Köşe yazarları bugün ne yazdı?

Hürriyet’te Sedat Ergin, “Virüs Türkiye’ye nereden geldi” sorusuna cevap arıyor. Abdülkadir Selvi, Dışişleri Bakanıyla sohbet etmiş. Ertuğrul Özkök, TAV’ın CEO’su Sani Şener’le konuşmuş.

Sabah’ta Dilek Güngör’e göre ekonomide en kötü geride kaldı. Kerem Alkin hükümetin önceliğinin genç istihdamı olduğunu söylüyor.

Milliyet’te Verda Özer, Çin’i yazmış.

Cumhuriyet’te Tuncay Mollaveisoğlu, göz altına alınan iki gazeteciyi savunmuş.

Sözcü’de Çiğdem Toker, Aydın-Denizli otoyolunun öyküsünü anlatmış. Deniz Zeyrek Ak Parti’nin ana akımdan koptuğu kanısında.

Yeni Şafak’ta Mehmet Acet de Dışişleri Bakanıyla sohbet etmiş.

Karar’da Akif Beki, TÜİK’teki görevden almaları yazmış.

T24’te Mehmet Tezkan’a göre milletvekillerini hapse gönderen Meclis Başkanı “iflah olmaz.” Fikret Bila, vatandaşlık gelirini yazmış.

Habertürk’te Muharrem Sarıkaya AYM’deki yemin törenini izlemiş. Cüneyt Başaran’a göre ABD Çin’e bağımlığını azaltma peşinde.

Ekrem İmamoğlu’na bir medya aranıyor ama herhangi bir medya değil

Türkiye’de siyasi mücadelenin yürütüldüğü alanlardan biri her zaman medya oldu. Ama galiba daha önce hiçbir zaman bugünkü kadar tıkanıklık/önü kapalılık yaşanmamıştı. En geç 2023 Haziran ayında, yani 27 ay sonra seçim var. Bu seçimle ilgili en büyük soru, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ...

YouTube’daki 10 saniyelik videoya 6.6 milyon dolar verenler, Banksy’nin resmini yakanlar… NFT çılgınlığı

Ardı ardına iki haber. Birincisi şu: “Bir koleksiyoner, YouTube’da ve Instagram’da herkesin izleyebileceği 10 saniyelik bir videoya 6.6 milyon dolar verdi.” İkinci haber şu: “Injective Protocol adlı şirket, Banksy’nin 95 bin dolarlık eserini dijitale çevirmek üzere yaktı.” Teker teker gidelim ...

Bu yıl altının “Altın yılı” oldu

Finansal yatırım araçlarının getirileri açısından çok dalgalı bir yıl olan 2020 birçok ülkede yaşanan ve geçmişte eşi benzeri görülmemiş bir parasal genişleme furyası sayesinde genelde yatırımcıları memnun eden bir yıl oldu.   Bu yazıda Türk halkının finansal yatırımlarının büyük bir yüzdesinin ...