Köşe yazarlarından seçme yazılar

Hürriyet’te Sedat Ergin salgın rakamlarıyla ilgili hayli kapsamlı yazmış. Abdülkadir Selvi belli ki Milli Savunma Bakanı ile sohbet etmiş.

Sabah’ta Kerem Alkin, doğrudan yabancı sermaye yatırımalarının duraklayacağını yazmış. Dilek Güngör, Sözcü yazarı Murat Muratoğlu’na saldırmış. Okan Müderrisoğlu da Hulusi Akar’la sohbette bulunmuş anlaşılan.

Milliyet’te Verda Özer yeni dönemin ekonomisini anlamaya çalışıyor.

Cumhuriyet’te Erinç Yeldan’ın işsizlik yazısının içi çok dolu. Tuncay Mollaveisoğlu, Davutoğlu’nun sözünü ettiği ihaleleri sormuş.

Sözcü’de Deniz Zeyrek kamu bankalarının yönetim kurullarına yapılan atamalarla ilgili çok çarpıcı bir anektod anlatıyor.

Yeni Şafak’ta Mehmet Acet, hükümetin sosyal medyada yapmak istediklerini içerden bilgilerle yazmış.

Karar’da Taha Akyol ihale kanunu meselesini anlatmış. Akif Beki, yazar Tarık Buğra’nın bir romanından uyarlanan dizinin FETÖ’yle mücadeleye olumsuz etki yapacağı görüşünde.

T24’te Mehmet Yılmaz maske takma meselesindeki bir çelişkiye dikkat çekiyor. Hasan Cemal, “İşimiz İslam iktisadına mı kaldı” diye sormuş.

Habertürk’te Fatih Altaylı Türkiye’nin ünlü şarkıcılarına takmış. Muharrem Sarıkaya, partilerin Meclis yönetimine yine kadın aday göstermeyeceği iddiasında.

22 yıllık başbakanın seçim yenilgisini kabul etmesi üç ay sürdü

Minicik bir pasifik ülkesi, Samoa. Bağımsızlığını kazandığı 1962 yılından beri demokrasiyle yönetilen, 200 bin nüfuslu, barışçıl bir ada. O kadar ki, bir Samoa ordusu yok mesela. Ülkede 1982 yılından beri bir “hakim parti” var, adı “İnsan Haklarını Koruma Partisi.” Bu partinin lideri Sa’ilele ...

Sezgin Baran Korkmaz’ın Unico Sigortayı satış operasyonu yattı

Bir şirket düşünün. Beş kişilik yönetim kurulu, önce 5 Mayıs 2021 günü toplanıp bir karar alıyor; şirketin en büyük hissedarının yüzde 87.99’luk hissesini sattığını kayda geçiriyor. Aynı şirketin aynı isimlerden oluşan yönetim kurulu, aradan 55 gün geçtikten sonra bir daha toplanıyor, bu kez en ...

Aşı karşıtları, sosyal medyada ifade özgürlüklerinin tadını çıkarıyor

Türkiye nüfusu, 83 milyon 614 bin 362 kişi. Bunlardan 18 yaş ve üzerindeki nüfusun sayısı 60 milyon 863 bin 705 kişi. Sağlık Bakanlığı, “Yüzde 100 aşı yapacağız” dediği zaman, bu 60.8 milyon kişinin tamamını aşılamayı kastediyor. Peki şu anda ne durumdayız: Bu 60.8 milyon kişinin 39 milyon 301 ...