Köşe yazarlarından seçme yazılar

Hürriyet’te Sedat Ergin salgın rakamlarıyla ilgili hayli kapsamlı yazmış. Abdülkadir Selvi belli ki Milli Savunma Bakanı ile sohbet etmiş.

Sabah’ta Kerem Alkin, doğrudan yabancı sermaye yatırımalarının duraklayacağını yazmış. Dilek Güngör, Sözcü yazarı Murat Muratoğlu’na saldırmış. Okan Müderrisoğlu da Hulusi Akar’la sohbette bulunmuş anlaşılan.

Milliyet’te Verda Özer yeni dönemin ekonomisini anlamaya çalışıyor.

Cumhuriyet’te Erinç Yeldan’ın işsizlik yazısının içi çok dolu. Tuncay Mollaveisoğlu, Davutoğlu’nun sözünü ettiği ihaleleri sormuş.

Sözcü’de Deniz Zeyrek kamu bankalarının yönetim kurullarına yapılan atamalarla ilgili çok çarpıcı bir anektod anlatıyor.

Yeni Şafak’ta Mehmet Acet, hükümetin sosyal medyada yapmak istediklerini içerden bilgilerle yazmış.

Karar’da Taha Akyol ihale kanunu meselesini anlatmış. Akif Beki, yazar Tarık Buğra’nın bir romanından uyarlanan dizinin FETÖ’yle mücadeleye olumsuz etki yapacağı görüşünde.

T24’te Mehmet Yılmaz maske takma meselesindeki bir çelişkiye dikkat çekiyor. Hasan Cemal, “İşimiz İslam iktisadına mı kaldı” diye sormuş.

Habertürk’te Fatih Altaylı Türkiye’nin ünlü şarkıcılarına takmış. Muharrem Sarıkaya, partilerin Meclis yönetimine yine kadın aday göstermeyeceği iddiasında.

Bu yıl altının “Altın yılı” oldu

Finansal yatırım araçlarının getirileri açısından çok dalgalı bir yıl olan 2020 birçok ülkede yaşanan ve geçmişte eşi benzeri görülmemiş bir parasal genişleme furyası sayesinde genelde yatırımcıları memnun eden bir yıl oldu.   Bu yazıda Türk halkının finansal yatırımlarının büyük bir yüzdesinin ...

Hayır, Arçelik Hitachi’yi almadı, Hitachi’nin beyaz eşya markalarını Japonya hariç satın aldı

Sabahtan beri sosyal medyada veya internet haber sitelerinde görüyorsunuzdur, “Arçelik Hitachi’yi satın aldı” diye haberler var. Hayır, bu haberler bu sunum biçimiyle doğru değiller. Bu yanlış sunuma neyin sebep olduğu tartışması tamamen ayrı bir şey ama “satın ...

Başkan “Enflasyonu düşürmek için faizi arttırırız” dedi, piyasa çok sevindi

Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal, yıllardır yapılmayan bir şeyi yaptı ve yıl sonunda bir sonraki yıla ilişkin para ve kur politikası hakkında bilgi verdi. Bu sunum, son dört yıldır yapılmıyordu. Naci Ağbal bir şey daha yaptı; enflasyon ve para politikasıyla ilgili son derece net mesajlar ...