Köşe yazarları ne yazdı?

Hürriyet’te Sedat Ergin, Türkiye ile AİHM arasındaki gösteri yapma hakkıyla ilgili tartışmayı özetlemiş. Abdülkadir Selvi, Meclis Başkanı Mustafa Şentop’la konuşmuş.

Sabah’ta Dilek Güngör, Varlık Fonu Genel Müdürüyle Turkcell operasyonunu ve fonun geleceğini konuşmuş. Hasan Basri Yalçın, Fransa Cumhurbaşkanı Macron’u eleştiriyor. Okan Müderrisoğlu, son günlerde gündemde olan yargıyla ilgili konuların “asli gündem” olmadığı görüşünde.

Milliyet’te Hakkı Öcal, Amerika’da yıkılan heykelleri ve ırkçılıkla mücadeleyi yazmış.

Cumhuriyet’te Orhan Bursalı, aşı araştırmalarına verilen paranın ne kadar yetersiz olduğunu anlatmış. Barış Terkoğlu’nun yazısı çok ilginç bilgiler içeriyor. Ergin Yıldızoğlu, Türkiye’nin Doğu Akdeniz ve Libya ile ilgili emperyalist emelleri olup olmadığını merak etmiş.

Sözcü’de Serpil Yılmaz, Uluslararası Enerji Ajansı yöneticisi Fatih Birol’un bir webinar’da anlattıklarını özetlemiş. Ege Cansen, eksi faizle ilgili ders niteliğinde yazmış.

Yeni Şafak’ta Süleyman Seyfi Öğün, “minimalizm” hakkında yazmış.

Karar’da Mustafa Karaalioğlu pek bir karamsar. Ali Bayramoğlu, Bahçeli’nin talebinden hareketle yargı sorununu yazmış. Ahmet Taşgetiren, Nagehan Alçı’nın açtığı “Yeşil Kemalizm” tartışmasına girmiş.

T24’te Mehmet Yılmaz benimle aynı örneği kullanıp yazmış. Barış Soydan, lokanta ve kafeler arasında ayrımcılık yapıldığı kanısında.

YetkinReport’ta Murat Yetkin, Lindsay Graham’i yazmış.

Habertürk’te Muharrem Sarıkaya, yeni iklim düzenini yazmış, “Hortumlarla yaşamaya alışacağız” demiş.

Süleyman Soylu için çember daralıyor

Tarih 11 Haziran 2021, cuma. O sabah haberturk.com sitesinde, sitenin yazarlarından Sevilay Yılman’ın yazısı saat 08.58’de online oluyor. Yazıda Yılman, bir seferinde Sezgin Baran Korkmaz ile tanıştığını, kendisini “samimi, dürüst ve yakın” bulduğunu, o yüzden onunla bağlantısını sürdürdüğünü ...

Mahkeme, SBK’nın mal varlığına tedbiri olmayan MASAK yazısıyla kaldırmış

Türkiye, 2020 Ekim ayında, o güne kadar adı çok da bilinmeyen Sezgin Baran Korkmaz ve onun holdingi SBK’dan, Amerika’dan gelen şikayet üzerine açılan bir soruşturma ve o soruşturma yüzünden SBK’nın mal varlığıyla banka hesaplarına konan tedbir sayesinde haberdar oldu. Birden ortalığı “Kim bu ...

Türk-Amerikan ilişkilerini düzeltmek de Sezgin Baran Korkmaz’a kalmış

Bundan 10 yıl önce Sezgin Baran Korkmaz’ın adını herhalde akrabaları ve yakınları dışında kimse bilmiyordu; bugün herkes biliyor. Ne oldu bu 10 yılda da, Sezgin Baran Korkmaz pazarlarda kebapçıdan çaldığı dönerleri satmaktan yüz milyonlarca dolarlarla oynamaya yükseldi, Cumhurbaşkanlarının ...