Köşe yazarlarından seçmeler

Çoğunlukla AK Parti'ye iş yapan müteahhitlerden oluşan sermaye, eğer devlet ihale vermeye devam etmezse yazılı basına ihtiyaç duymayabilir.

Hürriyet’te Osman Müftüoğlu salgın rakamlarından korkmamız gerektiğini yazmış. Abdülkadir Selvi’ye göre Erdoğan’ın dünkü sosyal medya çıkışı “bir babanın isyanı.” Sedat Ergin, Ayasofya ile ilgili eski Danıştay kararlarını derlemiş.

Sabah’ta Hasan Basri Yalçın ve Okan Müderrisoğlu sosyal medyanın ne kötü şey olduğunu yazanlardan sadece ikisi. Gazetenin neredeyse bütün köşe yazıları bu konuda.

Milliyet’te Hakkı Öcal, Fransa’da Macron’un yerel seçim yenilgisini yazmış.

Cumhuriyet’te Ergin Yıldızoğlu, kapitalizmin karşılaştığı iki yaşamsam sorunu anlatmış. Orhan Bursalı, Erdoğan’ın ne pahasına olursa olsun iktidarda kalma düşüncesinde olduğunu yazıyor.

Sözcü’de Ege Cansen, Türkiye’nin salgınla mücadelede yanlış yöntem uyguladığı kanısında. Yılmaz Özdil’in Şehir Üniversitesi-Aziz Sancar yazısı çarpıcı.

YeniŞafak’ta Süleyman Seyfi Öğün’e göre artık seçim sonuçlarını ekonomi değil kültür belirliyor.

Karar’da Ahmet Taşgetiren Şehir Üniversitesinin muhafazakar camia için bir “kalp ağrısı” olduğu görüşünde. İbrahim Kiras sosyal medyayı sınırlama tartışmasını yazmış. Mustafa Karaalioğlu, “Gözünün üstünde kaşın var” denilerek insanların suçlandığını yazıyor.

T24’ün uzman yazarı Füsun Sarp Nebil, sosyal medya tartışmasını anlatmış. Mehmet Yılmaz, “Sosyal medyayı yasaklarsınız ama sorunu çözemezsiniz” diye seslenmiş. Mehmet Tezkan, yeni yasayla “uydu baro”var kurulacağı görüşünde.

Habertürk’te Muharrem Sarıkaya, siyasette ısınan temmuz ayını yazmış. Abdurrahman Yıldırım, hükümetin ekonomideki ümidinin önce tüketimi, ardından üretimi canlandırmak olduğunu söylüyor.

YetkinReport’ta Murat Yetkin, vahim bulduğu 7 gelişmeyi art arda sıralamış.

Sezgin Baran Korkmaz’ın Unico Sigortayı satış operasyonu yattı

Bir şirket düşünün. Beş kişilik yönetim kurulu, önce 5 Mayıs 2021 günü toplanıp bir karar alıyor; şirketin en büyük hissedarının yüzde 87.99’luk hissesini sattığını kayda geçiriyor. Aynı şirketin aynı isimlerden oluşan yönetim kurulu, aradan 55 gün geçtikten sonra bir daha toplanıyor, bu kez en ...

Sesten hızlı uçacak jet motorlu SİHA’lar geliyor: MİUS

İnsansız hava aracı üreticisi Baykar’ın sahiplerinden Selçuk Bayraktar, üzerinde çalıştıkları jet motorlu insansız savaş uçağının kavramsal tasarımlarını paylaştı. TB-1 insansız hava aracı, TB-2 silahlı insansız hava aracı ve son olarak Akıncı silahlı insansız hava aracını üreten Selçuk ...

Sezgin Baran Korkmaz, Varlık Barışı’ndan yararlanmak isterse kimse şaşırmasın

Türkiye, gerçekten inanılmaz bir ülke. Herhalde bugünlerde tanık olduğumuz suç ve suçluyla mücadele, suç yoluyla elde edilen paranın saptanması konularındaki vurdumduymazlığın Cumhuriyet tarihinde başka bir örneği olmasa gerek. Sezgin Baran Korkmaz adlı “iş insanı” başlangıçta Türkiye ...