Köşe yazarları bugün ne yazdı?

Hürriyet’te Abdülkadir Selvi, “Atatürk ortak değerimizdir” demiş. Hande Fırat, İstanbul Sözleşmesi yazmış.

Sabah’ta Okan Müderrisoğlu, para piyasalarında devasa bir komplo teorisi oluşturmuş. Burhanettin Duran, son dönemde yapılanların hedefinin “Güçlü milli devlet” olduğunu yazmış. Hasan Basri Yalçın, Kılıçdaroğlu’nun dış politika sözlerini eleştirmiş.

Milliyet’te Sami Kohen, Rusya ile ilişkilerden girip Batı ile ilişkilere geçmiş.

Cumhuriyet’te Orhan Bursalı, Kılıçdaroğlu’nun ittifak politikasını destekliyor. Erdal Sağlam’a göre ekonomi yönetimi frene basmaya başladı.

Sözcü’de Saygı Öztürk, Diyanet İşleri Başkanının lanet okumasından lafı diğer vakıflara getirmiş. Serpil Yılmaz İstanbul Sözleşmesini savunuyor.

YeniŞafak’ta Ali Saydam iletişim konusunda bazı dersler verme ihtiyacı duymuş.

Karar’da Ahmet Taşgetiren ve Taha Akyol hilafet tartışmalarını yazmış.

T24’te Mehmet Tezkan, CHP’nin Atatürk konusunda topa girmemesini beğenmiş. Mehmet Yılmaz, Diyanet İşleri Başkanı’nın kılıçla minbere çıkmasının arkasına bakmış.

YetkinReport’ta Murat Yetkin, CHP’nin laikliğe karşı saldırılara sessiz kalıp kalmayacağını merak etmiş.

Habertürk’te Muharrem Sarıkaya tatilden dönmüş, CHP kurultayını yazmış. Abdurrahman Yıldırım’ın yazısı altın yatırımcıları için bilgilendirici. Gökhan Şen de yatırımcılar için altının yükselişini anlatmış.

Erdoğan’a kim geçmiş olsun dedi, Putin’e kim “Happy Birthday”? Sıralı tam liste bize yeni bir şey söylüyor

TRTHaber iki gün önce Koronavirüs’ü pozitif çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a başsağlığı için mesaj gönderen ve bizzat arayan devlet başkanı ve başbakanların listesini yayınladı. Bence uluslararası siyaset bilimcileri, düşünce kuruluşları ve istihbarat birimleri için ilginç  bilgilere sahip bir ...

Ben dansözüm de, Sözcü’nün Genel Yayın Yönetmeni ne?

Ben görmemiştim, Hürriyet’in eski yazı işleri müdürlerinden Ertuğ Karakullukçu sosyal medyada görmüş ve gönderdi. Kalender beni dansöz olarak gösteren bir karikatürümü çizmiş.  Üzerine de şöyle yazmış: “Hürriyet’ten kovulan Ertuğrul Özkök ‘Rahatlıkla dansözlük yaparım’ dedi…” Mizah güzel bir ...

Sezgin Baran Korkmaz’ın Unico Sigortayı satış operasyonu yattı

Bir şirket düşünün. Beş kişilik yönetim kurulu, önce 5 Mayıs 2021 günü toplanıp bir karar alıyor; şirketin en büyük hissedarının yüzde 87.99’luk hissesini sattığını kayda geçiriyor. Aynı şirketin aynı isimlerden oluşan yönetim kurulu, aradan 55 gün geçtikten sonra bir daha toplanıyor, bu kez en ...