Köşe yazarları ne yazdı?

Hürriyet’te Osman Müftüoğlu, virüsle mücadelede yanlış giden şeyler olduğunu yazmış, gazetesi de manşet yapmış. Abdülkadir Selvi, İstanbul Sözleşmesi için AKP’nin yaptırdığı bir anketi anlatmış.

Sabah’ta Hasan Basri Yalçın, HDP’de tecavüzle suçlanan vekile ilişkin medyanın tutumunu eleştirmiş. Kerem Alkin, Berat Albayrak’ın ekonominin “sürtünme katsayısını” azalttığı inancında.

Milliyet’te Hakkı Öcal, korona virüsünün geri geldiği kanısında, daha sert önlem istiyor. Ali Ağaoğlu, borsaya giren küçük yatırımcıyı uyarmayı sürdürüyor.

Cumhuriyet’te Orhan Bursalı, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AKP’nin olası seçim silahlarına bakmış. Ergin Yıldızoğlu, “Ya Trump seçimi kaybetse bile gitmezse” demiş.

Sözcü’de Murat Muratoğlu elektrikli otomobil fabrikasına karşı ama tam ne dediği anlaşılmıyor.

YeniŞafak’ta Mehmet Acet, 15 Temmuz gecesinin pek yazılmayan bir bölümünü anlatmış.

Karar’da Mustafa Karaalioğlu, Cumhurbaşkanlığı sisteminin yıldönümünün neden kutlanmadığını sormuş. Yıldıray Oğur Huysuz Virjin yazmış.

T24’te Mehmet Yılmaz, Netflix’e sansürü eleştirmiş. Barış Soydan, Ak Parti’nin gelecekte kredi borçlarını silip silmeyeceğini ve diğer olası seçim yatırımlarını merak etmiş.

YetkinReport’ta araştırmacı Ali Çarkoğlu, kamuoyunun Ayasofya, hilafet ve din devleti gibi konulardaki eğilimlerini yazmış.

Habertürk’te Abdurrahman Yıldırım, düşük faizli kredilerin konut fiyatlarını çok yükselttiğini rakamlarıyla anlatmış.

İktisatçı Uğur Gürses, kişisel blogunda ekonominin içinde bulunduğu durumla ilgili hayli karanlık bir tablo çiziyor.

Zengin ülkeler hepsini aldı, fakirlere kalmadı, Türkiye aşısız kaldı

Türkiye aşısız kaldı. Çin’den geleceği söylenen aşılardan hala bir haber yok; çünkü bu aşılar için gereken Faz3 denemelerinin sonuçları hala belli değil. Bu arada İngiltere ve Amerika vatandaşlarını aşılamaya başladı, Avrupa ocak ayında aşılamaya başlamak için hazırlıklarını tamamlıyor, ...

İstanbul’da “Yatılı kumarhane” operasyonu

İstanbul’da sokağa çıkma kısıtlamasının başladığı cuma günü ruhsatsız iş yerine girip pazartesi sabahına kadar kumar oynayan 26 kişi suçüstü yakalandı. Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Kumar Büro Amirliği ekipleri, 12 Aralık’ta saat 00.30 sıralarında Başakşehir Bahçeşehir ...

PKK, Suriye üzerinden Peşmerge’ye saldırdı

Kuzey Irak’taki Kürdistan Bölgesel Yönetimi ile PKK arasındaki çatışmalar giderek yayılıyor. Birkaç gün önce Duhok kentinde başlayan çatışmalarda dün PKK’nın Irak’taki Peşmerge güçlerine Suriye’den ağır silahlar kullanarak saldırdığı öne sürüldü. Irak Kürt Bölgesel ...