Köşe yazarları ne yazdı?

Hürriyet’te Sedat Ergin, Türkiye ile AİHM arasındaki gösteri yapma hakkıyla ilgili tartışmayı özetlemiş. Abdülkadir Selvi, Meclis Başkanı Mustafa Şentop’la konuşmuş.

Sabah’ta Dilek Güngör, Varlık Fonu Genel Müdürüyle Turkcell operasyonunu ve fonun geleceğini konuşmuş. Hasan Basri Yalçın, Fransa Cumhurbaşkanı Macron’u eleştiriyor. Okan Müderrisoğlu, son günlerde gündemde olan yargıyla ilgili konuların “asli gündem” olmadığı görüşünde.

Milliyet’te Hakkı Öcal, Amerika’da yıkılan heykelleri ve ırkçılıkla mücadeleyi yazmış.

Cumhuriyet’te Orhan Bursalı, aşı araştırmalarına verilen paranın ne kadar yetersiz olduğunu anlatmış. Barış Terkoğlu’nun yazısı çok ilginç bilgiler içeriyor. Ergin Yıldızoğlu, Türkiye’nin Doğu Akdeniz ve Libya ile ilgili emperyalist emelleri olup olmadığını merak etmiş.

Sözcü’de Serpil Yılmaz, Uluslararası Enerji Ajansı yöneticisi Fatih Birol’un bir webinar’da anlattıklarını özetlemiş. Ege Cansen, eksi faizle ilgili ders niteliğinde yazmış.

Yeni Şafak’ta Süleyman Seyfi Öğün, “minimalizm” hakkında yazmış.

Karar’da Mustafa Karaalioğlu pek bir karamsar. Ali Bayramoğlu, Bahçeli’nin talebinden hareketle yargı sorununu yazmış. Ahmet Taşgetiren, Nagehan Alçı’nın açtığı “Yeşil Kemalizm” tartışmasına girmiş.

T24’te Mehmet Yılmaz benimle aynı örneği kullanıp yazmış. Barış Soydan, lokanta ve kafeler arasında ayrımcılık yapıldığı kanısında.

YetkinReport’ta Murat Yetkin, Lindsay Graham’i yazmış.

Habertürk’te Muharrem Sarıkaya, yeni iklim düzenini yazmış, “Hortumlarla yaşamaya alışacağız” demiş.

Sezgin Baran Korkmaz’ın Unico Sigortayı satış operasyonu yattı

Bir şirket düşünün. Beş kişilik yönetim kurulu, önce 5 Mayıs 2021 günü toplanıp bir karar alıyor; şirketin en büyük hissedarının yüzde 87.99’luk hissesini sattığını kayda geçiriyor. Aynı şirketin aynı isimlerden oluşan yönetim kurulu, aradan 55 gün geçtikten sonra bir daha toplanıyor, bu kez en ...

Sesten hızlı uçacak jet motorlu SİHA’lar geliyor: MİUS

İnsansız hava aracı üreticisi Baykar’ın sahiplerinden Selçuk Bayraktar, üzerinde çalıştıkları jet motorlu insansız savaş uçağının kavramsal tasarımlarını paylaştı. TB-1 insansız hava aracı, TB-2 silahlı insansız hava aracı ve son olarak Akıncı silahlı insansız hava aracını üreten Selçuk ...

Sezgin Baran Korkmaz, Varlık Barışı’ndan yararlanmak isterse kimse şaşırmasın

Türkiye, gerçekten inanılmaz bir ülke. Herhalde bugünlerde tanık olduğumuz suç ve suçluyla mücadele, suç yoluyla elde edilen paranın saptanması konularındaki vurdumduymazlığın Cumhuriyet tarihinde başka bir örneği olmasa gerek. Sezgin Baran Korkmaz adlı “iş insanı” başlangıçta Türkiye ...