta Murat Yetkin, CHP’nin laikliğe karşı saldırılara sessiz kalıp kalmayacağını merak etmiş.

Habertürk’te Muharrem Sarıkaya tatilden dönmüş, CHP kurultayını yazmış. Abdurrahman Yıldırım’ın yazısı altın yatırımcıları için bilgilendirici. Gökhan Şen de yatırımcılar için altının yükselişini anlatmış.

Zengin ülkeler hepsini aldı, fakirlere kalmadı, Türkiye aşısız kaldı

Türkiye aşısız kaldı. Çin’den geleceği söylenen aşılardan hala bir haber yok; çünkü bu aşılar için gereken Faz3 denemelerinin sonuçları hala belli değil. Bu arada İngiltere ve Amerika vatandaşlarını aşılamaya başladı, Avrupa ocak ayında aşılamaya başlamak için hazırlıklarını tamamlıyor, ...

İstanbul’da “Yatılı kumarhane” operasyonu

İstanbul’da sokağa çıkma kısıtlamasının başladığı cuma günü ruhsatsız iş yerine girip pazartesi sabahına kadar kumar oynayan 26 kişi suçüstü yakalandı. Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Kumar Büro Amirliği ekipleri, 12 Aralık’ta saat 00.30 sıralarında Başakşehir Bahçeşehir ...

PKK, Suriye üzerinden Peşmerge’ye saldırdı

Kuzey Irak’taki Kürdistan Bölgesel Yönetimi ile PKK arasındaki çatışmalar giderek yayılıyor. Birkaç gün önce Duhok kentinde başlayan çatışmalarda dün PKK’nın Irak’taki Peşmerge güçlerine Suriye’den ağır silahlar kullanarak saldırdığı öne sürüldü. Irak Kürt Bölgesel ...