Köşe yazarlarından seçmeler

Çoğunlukla AK Parti'ye iş yapan müteahhitlerden oluşan sermaye, eğer devlet ihale vermeye devam etmezse yazılı basına ihtiyaç duymayabilir.

Hürriyet’te Osman Müftüoğlu salgın rakamlarından korkmamız gerektiğini yazmış. Abdülkadir Selvi’ye göre Erdoğan’ın dünkü sosyal medya çıkışı “bir babanın isyanı.” Sedat Ergin, Ayasofya ile ilgili eski Danıştay kararlarını derlemiş.

Sabah’ta Hasan Basri Yalçın ve Okan Müderrisoğlu sosyal medyanın ne kötü şey olduğunu yazanlardan sadece ikisi. Gazetenin neredeyse bütün köşe yazıları bu konuda.

Milliyet’te Hakkı Öcal, Fransa’da Macron’un yerel seçim yenilgisini yazmış.

Cumhuriyet’te Ergin Yıldızoğlu, kapitalizmin karşılaştığı iki yaşamsam sorunu anlatmış. Orhan Bursalı, Erdoğan’ın ne pahasına olursa olsun iktidarda kalma düşüncesinde olduğunu yazıyor.

Sözcü’de Ege Cansen, Türkiye’nin salgınla mücadelede yanlış yöntem uyguladığı kanısında. Yılmaz Özdil’in Şehir Üniversitesi-Aziz Sancar yazısı çarpıcı.

YeniŞafak’ta Süleyman Seyfi Öğün’e göre artık seçim sonuçlarını ekonomi değil kültür belirliyor.

Karar’da Ahmet Taşgetiren Şehir Üniversitesinin muhafazakar camia için bir “kalp ağrısı” olduğu görüşünde. İbrahim Kiras sosyal medyayı sınırlama tartışmasını yazmış. Mustafa Karaalioğlu, “Gözünün üstünde kaşın var” denilerek insanların suçlandığını yazıyor.

T24’ün uzman yazarı Füsun Sarp Nebil, sosyal medya tartışmasını anlatmış. Mehmet Yılmaz, “Sosyal medyayı yasaklarsınız ama sorunu çözemezsiniz” diye seslenmiş. Mehmet Tezkan, yeni yasayla “uydu baro”var kurulacağı görüşünde.

Habertürk’te Muharrem Sarıkaya, siyasette ısınan temmuz ayını yazmış. Abdurrahman Yıldırım, hükümetin ekonomideki ümidinin önce tüketimi, ardından üretimi canlandırmak olduğunu söylüyor.

YetkinReport’ta Murat Yetkin, vahim bulduğu 7 gelişmeyi art arda sıralamış.

Erdoğan’a kim geçmiş olsun dedi, Putin’e kim “Happy Birthday”? Sıralı tam liste bize yeni bir şey söylüyor

TRTHaber iki gün önce Koronavirüs’ü pozitif çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a başsağlığı için mesaj gönderen ve bizzat arayan devlet başkanı ve başbakanların listesini yayınladı. Bence uluslararası siyaset bilimcileri, düşünce kuruluşları ve istihbarat birimleri için ilginç  bilgilere sahip bir ...

Ben dansözüm de, Sözcü’nün Genel Yayın Yönetmeni ne?

Ben görmemiştim, Hürriyet’in eski yazı işleri müdürlerinden Ertuğ Karakullukçu sosyal medyada görmüş ve gönderdi. Kalender beni dansöz olarak gösteren bir karikatürümü çizmiş.  Üzerine de şöyle yazmış: “Hürriyet’ten kovulan Ertuğrul Özkök ‘Rahatlıkla dansözlük yaparım’ dedi…” Mizah güzel bir ...

Sezgin Baran Korkmaz’ın Unico Sigortayı satış operasyonu yattı

Bir şirket düşünün. Beş kişilik yönetim kurulu, önce 5 Mayıs 2021 günü toplanıp bir karar alıyor; şirketin en büyük hissedarının yüzde 87.99’luk hissesini sattığını kayda geçiriyor. Aynı şirketin aynı isimlerden oluşan yönetim kurulu, aradan 55 gün geçtikten sonra bir daha toplanıyor, bu kez en ...