Köşe yazarları ne yazdı?

Hürriyet’te Sedat Ergin Sağlık Bakanı’nın açıkladığı korona rakamlarında bazı tutarsızlıklar gözlemiş. Konu önemli. Abdülkadir Selvi, CHP lideri Kılıçdaroğlu ile konuşmuş.

Milliyet’te Özay Şendir’in sorusu güzel: “Ozan Güven’i bitireceğiz, kadına karşı şiddeti mi?” Verda Özer, küresel iklimdeki bir yeni eğilime işaret ediyor.

Cumhuriyet’te Erinç Yeldan da dayanamamış Z Kuşağı yazmış, ama içinde çok bilgi var.

Sözcü’de Çiğdem Toker, Aydın-Denizli otoyolunu ve verilen garantileri yine yazmış. Deniz Zeyrek, CHP’li İlhan Kesici’ye kızmış.

Yeni Şafak’ta Mehmet Acet, Ankara’nın Libya’daki son hava saldırısından BAE’yi sorumlu tuttuğunu yazmış.

Karar’da Taha Akyol, “İslam İktisadı” lafları üzerine genel çerçeveyi ve faizin kaçınılmazlığını yazmış.

T24’te Mehmet Yılmaz, 15 Temmuz yardım paralarının izine düşmüş. Fikret Bila, yargının suça değil suçluya bakıp karar verdiği kanısında. Barış Soydan, Can Akın Çağlar’ı yazmış.

Habertürk’te Muharrem Sarıkaya da CHP lideri Kılıçdaroğlu ile görüşmüş. Abdurrahman Yıldırım borsaya hücumun arka planında negatif faizler olduğunu yazıyor.

Umutsuzlar ordusuna 1 milyon 282 bin kişi daha katıldı

Türkiye İstatistik Kurumu’nun açıkladığı Eylül ayı işsizlik rakamları, işsiz sayısının geçen yılın aynı dönemine göre 550 bin kişi azalarak 4 milyon 16 bin kişiye düştüğünü gösterdi. Açıklanan rakama bağlı olarak işsizlik oranı 1,1 puanlık azalarak yüzde 12,7 seviyesinde gerçekleşti. ...

Time’a göre yılın çocuğu, genç mucit Gitanjeli Roa

Ünlü Amerikan haber dergisi Time, 1927’den bu yana her yıl ilan ettiği “Yılın Kişisi” yerine bu yıl ilk kez “Yılın Çocuğu”nu seçti. Dergiden yapılan açıklamada, ”Dünya, onu şekillendirenlere aittir. Güven verici gerçek şu ki, her yeni nesil dünyaya daha fazla katkı ...

Hazar Ergüçlü: Sırf moda diye kadın-erkek eşitliğini savunanlar var

Oyuncu Hazar Ergüçlü dobra dobra konuşmasıyla bilinen bir isim. Son olarak İbrahim Selim’in Zorlu PSM %100 Studio sahnesinde sunduğu “İbrahim Selim ile Bu Gece” şovuna konuk oldu. Programın “Gözlerimin İçine Bak” bölümünde kendisine yöneltilen soruları yanıtlayan ...