Köşe yazarları bugün ne yazdı?

Hürriyet’te Sedat Ergin, baro başkanlarının Ankara’ya sokulmamasını AİHM ve AYM içtihadı açısından yorumlamış. Abdülkadir Selvi belli ki Hulusi Akar’la sohbet etmiş.

Sabah’ta Hilal Kaplan’a göre Fransa Cumhurbaşkanı Macron “ağlıyor” ve onu ağlatan da Cumhurbaşkanı Erdoğan. Dilek Güngör, HalkTV’nin yeni sahibinin dört koldan soruşturulduğunu bir kez daha yazmış.

Milliyet’te Verda Özer, ABD’deki sokak eylemlerini anlatmış.

Cumhuriyet’te Öztin Akgüç, İslam ekonomisi ve finansını anlatma ihtiyacı duymuş.

Sözcü’de Deniz Zeyrek, barolara yönelik yasal düzenleme hazırlığını eleştirmiş. Çiğdem Toker de baroları anlatmış.

Yeni Şafak’ta Mehmet Acet, belli ki Hürriyet’ten Abdülkadir Selvi ile birlikte Hulusi Akar’la sohbet etmiş, yazılar neredeyse aynı.

Karar’da Taha Akyol baroların yürüyüşünü yazmış. Akif Beki İmamoğlu’nu övmüş. İbrahim Kahveci’nin ekonomik büyüme rakamları kıyaslaması çok çarpıcı.

T24’te Mehmet Yılmaz, hükümete “Korkutarak ayakta kalamazsınız” demiş. Rıza Türmen, AİHM içtihadı açısından baro yürüyüşünü anlatmış.

Mahfi Eğilmez, dünyanın en büyük ilk 10 ekonomisinden biri olma meselesini yazmış.

YetkinReport’ta Murat Yetkin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Süleyman Demirel’in meşhur sözü “Yollar yürümekle aşınmaz”ı hatırlatmış.

Habertürk’te Muharrem Sarıkaya, Anayasa Mahkemesi’nin uzaktan yargılamayla ilgili kararını anlatmış. Abdurrahman Yıldırım, “Bankalar negatif faiz verirken kredi olarak verilecek kaynağı nasıl toplayacak” diye sormuş. Gökhan Şen, son günlerde borsaya hücum eden küçük yatırımcının nasıl korunacağını düşünmeye devam ediyor.

Sezgin Baran Korkmaz’ın Unico Sigortayı satış operasyonu yattı

Bir şirket düşünün. Beş kişilik yönetim kurulu, önce 5 Mayıs 2021 günü toplanıp bir karar alıyor; şirketin en büyük hissedarının yüzde 87.99’luk hissesini sattığını kayda geçiriyor. Aynı şirketin aynı isimlerden oluşan yönetim kurulu, aradan 55 gün geçtikten sonra bir daha toplanıyor, bu kez en ...

Sesten hızlı uçacak jet motorlu SİHA’lar geliyor: MİUS

İnsansız hava aracı üreticisi Baykar’ın sahiplerinden Selçuk Bayraktar, üzerinde çalıştıkları jet motorlu insansız savaş uçağının kavramsal tasarımlarını paylaştı. TB-1 insansız hava aracı, TB-2 silahlı insansız hava aracı ve son olarak Akıncı silahlı insansız hava aracını üreten Selçuk ...

Sezgin Baran Korkmaz, Varlık Barışı’ndan yararlanmak isterse kimse şaşırmasın

Türkiye, gerçekten inanılmaz bir ülke. Herhalde bugünlerde tanık olduğumuz suç ve suçluyla mücadele, suç yoluyla elde edilen paranın saptanması konularındaki vurdumduymazlığın Cumhuriyet tarihinde başka bir örneği olmasa gerek. Sezgin Baran Korkmaz adlı “iş insanı” başlangıçta Türkiye ...