Köşe yazarları bugün ne yazdı?

Hürriyet’te Osman Müftüoğlu panik yaymamaya çalışmış ama salgında başa dönüldüğü kanısında. Sedat Ergin salgına rakamlar üzerinden bakmış, Avrupa ile bizi kıyaslamış. Abdülkadir Selvi, “Erdoğan ile Bahçeli’nin kritik görüşmesi” demiş ama neyi kritik onu söylememiş.

Sabah’ta Okan Müderrisoğlu, “Libya’da Türk F-16’sı ve Atak helikopteri görürsek şaşırmayın” demiş. Hasan Basri Yalçın, Türkiye’nin Ortadoğu’nun en büyük gücü olma yönünde ilerlediğini yazmış.

Milliyet’te Hakkı Öcal, HDP’nin ABD temsilcisinin bu ülkenin yasalarını çiğnediği iddiasında.

Cumhuriyet’te Ergin Yıldızoğlu, “Ya kasımda Trump kazanırsa” demiş. Orhan Bursalı, sokak gösterilerinin demokratik bir hak olduğunu yazmış.

Sözcü’de Serpil Yılmaz, TAİK Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ ile konuşmuş, Türk-Amerikan ticaretinin artması çabalarını yazmış.

Yeni Şafak’ta İbrahim Karagül’e göre Asya-Pasifik bölgesi patlayacak, çok karışacak. Süleyman Seyfi Öğün, Türkiye’nin “yeni dünya”daki yeri için bazı öngörülerde bulunmuş.

Karar’da Ali Bayramoğlu partilerin oy oranlarını yazmış. İbrahim Kiras, kötü yönetimden örnekler vermiş.

T24’de Barış Soydan, Turkcell’in el değiştirme devlete geçme tarihini anlatmış. Mehmet Yılmaz, Türkiye’de yeni bir yargı baskısı döneminin başlamasından endişeli.

YetkinReport’ta Murat Yetkin, Türkiye’den Libya’ya yapılan sürpriz üst düzey ziyaretin arka planına bakmış.

Bu yıl altının “Altın yılı” oldu

Finansal yatırım araçlarının getirileri açısından çok dalgalı bir yıl olan 2020 birçok ülkede yaşanan ve geçmişte eşi benzeri görülmemiş bir parasal genişleme furyası sayesinde genelde yatırımcıları memnun eden bir yıl oldu.   Bu yazıda Türk halkının finansal yatırımlarının büyük bir yüzdesinin ...

Hayır, Arçelik Hitachi’yi almadı, Hitachi’nin beyaz eşya markalarını Japonya hariç satın aldı

Sabahtan beri sosyal medyada veya internet haber sitelerinde görüyorsunuzdur, “Arçelik Hitachi’yi satın aldı” diye haberler var. Hayır, bu haberler bu sunum biçimiyle doğru değiller. Bu yanlış sunuma neyin sebep olduğu tartışması tamamen ayrı bir şey ama “satın ...

Başkan “Enflasyonu düşürmek için faizi arttırırız” dedi, piyasa çok sevindi

Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal, yıllardır yapılmayan bir şeyi yaptı ve yıl sonunda bir sonraki yıla ilişkin para ve kur politikası hakkında bilgi verdi. Bu sunum, son dört yıldır yapılmıyordu. Naci Ağbal bir şey daha yaptı; enflasyon ve para politikasıyla ilgili son derece net mesajlar ...