Köşe yazarları ne yazdı?

Hürriyet’te Sedat Ergin, Türkiye ile AİHM arasındaki gösteri yapma hakkıyla ilgili tartışmayı özetlemiş. Abdülkadir Selvi, Meclis Başkanı Mustafa Şentop’la konuşmuş.

Sabah’ta Dilek Güngör, Varlık Fonu Genel Müdürüyle Turkcell operasyonunu ve fonun geleceğini konuşmuş. Hasan Basri Yalçın, Fransa Cumhurbaşkanı Macron’u eleştiriyor. Okan Müderrisoğlu, son günlerde gündemde olan yargıyla ilgili konuların “asli gündem” olmadığı görüşünde.

Milliyet’te Hakkı Öcal, Amerika’da yıkılan heykelleri ve ırkçılıkla mücadeleyi yazmış.

Cumhuriyet’te Orhan Bursalı, aşı araştırmalarına verilen paranın ne kadar yetersiz olduğunu anlatmış. Barış Terkoğlu’nun yazısı çok ilginç bilgiler içeriyor. Ergin Yıldızoğlu, Türkiye’nin Doğu Akdeniz ve Libya ile ilgili emperyalist emelleri olup olmadığını merak etmiş.

Sözcü’de Serpil Yılmaz, Uluslararası Enerji Ajansı yöneticisi Fatih Birol’un bir webinar’da anlattıklarını özetlemiş. Ege Cansen, eksi faizle ilgili ders niteliğinde yazmış.

Yeni Şafak’ta Süleyman Seyfi Öğün, “minimalizm” hakkında yazmış.

Karar’da Mustafa Karaalioğlu pek bir karamsar. Ali Bayramoğlu, Bahçeli’nin talebinden hareketle yargı sorununu yazmış. Ahmet Taşgetiren, Nagehan Alçı’nın açtığı “Yeşil Kemalizm” tartışmasına girmiş.

T24’te Mehmet Yılmaz benimle aynı örneği kullanıp yazmış. Barış Soydan, lokanta ve kafeler arasında ayrımcılık yapıldığı kanısında.

YetkinReport’ta Murat Yetkin, Lindsay Graham’i yazmış.

Habertürk’te Muharrem Sarıkaya, yeni iklim düzenini yazmış, “Hortumlarla yaşamaya alışacağız” demiş.

Erdoğan’a kim geçmiş olsun dedi, Putin’e kim “Happy Birthday”? Sıralı tam liste bize yeni bir şey söylüyor

TRTHaber iki gün önce Koronavirüs’ü pozitif çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a başsağlığı için mesaj gönderen ve bizzat arayan devlet başkanı ve başbakanların listesini yayınladı. Bence uluslararası siyaset bilimcileri, düşünce kuruluşları ve istihbarat birimleri için ilginç  bilgilere sahip bir ...

Ben dansözüm de, Sözcü’nün Genel Yayın Yönetmeni ne?

Ben görmemiştim, Hürriyet’in eski yazı işleri müdürlerinden Ertuğ Karakullukçu sosyal medyada görmüş ve gönderdi. Kalender beni dansöz olarak gösteren bir karikatürümü çizmiş.  Üzerine de şöyle yazmış: “Hürriyet’ten kovulan Ertuğrul Özkök ‘Rahatlıkla dansözlük yaparım’ dedi…” Mizah güzel bir ...

Sezgin Baran Korkmaz’ın Unico Sigortayı satış operasyonu yattı

Bir şirket düşünün. Beş kişilik yönetim kurulu, önce 5 Mayıs 2021 günü toplanıp bir karar alıyor; şirketin en büyük hissedarının yüzde 87.99’luk hissesini sattığını kayda geçiriyor. Aynı şirketin aynı isimlerden oluşan yönetim kurulu, aradan 55 gün geçtikten sonra bir daha toplanıyor, bu kez en ...