Köşe yazarları ne yazdı?

Hürriyet’te Osman Müftüoğlu, virüsle mücadelede yanlış giden şeyler olduğunu yazmış, gazetesi de manşet yapmış. Abdülkadir Selvi, İstanbul Sözleşmesi için AKP’nin yaptırdığı bir anketi anlatmış.

Sabah’ta Hasan Basri Yalçın, HDP’de tecavüzle suçlanan vekile ilişkin medyanın tutumunu eleştirmiş. Kerem Alkin, Berat Albayrak’ın ekonominin “sürtünme katsayısını” azalttığı inancında.

Milliyet’te Hakkı Öcal, korona virüsünün geri geldiği kanısında, daha sert önlem istiyor. Ali Ağaoğlu, borsaya giren küçük yatırımcıyı uyarmayı sürdürüyor.

Cumhuriyet’te Orhan Bursalı, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AKP’nin olası seçim silahlarına bakmış. Ergin Yıldızoğlu, “Ya Trump seçimi kaybetse bile gitmezse” demiş.

Sözcü’de Murat Muratoğlu elektrikli otomobil fabrikasına karşı ama tam ne dediği anlaşılmıyor.

YeniŞafak’ta Mehmet Acet, 15 Temmuz gecesinin pek yazılmayan bir bölümünü anlatmış.

Karar’da Mustafa Karaalioğlu, Cumhurbaşkanlığı sisteminin yıldönümünün neden kutlanmadığını sormuş. Yıldıray Oğur Huysuz Virjin yazmış.

T24’te Mehmet Yılmaz, Netflix’e sansürü eleştirmiş. Barış Soydan, Ak Parti’nin gelecekte kredi borçlarını silip silmeyeceğini ve diğer olası seçim yatırımlarını merak etmiş.

YetkinReport’ta araştırmacı Ali Çarkoğlu, kamuoyunun Ayasofya, hilafet ve din devleti gibi konulardaki eğilimlerini yazmış.

Habertürk’te Abdurrahman Yıldırım, düşük faizli kredilerin konut fiyatlarını çok yükselttiğini rakamlarıyla anlatmış.

İktisatçı Uğur Gürses, kişisel blogunda ekonominin içinde bulunduğu durumla ilgili hayli karanlık bir tablo çiziyor.

Mahkeme, SBK’nın mal varlığına tedbiri olmayan MASAK yazısıyla kaldırmış

Türkiye, 2020 Ekim ayında, o güne kadar adı çok da bilinmeyen Sezgin Baran Korkmaz ve onun holdingi SBK’dan, Amerika’dan gelen şikayet üzerine açılan bir soruşturma ve o soruşturma yüzünden SBK’nın mal varlığıyla banka hesaplarına konan tedbir sayesinde haberdar oldu. Birden ortalığı “Kim bu ...

Türk-Amerikan ilişkilerini düzeltmek de Sezgin Baran Korkmaz’a kalmış

Bundan 10 yıl önce Sezgin Baran Korkmaz’ın adını herhalde akrabaları ve yakınları dışında kimse bilmiyordu; bugün herkes biliyor. Ne oldu bu 10 yılda da, Sezgin Baran Korkmaz pazarlarda kebapçıdan çaldığı dönerleri satmaktan yüz milyonlarca dolarlarla oynamaya yükseldi, Cumhurbaşkanlarının ...

Sezgin Baran Korkmaz’ın arkasındaki esas güç

Hayat hikayesini anlatmaya, özellikle de Kars’ın Digor’undan 12-13 yaşında İstanbul’a gelmesinin ve bu şehirde tutunmasının hikayesini anlatmaya bayılıyor. Bugünlerde adını çok duyduğumuz, anlaşılan daha da duyacağımız Sezgin Baran Korkmaz’dan söz ediyorum. Bir gün, ayakkabı boyacılığı yaptığı ...