Köşe yazarlarından seçmeler

Hürriyet’te Sedat Ergin, salgınla mücadelede kötü giden rakamları yazmış. Abdülkadir Selvi, “Abdullah Gül neden konuştu” sorusuna cevap aramış ama bulduğu cevap çok spekülatif. Ahmet Hakan ise cevabı biliyor gibi yazmış, soruyu sormamış bile.

Sabah’ta Burhanettin Duran, Almanya’nın AB Dönem Başkanlığını üstlenmesini ve Merkel’in önündeki gündemi yazmış. Hasan Basri Yalçın, Suriye’de yaşanan ilginç bazı gelişmeleri aktarmış. Okan Müderrisoğlu, Berat Albayrak’ın gündemini hatırlatmış.

Milliyet’te Sami Kohen, Rusya’daki referandumda Putin’in kazanacağından emin.

Cumhuriyet’te Orhan Bursalı baro tartışmasına girmiş. Erdal Sağlam kıdem tazminatı tartışmasına yakından bakmış.

Sözcü’de Saygı Öztürk çoklu baroya karşı çıkılma gerekçelerini anlatmış. Serpil Yılmaz, Bosch Türkiye CEO’su ile konuşmuş.

Karar’da Taha Akyol, kamu yönetimindeki en büyük sorunu anlatmış. İbrahim Kiras ve Ahmet Taşgetiren baro tartışmalarına ilişkin yazmışlar.

T24’te Mehmet Tezkan, Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu’nu “Geç kalmak”la eleştirmiş.

Habertürk’te Muharrem Sarıkaya, CHP kurultayı öncesi kulislere bakmış. Abdurrahman Yıldırım ekonomik canlanmadan ümitli. Gökhan Şen, Rusya’da Putin’in görev süresinin uzamasının ekonomiye olası etkilerine bakmış.

Zengin ülkeler hepsini aldı, fakirlere kalmadı, Türkiye aşısız kaldı

Türkiye aşısız kaldı. Çin’den geleceği söylenen aşılardan hala bir haber yok; çünkü bu aşılar için gereken Faz3 denemelerinin sonuçları hala belli değil. Bu arada İngiltere ve Amerika vatandaşlarını aşılamaya başladı, Avrupa ocak ayında aşılamaya başlamak için hazırlıklarını tamamlıyor, ...

İstanbul’da “Yatılı kumarhane” operasyonu

İstanbul’da sokağa çıkma kısıtlamasının başladığı cuma günü ruhsatsız iş yerine girip pazartesi sabahına kadar kumar oynayan 26 kişi suçüstü yakalandı. Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Kumar Büro Amirliği ekipleri, 12 Aralık’ta saat 00.30 sıralarında Başakşehir Bahçeşehir ...

PKK, Suriye üzerinden Peşmerge’ye saldırdı

Kuzey Irak’taki Kürdistan Bölgesel Yönetimi ile PKK arasındaki çatışmalar giderek yayılıyor. Birkaç gün önce Duhok kentinde başlayan çatışmalarda dün PKK’nın Irak’taki Peşmerge güçlerine Suriye’den ağır silahlar kullanarak saldırdığı öne sürüldü. Irak Kürt Bölgesel ...