Köşe yazarları bugün ne yazdı?

Hürriyet’te Sedat Ergin, Atatürk’ün Ayasofya’yı neden müzeye çevirdiğini anlatmış. Abdülkadir Selvi’ye göre kabinede bir değişiklik beklentisi oluşmuş Ankara’da.

Sabah’ta Hasan Basri Yalçın’a göre Erdoğan’ın Ayasofya hamlesinin nedeni iç politika değil. Okan Müderrisoğlu, “Devletin kimyasını bozmaya oynayanlar” diyor ama kim onlar, yazısından anlaşılmıyor.

Milliyet’te Hakkı Öcal, Trump’ın güç kazandığı iddiasında.

Cumhuriyet’te Orhan Bursalı, ABD’nin salgındaki başarısızlığını sorgulamış. Barış Terkoğlu, gözaltındaki Müyesser Yıldız’ı yazmış.

Sözcü’de Necati Doğru’ya göre Ayasofya hamlesi iç politika için. Ege Cansen, cari açık sorununu yazmış.

YeniŞafak’ta Süleyman Seyfi Öğün, Ayasofya yazmış, ona göre ibadete açmak egemenliğin bir göstergesi.

Karar’da Ali Bayramoğlu, “Ayasofya kimin” diye sormuş. Mustafa Karaalioğlu Türkiye’de neden bu kadar çok çete olduğunu merak etmiş.

Mahfi Eğilmez kendi blogunda para basmayı anlatmış.

Habertürk’te Muharrem Sarıkaya, Meclis Başkanı Mustafa Şentop’un Yassıada kararlarını yok sayma girişimini yazmış. Abdurrahman Yıldırım’a göre ekonomiyi canlandırmanın yolu tüketimi canlandırmak.

T24’de Barış Soydan, işsizlik rakamlarını yorumlamış.

Günün iki kulisi: Rus oligarklar paralarını Türkiye’ye getirir mi; Rusya’dan çıkan Amerikan şirketleri Türkiye’ye mi geliyor?

İstanbul’un özellikle özel bankacılık çevrelerinin gözü önceki gün iki önemli gelişmedeydi. Biri Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Rusya Devlet Başkanı Putin’le yapacağı görüşme… Öteki ise Hazine ve Maliye Bakanı Nebati’nin, İstanbul’da DEİK (Dış Ekonomik İlişkiler Komitesi) üyeleriyle yapacağı ...

Erdoğan’a kim geçmiş olsun dedi, Putin’e kim “Happy Birthday”? Sıralı tam liste bize yeni bir şey söylüyor

TRTHaber iki gün önce Koronavirüs’ü pozitif çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a başsağlığı için mesaj gönderen ve bizzat arayan devlet başkanı ve başbakanların listesini yayınladı. Bence uluslararası siyaset bilimcileri, düşünce kuruluşları ve istihbarat birimleri için ilginç  bilgilere sahip bir ...

Ben dansözüm de, Sözcü’nün Genel Yayın Yönetmeni ne?

Ben görmemiştim, Hürriyet’in eski yazı işleri müdürlerinden Ertuğ Karakullukçu sosyal medyada görmüş ve gönderdi. Kalender beni dansöz olarak gösteren bir karikatürümü çizmiş.  Üzerine de şöyle yazmış: “Hürriyet’ten kovulan Ertuğrul Özkök ‘Rahatlıkla dansözlük yaparım’ dedi…” Mizah güzel bir ...