Köşe yazarlarından seçme yazılar

Hürriyet’te Sedat Ergin salgın rakamlarıyla ilgili hayli kapsamlı yazmış. Abdülkadir Selvi belli ki Milli Savunma Bakanı ile sohbet etmiş.

Sabah’ta Kerem Alkin, doğrudan yabancı sermaye yatırımalarının duraklayacağını yazmış. Dilek Güngör, Sözcü yazarı Murat Muratoğlu’na saldırmış. Okan Müderrisoğlu da Hulusi Akar’la sohbette bulunmuş anlaşılan.

Milliyet’te Verda Özer yeni dönemin ekonomisini anlamaya çalışıyor.

Cumhuriyet’te Erinç Yeldan’ın işsizlik yazısının içi çok dolu. Tuncay Mollaveisoğlu, Davutoğlu’nun sözünü ettiği ihaleleri sormuş.

Sözcü’de Deniz Zeyrek kamu bankalarının yönetim kurullarına yapılan atamalarla ilgili çok çarpıcı bir anektod anlatıyor.

Yeni Şafak’ta Mehmet Acet, hükümetin sosyal medyada yapmak istediklerini içerden bilgilerle yazmış.

Karar’da Taha Akyol ihale kanunu meselesini anlatmış. Akif Beki, yazar Tarık Buğra’nın bir romanından uyarlanan dizinin FETÖ’yle mücadeleye olumsuz etki yapacağı görüşünde.

T24’te Mehmet Yılmaz maske takma meselesindeki bir çelişkiye dikkat çekiyor. Hasan Cemal, “İşimiz İslam iktisadına mı kaldı” diye sormuş.

Habertürk’te Fatih Altaylı Türkiye’nin ünlü şarkıcılarına takmış. Muharrem Sarıkaya, partilerin Meclis yönetimine yine kadın aday göstermeyeceği iddiasında.

Ekrem İmamoğlu’na bir medya aranıyor ama herhangi bir medya değil

Türkiye’de siyasi mücadelenin yürütüldüğü alanlardan biri her zaman medya oldu. Ama galiba daha önce hiçbir zaman bugünkü kadar tıkanıklık/önü kapalılık yaşanmamıştı. En geç 2023 Haziran ayında, yani 27 ay sonra seçim var. Bu seçimle ilgili en büyük soru, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ...

YouTube’daki 10 saniyelik videoya 6.6 milyon dolar verenler, Banksy’nin resmini yakanlar… NFT çılgınlığı

Ardı ardına iki haber. Birincisi şu: “Bir koleksiyoner, YouTube’da ve Instagram’da herkesin izleyebileceği 10 saniyelik bir videoya 6.6 milyon dolar verdi.” İkinci haber şu: “Injective Protocol adlı şirket, Banksy’nin 95 bin dolarlık eserini dijitale çevirmek üzere yaktı.” Teker teker gidelim ...

Bu yıl altının “Altın yılı” oldu

Finansal yatırım araçlarının getirileri açısından çok dalgalı bir yıl olan 2020 birçok ülkede yaşanan ve geçmişte eşi benzeri görülmemiş bir parasal genişleme furyası sayesinde genelde yatırımcıları memnun eden bir yıl oldu.   Bu yazıda Türk halkının finansal yatırımlarının büyük bir yüzdesinin ...