Köşe yazarları bugün ne yazdı?

Hürriyet’te Sedat Ergin, Atatürk’ün Ayasofya’yı neden müzeye çevirdiğini anlatmış. Abdülkadir Selvi’ye göre kabinede bir değişiklik beklentisi oluşmuş Ankara’da.

Sabah’ta Hasan Basri Yalçın’a göre Erdoğan’ın Ayasofya hamlesinin nedeni iç politika değil. Okan Müderrisoğlu, “Devletin kimyasını bozmaya oynayanlar” diyor ama kim onlar, yazısından anlaşılmıyor.

Milliyet’te Hakkı Öcal, Trump’ın güç kazandığı iddiasında.

Cumhuriyet’te Orhan Bursalı, ABD’nin salgındaki başarısızlığını sorgulamış. Barış Terkoğlu, gözaltındaki Müyesser Yıldız’ı yazmış.

Sözcü’de Necati Doğru’ya göre Ayasofya hamlesi iç politika için. Ege Cansen, cari açık sorununu yazmış.

YeniŞafak’ta Süleyman Seyfi Öğün, Ayasofya yazmış, ona göre ibadete açmak egemenliğin bir göstergesi.

Karar’da Ali Bayramoğlu, “Ayasofya kimin” diye sormuş. Mustafa Karaalioğlu Türkiye’de neden bu kadar çok çete olduğunu merak etmiş.

Mahfi Eğilmez kendi blogunda para basmayı anlatmış.

Habertürk’te Muharrem Sarıkaya, Meclis Başkanı Mustafa Şentop’un Yassıada kararlarını yok sayma girişimini yazmış. Abdurrahman Yıldırım’a göre ekonomiyi canlandırmanın yolu tüketimi canlandırmak.

T24’de Barış Soydan, işsizlik rakamlarını yorumlamış.

22 yıllık başbakanın seçim yenilgisini kabul etmesi üç ay sürdü

Minicik bir pasifik ülkesi, Samoa. Bağımsızlığını kazandığı 1962 yılından beri demokrasiyle yönetilen, 200 bin nüfuslu, barışçıl bir ada. O kadar ki, bir Samoa ordusu yok mesela. Ülkede 1982 yılından beri bir “hakim parti” var, adı “İnsan Haklarını Koruma Partisi.” Bu partinin lideri Sa’ilele ...

Sezgin Baran Korkmaz’ın Unico Sigortayı satış operasyonu yattı

Bir şirket düşünün. Beş kişilik yönetim kurulu, önce 5 Mayıs 2021 günü toplanıp bir karar alıyor; şirketin en büyük hissedarının yüzde 87.99’luk hissesini sattığını kayda geçiriyor. Aynı şirketin aynı isimlerden oluşan yönetim kurulu, aradan 55 gün geçtikten sonra bir daha toplanıyor, bu kez en ...

Aşı karşıtları, sosyal medyada ifade özgürlüklerinin tadını çıkarıyor

Türkiye nüfusu, 83 milyon 614 bin 362 kişi. Bunlardan 18 yaş ve üzerindeki nüfusun sayısı 60 milyon 863 bin 705 kişi. Sağlık Bakanlığı, “Yüzde 100 aşı yapacağız” dediği zaman, bu 60.8 milyon kişinin tamamını aşılamayı kastediyor. Peki şu anda ne durumdayız: Bu 60.8 milyon kişinin 39 milyon 301 ...