Köşe yazarlarından seçmeler

Hürriyet’te Sedat Ergin, salgınla mücadelede kötü giden rakamları yazmış. Abdülkadir Selvi, “Abdullah Gül neden konuştu” sorusuna cevap aramış ama bulduğu cevap çok spekülatif. Ahmet Hakan ise cevabı biliyor gibi yazmış, soruyu sormamış bile.

Sabah’ta Burhanettin Duran, Almanya’nın AB Dönem Başkanlığını üstlenmesini ve Merkel’in önündeki gündemi yazmış. Hasan Basri Yalçın, Suriye’de yaşanan ilginç bazı gelişmeleri aktarmış. Okan Müderrisoğlu, Berat Albayrak’ın gündemini hatırlatmış.

Milliyet’te Sami Kohen, Rusya’daki referandumda Putin’in kazanacağından emin.

Cumhuriyet’te Orhan Bursalı baro tartışmasına girmiş. Erdal Sağlam kıdem tazminatı tartışmasına yakından bakmış.

Sözcü’de Saygı Öztürk çoklu baroya karşı çıkılma gerekçelerini anlatmış. Serpil Yılmaz, Bosch Türkiye CEO’su ile konuşmuş.

Karar’da Taha Akyol, kamu yönetimindeki en büyük sorunu anlatmış. İbrahim Kiras ve Ahmet Taşgetiren baro tartışmalarına ilişkin yazmışlar.

T24’te Mehmet Tezkan, Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu’nu “Geç kalmak”la eleştirmiş.

Habertürk’te Muharrem Sarıkaya, CHP kurultayı öncesi kulislere bakmış. Abdurrahman Yıldırım ekonomik canlanmadan ümitli. Gökhan Şen, Rusya’da Putin’in görev süresinin uzamasının ekonomiye olası etkilerine bakmış.

Erdoğan’a kim geçmiş olsun dedi, Putin’e kim “Happy Birthday”? Sıralı tam liste bize yeni bir şey söylüyor

TRTHaber iki gün önce Koronavirüs’ü pozitif çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a başsağlığı için mesaj gönderen ve bizzat arayan devlet başkanı ve başbakanların listesini yayınladı. Bence uluslararası siyaset bilimcileri, düşünce kuruluşları ve istihbarat birimleri için ilginç  bilgilere sahip bir ...

Ben dansözüm de, Sözcü’nün Genel Yayın Yönetmeni ne?

Ben görmemiştim, Hürriyet’in eski yazı işleri müdürlerinden Ertuğ Karakullukçu sosyal medyada görmüş ve gönderdi. Kalender beni dansöz olarak gösteren bir karikatürümü çizmiş.  Üzerine de şöyle yazmış: “Hürriyet’ten kovulan Ertuğrul Özkök ‘Rahatlıkla dansözlük yaparım’ dedi…” Mizah güzel bir ...

Sezgin Baran Korkmaz’ın Unico Sigortayı satış operasyonu yattı

Bir şirket düşünün. Beş kişilik yönetim kurulu, önce 5 Mayıs 2021 günü toplanıp bir karar alıyor; şirketin en büyük hissedarının yüzde 87.99’luk hissesini sattığını kayda geçiriyor. Aynı şirketin aynı isimlerden oluşan yönetim kurulu, aradan 55 gün geçtikten sonra bir daha toplanıyor, bu kez en ...