Köşe yazarlarından seçmeler

Çoğunlukla AK Parti'ye iş yapan müteahhitlerden oluşan sermaye, eğer devlet ihale vermeye devam etmezse yazılı basına ihtiyaç duymayabilir.

Hürriyet’te Osman Müftüoğlu salgın rakamlarından korkmamız gerektiğini yazmış. Abdülkadir Selvi’ye göre Erdoğan’ın dünkü sosyal medya çıkışı “bir babanın isyanı.” Sedat Ergin, Ayasofya ile ilgili eski Danıştay kararlarını derlemiş.

Sabah’ta Hasan Basri Yalçın ve Okan Müderrisoğlu sosyal medyanın ne kötü şey olduğunu yazanlardan sadece ikisi. Gazetenin neredeyse bütün köşe yazıları bu konuda.

Milliyet’te Hakkı Öcal, Fransa’da Macron’un yerel seçim yenilgisini yazmış.

Cumhuriyet’te Ergin Yıldızoğlu, kapitalizmin karşılaştığı iki yaşamsam sorunu anlatmış. Orhan Bursalı, Erdoğan’ın ne pahasına olursa olsun iktidarda kalma düşüncesinde olduğunu yazıyor.

Sözcü’de Ege Cansen, Türkiye’nin salgınla mücadelede yanlış yöntem uyguladığı kanısında. Yılmaz Özdil’in Şehir Üniversitesi-Aziz Sancar yazısı çarpıcı.

YeniŞafak’ta Süleyman Seyfi Öğün’e göre artık seçim sonuçlarını ekonomi değil kültür belirliyor.

Karar’da Ahmet Taşgetiren Şehir Üniversitesinin muhafazakar camia için bir “kalp ağrısı” olduğu görüşünde. İbrahim Kiras sosyal medyayı sınırlama tartışmasını yazmış. Mustafa Karaalioğlu, “Gözünün üstünde kaşın var” denilerek insanların suçlandığını yazıyor.

T24’ün uzman yazarı Füsun Sarp Nebil, sosyal medya tartışmasını anlatmış. Mehmet Yılmaz, “Sosyal medyayı yasaklarsınız ama sorunu çözemezsiniz” diye seslenmiş. Mehmet Tezkan, yeni yasayla “uydu baro”var kurulacağı görüşünde.

Habertürk’te Muharrem Sarıkaya, siyasette ısınan temmuz ayını yazmış. Abdurrahman Yıldırım, hükümetin ekonomideki ümidinin önce tüketimi, ardından üretimi canlandırmak olduğunu söylüyor.

YetkinReport’ta Murat Yetkin, vahim bulduğu 7 gelişmeyi art arda sıralamış.

Zengin ülkeler hepsini aldı, fakirlere kalmadı, Türkiye aşısız kaldı

Türkiye aşısız kaldı. Çin’den geleceği söylenen aşılardan hala bir haber yok; çünkü bu aşılar için gereken Faz3 denemelerinin sonuçları hala belli değil. Bu arada İngiltere ve Amerika vatandaşlarını aşılamaya başladı, Avrupa ocak ayında aşılamaya başlamak için hazırlıklarını tamamlıyor, ...

İstanbul’da “Yatılı kumarhane” operasyonu

İstanbul’da sokağa çıkma kısıtlamasının başladığı cuma günü ruhsatsız iş yerine girip pazartesi sabahına kadar kumar oynayan 26 kişi suçüstü yakalandı. Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Kumar Büro Amirliği ekipleri, 12 Aralık’ta saat 00.30 sıralarında Başakşehir Bahçeşehir ...

PKK, Suriye üzerinden Peşmerge’ye saldırdı

Kuzey Irak’taki Kürdistan Bölgesel Yönetimi ile PKK arasındaki çatışmalar giderek yayılıyor. Birkaç gün önce Duhok kentinde başlayan çatışmalarda dün PKK’nın Irak’taki Peşmerge güçlerine Suriye’den ağır silahlar kullanarak saldırdığı öne sürüldü. Irak Kürt Bölgesel ...