Köşe yazarları bugün ne yazdı?

Hürriyet’te Sedat Ergin, Atatürk’ün Ayasofya’yı neden müzeye çevirdiğini anlatmış. Abdülkadir Selvi’ye göre kabinede bir değişiklik beklentisi oluşmuş Ankara’da.

Sabah’ta Hasan Basri Yalçın’a göre Erdoğan’ın Ayasofya hamlesinin nedeni iç politika değil. Okan Müderrisoğlu, “Devletin kimyasını bozmaya oynayanlar” diyor ama kim onlar, yazısından anlaşılmıyor.

Milliyet’te Hakkı Öcal, Trump’ın güç kazandığı iddiasında.

Cumhuriyet’te Orhan Bursalı, ABD’nin salgındaki başarısızlığını sorgulamış. Barış Terkoğlu, gözaltındaki Müyesser Yıldız’ı yazmış.

Sözcü’de Necati Doğru’ya göre Ayasofya hamlesi iç politika için. Ege Cansen, cari açık sorununu yazmış.

YeniŞafak’ta Süleyman Seyfi Öğün, Ayasofya yazmış, ona göre ibadete açmak egemenliğin bir göstergesi.

Karar’da Ali Bayramoğlu, “Ayasofya kimin” diye sormuş. Mustafa Karaalioğlu Türkiye’de neden bu kadar çok çete olduğunu merak etmiş.

Mahfi Eğilmez kendi blogunda para basmayı anlatmış.

Habertürk’te Muharrem Sarıkaya, Meclis Başkanı Mustafa Şentop’un Yassıada kararlarını yok sayma girişimini yazmış. Abdurrahman Yıldırım’a göre ekonomiyi canlandırmanın yolu tüketimi canlandırmak.

T24’de Barış Soydan, işsizlik rakamlarını yorumlamış.

Ekrem İmamoğlu’na bir medya aranıyor ama herhangi bir medya değil

Türkiye’de siyasi mücadelenin yürütüldüğü alanlardan biri her zaman medya oldu. Ama galiba daha önce hiçbir zaman bugünkü kadar tıkanıklık/önü kapalılık yaşanmamıştı. En geç 2023 Haziran ayında, yani 27 ay sonra seçim var. Bu seçimle ilgili en büyük soru, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ...

YouTube’daki 10 saniyelik videoya 6.6 milyon dolar verenler, Banksy’nin resmini yakanlar… NFT çılgınlığı

Ardı ardına iki haber. Birincisi şu: “Bir koleksiyoner, YouTube’da ve Instagram’da herkesin izleyebileceği 10 saniyelik bir videoya 6.6 milyon dolar verdi.” İkinci haber şu: “Injective Protocol adlı şirket, Banksy’nin 95 bin dolarlık eserini dijitale çevirmek üzere yaktı.” Teker teker gidelim ...

Bu yıl altının “Altın yılı” oldu

Finansal yatırım araçlarının getirileri açısından çok dalgalı bir yıl olan 2020 birçok ülkede yaşanan ve geçmişte eşi benzeri görülmemiş bir parasal genişleme furyası sayesinde genelde yatırımcıları memnun eden bir yıl oldu.   Bu yazıda Türk halkının finansal yatırımlarının büyük bir yüzdesinin ...