Köşe yazarları bugün ne yazdı?

Hürriyet’te Osman Müftüoğlu panik yaymamaya çalışmış ama salgında başa dönüldüğü kanısında. Sedat Ergin salgına rakamlar üzerinden bakmış, Avrupa ile bizi kıyaslamış. Abdülkadir Selvi, “Erdoğan ile Bahçeli’nin kritik görüşmesi” demiş ama neyi kritik onu söylememiş.

Sabah’ta Okan Müderrisoğlu, “Libya’da Türk F-16’sı ve Atak helikopteri görürsek şaşırmayın” demiş. Hasan Basri Yalçın, Türkiye’nin Ortadoğu’nun en büyük gücü olma yönünde ilerlediğini yazmış.

Milliyet’te Hakkı Öcal, HDP’nin ABD temsilcisinin bu ülkenin yasalarını çiğnediği iddiasında.

Cumhuriyet’te Ergin Yıldızoğlu, “Ya kasımda Trump kazanırsa” demiş. Orhan Bursalı, sokak gösterilerinin demokratik bir hak olduğunu yazmış.

Sözcü’de Serpil Yılmaz, TAİK Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ ile konuşmuş, Türk-Amerikan ticaretinin artması çabalarını yazmış.

Yeni Şafak’ta İbrahim Karagül’e göre Asya-Pasifik bölgesi patlayacak, çok karışacak. Süleyman Seyfi Öğün, Türkiye’nin “yeni dünya”daki yeri için bazı öngörülerde bulunmuş.

Karar’da Ali Bayramoğlu partilerin oy oranlarını yazmış. İbrahim Kiras, kötü yönetimden örnekler vermiş.

T24’de Barış Soydan, Turkcell’in el değiştirme devlete geçme tarihini anlatmış. Mehmet Yılmaz, Türkiye’de yeni bir yargı baskısı döneminin başlamasından endişeli.

YetkinReport’ta Murat Yetkin, Türkiye’den Libya’ya yapılan sürpriz üst düzey ziyaretin arka planına bakmış.

22 yıllık başbakanın seçim yenilgisini kabul etmesi üç ay sürdü

Minicik bir pasifik ülkesi, Samoa. Bağımsızlığını kazandığı 1962 yılından beri demokrasiyle yönetilen, 200 bin nüfuslu, barışçıl bir ada. O kadar ki, bir Samoa ordusu yok mesela. Ülkede 1982 yılından beri bir “hakim parti” var, adı “İnsan Haklarını Koruma Partisi.” Bu partinin lideri Sa’ilele ...

Sezgin Baran Korkmaz’ın Unico Sigortayı satış operasyonu yattı

Bir şirket düşünün. Beş kişilik yönetim kurulu, önce 5 Mayıs 2021 günü toplanıp bir karar alıyor; şirketin en büyük hissedarının yüzde 87.99’luk hissesini sattığını kayda geçiriyor. Aynı şirketin aynı isimlerden oluşan yönetim kurulu, aradan 55 gün geçtikten sonra bir daha toplanıyor, bu kez en ...

Aşı karşıtları, sosyal medyada ifade özgürlüklerinin tadını çıkarıyor

Türkiye nüfusu, 83 milyon 614 bin 362 kişi. Bunlardan 18 yaş ve üzerindeki nüfusun sayısı 60 milyon 863 bin 705 kişi. Sağlık Bakanlığı, “Yüzde 100 aşı yapacağız” dediği zaman, bu 60.8 milyon kişinin tamamını aşılamayı kastediyor. Peki şu anda ne durumdayız: Bu 60.8 milyon kişinin 39 milyon 301 ...