Köşe yazarları bugün ne yazdı?

Hürriyet’te Sedat Ergin, baro başkanlarının Ankara’ya sokulmamasını AİHM ve AYM içtihadı açısından yorumlamış. Abdülkadir Selvi belli ki Hulusi Akar’la sohbet etmiş.

Sabah’ta Hilal Kaplan’a göre Fransa Cumhurbaşkanı Macron “ağlıyor” ve onu ağlatan da Cumhurbaşkanı Erdoğan. Dilek Güngör, HalkTV’nin yeni sahibinin dört koldan soruşturulduğunu bir kez daha yazmış.

Milliyet’te Verda Özer, ABD’deki sokak eylemlerini anlatmış.

Cumhuriyet’te Öztin Akgüç, İslam ekonomisi ve finansını anlatma ihtiyacı duymuş.

Sözcü’de Deniz Zeyrek, barolara yönelik yasal düzenleme hazırlığını eleştirmiş. Çiğdem Toker de baroları anlatmış.

Yeni Şafak’ta Mehmet Acet, belli ki Hürriyet’ten Abdülkadir Selvi ile birlikte Hulusi Akar’la sohbet etmiş, yazılar neredeyse aynı.

Karar’da Taha Akyol baroların yürüyüşünü yazmış. Akif Beki İmamoğlu’nu övmüş. İbrahim Kahveci’nin ekonomik büyüme rakamları kıyaslaması çok çarpıcı.

T24’te Mehmet Yılmaz, hükümete “Korkutarak ayakta kalamazsınız” demiş. Rıza Türmen, AİHM içtihadı açısından baro yürüyüşünü anlatmış.

Mahfi Eğilmez, dünyanın en büyük ilk 10 ekonomisinden biri olma meselesini yazmış.

YetkinReport’ta Murat Yetkin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Süleyman Demirel’in meşhur sözü “Yollar yürümekle aşınmaz”ı hatırlatmış.

Habertürk’te Muharrem Sarıkaya, Anayasa Mahkemesi’nin uzaktan yargılamayla ilgili kararını anlatmış. Abdurrahman Yıldırım, “Bankalar negatif faiz verirken kredi olarak verilecek kaynağı nasıl toplayacak” diye sormuş. Gökhan Şen, son günlerde borsaya hücum eden küçük yatırımcının nasıl korunacağını düşünmeye devam ediyor.

Zengin ülkeler hepsini aldı, fakirlere kalmadı, Türkiye aşısız kaldı

Türkiye aşısız kaldı. Çin’den geleceği söylenen aşılardan hala bir haber yok; çünkü bu aşılar için gereken Faz3 denemelerinin sonuçları hala belli değil. Bu arada İngiltere ve Amerika vatandaşlarını aşılamaya başladı, Avrupa ocak ayında aşılamaya başlamak için hazırlıklarını tamamlıyor, ...

İstanbul’da “Yatılı kumarhane” operasyonu

İstanbul’da sokağa çıkma kısıtlamasının başladığı cuma günü ruhsatsız iş yerine girip pazartesi sabahına kadar kumar oynayan 26 kişi suçüstü yakalandı. Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Kumar Büro Amirliği ekipleri, 12 Aralık’ta saat 00.30 sıralarında Başakşehir Bahçeşehir ...

PKK, Suriye üzerinden Peşmerge’ye saldırdı

Kuzey Irak’taki Kürdistan Bölgesel Yönetimi ile PKK arasındaki çatışmalar giderek yayılıyor. Birkaç gün önce Duhok kentinde başlayan çatışmalarda dün PKK’nın Irak’taki Peşmerge güçlerine Suriye’den ağır silahlar kullanarak saldırdığı öne sürüldü. Irak Kürt Bölgesel ...