Köşe yazarları bugün ne yazdı?

Hürriyet’te Sedat Ergin, baro başkanlarının Ankara’ya sokulmamasını AİHM ve AYM içtihadı açısından yorumlamış. Abdülkadir Selvi belli ki Hulusi Akar’la sohbet etmiş.

Sabah’ta Hilal Kaplan’a göre Fransa Cumhurbaşkanı Macron “ağlıyor” ve onu ağlatan da Cumhurbaşkanı Erdoğan. Dilek Güngör, HalkTV’nin yeni sahibinin dört koldan soruşturulduğunu bir kez daha yazmış.

Milliyet’te Verda Özer, ABD’deki sokak eylemlerini anlatmış.

Cumhuriyet’te Öztin Akgüç, İslam ekonomisi ve finansını anlatma ihtiyacı duymuş.

Sözcü’de Deniz Zeyrek, barolara yönelik yasal düzenleme hazırlığını eleştirmiş. Çiğdem Toker de baroları anlatmış.

Yeni Şafak’ta Mehmet Acet, belli ki Hürriyet’ten Abdülkadir Selvi ile birlikte Hulusi Akar’la sohbet etmiş, yazılar neredeyse aynı.

Karar’da Taha Akyol baroların yürüyüşünü yazmış. Akif Beki İmamoğlu’nu övmüş. İbrahim Kahveci’nin ekonomik büyüme rakamları kıyaslaması çok çarpıcı.

T24’te Mehmet Yılmaz, hükümete “Korkutarak ayakta kalamazsınız” demiş. Rıza Türmen, AİHM içtihadı açısından baro yürüyüşünü anlatmış.

Mahfi Eğilmez, dünyanın en büyük ilk 10 ekonomisinden biri olma meselesini yazmış.

YetkinReport’ta Murat Yetkin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Süleyman Demirel’in meşhur sözü “Yollar yürümekle aşınmaz”ı hatırlatmış.

Habertürk’te Muharrem Sarıkaya, Anayasa Mahkemesi’nin uzaktan yargılamayla ilgili kararını anlatmış. Abdurrahman Yıldırım, “Bankalar negatif faiz verirken kredi olarak verilecek kaynağı nasıl toplayacak” diye sormuş. Gökhan Şen, son günlerde borsaya hücum eden küçük yatırımcının nasıl korunacağını düşünmeye devam ediyor.

Erdoğan’a kim geçmiş olsun dedi, Putin’e kim “Happy Birthday”? Sıralı tam liste bize yeni bir şey söylüyor

TRTHaber iki gün önce Koronavirüs’ü pozitif çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a başsağlığı için mesaj gönderen ve bizzat arayan devlet başkanı ve başbakanların listesini yayınladı. Bence uluslararası siyaset bilimcileri, düşünce kuruluşları ve istihbarat birimleri için ilginç  bilgilere sahip bir ...

Ben dansözüm de, Sözcü’nün Genel Yayın Yönetmeni ne?

Ben görmemiştim, Hürriyet’in eski yazı işleri müdürlerinden Ertuğ Karakullukçu sosyal medyada görmüş ve gönderdi. Kalender beni dansöz olarak gösteren bir karikatürümü çizmiş.  Üzerine de şöyle yazmış: “Hürriyet’ten kovulan Ertuğrul Özkök ‘Rahatlıkla dansözlük yaparım’ dedi…” Mizah güzel bir ...

Sezgin Baran Korkmaz’ın Unico Sigortayı satış operasyonu yattı

Bir şirket düşünün. Beş kişilik yönetim kurulu, önce 5 Mayıs 2021 günü toplanıp bir karar alıyor; şirketin en büyük hissedarının yüzde 87.99’luk hissesini sattığını kayda geçiriyor. Aynı şirketin aynı isimlerden oluşan yönetim kurulu, aradan 55 gün geçtikten sonra bir daha toplanıyor, bu kez en ...