Köşe yazarları bugün ne yazdı?

Hürriyet’te Sedat Ergin, Atatürk’ün Ayasofya’yı neden müzeye çevirdiğini anlatmış. Abdülkadir Selvi’ye göre kabinede bir değişiklik beklentisi oluşmuş Ankara’da.

Sabah’ta Hasan Basri Yalçın’a göre Erdoğan’ın Ayasofya hamlesinin nedeni iç politika değil. Okan Müderrisoğlu, “Devletin kimyasını bozmaya oynayanlar” diyor ama kim onlar, yazısından anlaşılmıyor.

Milliyet’te Hakkı Öcal, Trump’ın güç kazandığı iddiasında.

Cumhuriyet’te Orhan Bursalı, ABD’nin salgındaki başarısızlığını sorgulamış. Barış Terkoğlu, gözaltındaki Müyesser Yıldız’ı yazmış.

Sözcü’de Necati Doğru’ya göre Ayasofya hamlesi iç politika için. Ege Cansen, cari açık sorununu yazmış.

YeniŞafak’ta Süleyman Seyfi Öğün, Ayasofya yazmış, ona göre ibadete açmak egemenliğin bir göstergesi.

Karar’da Ali Bayramoğlu, “Ayasofya kimin” diye sormuş. Mustafa Karaalioğlu Türkiye’de neden bu kadar çok çete olduğunu merak etmiş.

Mahfi Eğilmez kendi blogunda para basmayı anlatmış.

Habertürk’te Muharrem Sarıkaya, Meclis Başkanı Mustafa Şentop’un Yassıada kararlarını yok sayma girişimini yazmış. Abdurrahman Yıldırım’a göre ekonomiyi canlandırmanın yolu tüketimi canlandırmak.

T24’de Barış Soydan, işsizlik rakamlarını yorumlamış.

Bu yıl altının “Altın yılı” oldu

Finansal yatırım araçlarının getirileri açısından çok dalgalı bir yıl olan 2020 birçok ülkede yaşanan ve geçmişte eşi benzeri görülmemiş bir parasal genişleme furyası sayesinde genelde yatırımcıları memnun eden bir yıl oldu.   Bu yazıda Türk halkının finansal yatırımlarının büyük bir yüzdesinin ...

Zengin ülkeler hepsini aldı, fakirlere kalmadı, Türkiye aşısız kaldı

Türkiye aşısız kaldı. Çin’den geleceği söylenen aşılardan hala bir haber yok; çünkü bu aşılar için gereken Faz3 denemelerinin sonuçları hala belli değil. Bu arada İngiltere ve Amerika vatandaşlarını aşılamaya başladı, Avrupa ocak ayında aşılamaya başlamak için hazırlıklarını tamamlıyor, ...

İstanbul’da “Yatılı kumarhane” operasyonu

İstanbul’da sokağa çıkma kısıtlamasının başladığı cuma günü ruhsatsız iş yerine girip pazartesi sabahına kadar kumar oynayan 26 kişi suçüstü yakalandı. Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Kumar Büro Amirliği ekipleri, 12 Aralık’ta saat 00.30 sıralarında Başakşehir Bahçeşehir ...