Köşe yazarları bugün ne yazdı?

Gazetelerimiz zaten çok az satıyordu, sosyal mesafe önlemleriyle satışlar yere çakıldı, sokağa çıkma yasakları ise gazeteler açısından ölümün habercisi gibiydi

Hürriyet’te Abdülkadir Selvi, Ak Parti’de bugün yapılacak kritik MKYK toplantısını yazmış. Osman Müftüoğlu’na göre yanlış ve hızlı normalleşiyoruz.

Sabah’ta Kerem Alkin, iklim değişimine karşı döngüsel ekonomiye öncelik vermemiz gerektiğini anlatmış. Hasan Basri Yalçın, Libya’daki ateşkes arayışının arka planını anlatmış.

Milliyet’te Hakkı Öcal, Amerika’daki Antifa’yı yasaklamak gerektiği görüşünde.

Cumhuriyet’te Orhan Bursalı salgından sonra da insanların bilim ışığından hareket edip etmeyeceklerini merak etmiş. Ergin Yıldızoğlu, AKP’nin oyu düşerken CHP’nin oyununun neden artmadığını sorgulamış.

Sözcü’de Deniz Zeyrek, Hamza Yerlikaya’nın bankacı olmasını değerlendirmiş. Çiğdem Toker, karayollarının açtığı devasa bir ihaleyi yazmış.

Yeni Şafak’ta İbrahim Karagül’e göre batının sonu geldi, büyük devrim kapıda. Mehmet Acet, Rusya ile ertelenen Libya-Suriye toplantısını yazmış.

Karar’da Taha Akyol bu hafta tarihçi Mehmet Alkan’la konuşmuş. İbrahim Kahveci, liyakat ve TL ilişkisini yazmış.

T24’te Hasan Cemal, HDP’nin kapatılmak istenmesine karşı çıkmış. Mehmet Yılmaz, salgın vaka sayılarındaki artış için hükümeti eleştirmiş. Fikret Bila gözünü üç yıl sonraki seçime dikmiş, bazı ince hesaplar anlatıyor.

YetkinReport’ta Murat Yetkin, Ahmet Davutoğlu ile konuşmuş.

Habertürk’te Abdurrahman Yıldırım, borsada yeniden bir heyecan başlayıp başlamayacağını sorguluyor. Nagehan Alçı‘ya göre Ayasofya’yı yeniden ibadete açarken Hristiyanların hassasiyetlerine de dikkat etmek gerek.

Ben dansözüm de, Sözcü’nün Genel Yayın Yönetmeni ne?

Ben görmemiştim, Hürriyet’in eski yazı işleri müdürlerinden Ertuğ Karakullukçu sosyal medyada görmüş ve gönderdi. Kalender beni dansöz olarak gösteren bir karikatürümü çizmiş.  Üzerine de şöyle yazmış: “Hürriyet’ten kovulan Ertuğrul Özkök ‘Rahatlıkla dansözlük yaparım’ dedi…” Mizah güzel bir ...

22 yıllık başbakanın seçim yenilgisini kabul etmesi üç ay sürdü

Minicik bir pasifik ülkesi, Samoa. Bağımsızlığını kazandığı 1962 yılından beri demokrasiyle yönetilen, 200 bin nüfuslu, barışçıl bir ada. O kadar ki, bir Samoa ordusu yok mesela. Ülkede 1982 yılından beri bir “hakim parti” var, adı “İnsan Haklarını Koruma Partisi.” Bu partinin lideri Sa’ilele ...

Sezgin Baran Korkmaz’ın Unico Sigortayı satış operasyonu yattı

Bir şirket düşünün. Beş kişilik yönetim kurulu, önce 5 Mayıs 2021 günü toplanıp bir karar alıyor; şirketin en büyük hissedarının yüzde 87.99’luk hissesini sattığını kayda geçiriyor. Aynı şirketin aynı isimlerden oluşan yönetim kurulu, aradan 55 gün geçtikten sonra bir daha toplanıyor, bu kez en ...