Köşe yazarları bugün ne yazdı?

Hürriyet’te Sedat Ergin, “Virüs Türkiye’ye nereden geldi” sorusuna cevap arıyor. Abdülkadir Selvi, Dışişleri Bakanıyla sohbet etmiş. Ertuğrul Özkök, TAV’ın CEO’su Sani Şener’le konuşmuş.

Sabah’ta Dilek Güngör’e göre ekonomide en kötü geride kaldı. Kerem Alkin hükümetin önceliğinin genç istihdamı olduğunu söylüyor.

Milliyet’te Verda Özer, Çin’i yazmış.

Cumhuriyet’te Tuncay Mollaveisoğlu, göz altına alınan iki gazeteciyi savunmuş.

Sözcü’de Çiğdem Toker, Aydın-Denizli otoyolunun öyküsünü anlatmış. Deniz Zeyrek Ak Parti’nin ana akımdan koptuğu kanısında.

Yeni Şafak’ta Mehmet Acet de Dışişleri Bakanıyla sohbet etmiş.

Karar’da Akif Beki, TÜİK’teki görevden almaları yazmış.

T24’te Mehmet Tezkan’a göre milletvekillerini hapse gönderen Meclis Başkanı “iflah olmaz.” Fikret Bila, vatandaşlık gelirini yazmış.

Habertürk’te Muharrem Sarıkaya AYM’deki yemin törenini izlemiş. Cüneyt Başaran’a göre ABD Çin’e bağımlığını azaltma peşinde.

Günün iki kulisi: Rus oligarklar paralarını Türkiye’ye getirir mi; Rusya’dan çıkan Amerikan şirketleri Türkiye’ye mi geliyor?

İstanbul’un özellikle özel bankacılık çevrelerinin gözü önceki gün iki önemli gelişmedeydi. Biri Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Rusya Devlet Başkanı Putin’le yapacağı görüşme… Öteki ise Hazine ve Maliye Bakanı Nebati’nin, İstanbul’da DEİK (Dış Ekonomik İlişkiler Komitesi) üyeleriyle yapacağı ...

22 yıllık başbakanın seçim yenilgisini kabul etmesi üç ay sürdü

Minicik bir pasifik ülkesi, Samoa. Bağımsızlığını kazandığı 1962 yılından beri demokrasiyle yönetilen, 200 bin nüfuslu, barışçıl bir ada. O kadar ki, bir Samoa ordusu yok mesela. Ülkede 1982 yılından beri bir “hakim parti” var, adı “İnsan Haklarını Koruma Partisi.” Bu partinin lideri Sa’ilele ...

Sezgin Baran Korkmaz’ın Unico Sigortayı satış operasyonu yattı

Bir şirket düşünün. Beş kişilik yönetim kurulu, önce 5 Mayıs 2021 günü toplanıp bir karar alıyor; şirketin en büyük hissedarının yüzde 87.99’luk hissesini sattığını kayda geçiriyor. Aynı şirketin aynı isimlerden oluşan yönetim kurulu, aradan 55 gün geçtikten sonra bir daha toplanıyor, bu kez en ...