Köşe yazarları bugün ne yazdı?

Hürriyet’te Sedat Ergin, ölümünün beşinci yılında Demirel’i, Mehmet Ali Bayar’ın bir makalesiyle anmış. Abdülkadir Selvi’ye göre bakanlar 2 yılı tamamlayıp emeklilik hakkı kazanınca kabine değişikliği gündeme gelebilir. Hande Fırat, Mısır’ın darbeci lideri Sisi’ye veryansın etmiş.

Sabah’ta Burhanettin Duran, Libya’daki Sirte-Cufra düğümünü anlatmış. Hasan Basri Yalçın, Libya’da çözümün yakın olmadığı kanısında. Okan Müderrisoğlu, Ali Babacan ile Berat Albayrak’ın ekonomi yönetimlerini kıyaslamış, tercihi Albayrak.

Milliyet’te Nihat Ali Özcan Libya yazmış.

Cumhuriyet’te Orhan Bursalı’nın yerli aşı ile ilgili yazdıkları çok çarpıcı. Erdal Sağlam, Merkez Bankası’ndan bir faiz indirimi daha bekliyor.

Sözcü’de Serpil Yılmaz, Ümit Boyner’le konuşmuş.

Yeni Şafak’ta Ali Saydam, Galatasaray aleyhine son anda verilen penaltının arka planından şüphelenmiş.

Karar’da Ahmet Taşgetiren’in Ayasofya yazısı çok ilginç. Taha Akyol bürokrasideki bozulmayı yorumlamış. İbrahim Kiras‘ın “Yerli, milli ve Islami” yazısı ilgi çekici.

YetkinReport’ta Murat Yetkin, John Bolton’ın kitabından Halkbank bölümlerine bakmış.

T24’te Mehmet Yılmaz, polis eliyle vesayet rejimi kurulmakta olduğu görüşünde. Mehmet Tezkan, baro başkanlarına gösterilen sert tepkinin arka planına bakmış.

Habertürk’te Fatih Altaylı, İzmir Belediyesiyle ilgili başlayan tartışmadan fena halde işkillenmiş. Muharrem Sarıkaya, Meclis Başkanlığı adaylığından çekilen Binali Yıldırım’la konuşmuş, Yıldırım’ın bir hayli kırgın olduğu anlaşılıyor. Abdurrahman Yıldırım, borsaya bugünlerde yaşanan hücumun arka planına bakmış. Gökhan Şen de borsaya giren küçük yatırımcıyı korumaktan söz ediyor.

Süleyman Soylu için çember daralıyor

Tarih 11 Haziran 2021, cuma. O sabah haberturk.com sitesinde, sitenin yazarlarından Sevilay Yılman’ın yazısı saat 08.58’de online oluyor. Yazıda Yılman, bir seferinde Sezgin Baran Korkmaz ile tanıştığını, kendisini “samimi, dürüst ve yakın” bulduğunu, o yüzden onunla bağlantısını sürdürdüğünü ...

Mahkeme, SBK’nın mal varlığına tedbiri olmayan MASAK yazısıyla kaldırmış

Türkiye, 2020 Ekim ayında, o güne kadar adı çok da bilinmeyen Sezgin Baran Korkmaz ve onun holdingi SBK’dan, Amerika’dan gelen şikayet üzerine açılan bir soruşturma ve o soruşturma yüzünden SBK’nın mal varlığıyla banka hesaplarına konan tedbir sayesinde haberdar oldu. Birden ortalığı “Kim bu ...

Türk-Amerikan ilişkilerini düzeltmek de Sezgin Baran Korkmaz’a kalmış

Bundan 10 yıl önce Sezgin Baran Korkmaz’ın adını herhalde akrabaları ve yakınları dışında kimse bilmiyordu; bugün herkes biliyor. Ne oldu bu 10 yılda da, Sezgin Baran Korkmaz pazarlarda kebapçıdan çaldığı dönerleri satmaktan yüz milyonlarca dolarlarla oynamaya yükseldi, Cumhurbaşkanlarının ...