Köşe yazarlarından seçmeler

Hürriyet’te Sedat Ergin, salgınla mücadelede kötü giden rakamları yazmış. Abdülkadir Selvi, “Abdullah Gül neden konuştu” sorusuna cevap aramış ama bulduğu cevap çok spekülatif. Ahmet Hakan ise cevabı biliyor gibi yazmış, soruyu sormamış bile.

Sabah’ta Burhanettin Duran, Almanya’nın AB Dönem Başkanlığını üstlenmesini ve Merkel’in önündeki gündemi yazmış. Hasan Basri Yalçın, Suriye’de yaşanan ilginç bazı gelişmeleri aktarmış. Okan Müderrisoğlu, Berat Albayrak’ın gündemini hatırlatmış.

Milliyet’te Sami Kohen, Rusya’daki referandumda Putin’in kazanacağından emin.

Cumhuriyet’te Orhan Bursalı baro tartışmasına girmiş. Erdal Sağlam kıdem tazminatı tartışmasına yakından bakmış.

Sözcü’de Saygı Öztürk çoklu baroya karşı çıkılma gerekçelerini anlatmış. Serpil Yılmaz, Bosch Türkiye CEO’su ile konuşmuş.

Karar’da Taha Akyol, kamu yönetimindeki en büyük sorunu anlatmış. İbrahim Kiras ve Ahmet Taşgetiren baro tartışmalarına ilişkin yazmışlar.

T24’te Mehmet Tezkan, Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu’nu “Geç kalmak”la eleştirmiş.

Habertürk’te Muharrem Sarıkaya, CHP kurultayı öncesi kulislere bakmış. Abdurrahman Yıldırım ekonomik canlanmadan ümitli. Gökhan Şen, Rusya’da Putin’in görev süresinin uzamasının ekonomiye olası etkilerine bakmış.

Sezgin Baran Korkmaz’ın Unico Sigortayı satış operasyonu yattı

Bir şirket düşünün. Beş kişilik yönetim kurulu, önce 5 Mayıs 2021 günü toplanıp bir karar alıyor; şirketin en büyük hissedarının yüzde 87.99’luk hissesini sattığını kayda geçiriyor. Aynı şirketin aynı isimlerden oluşan yönetim kurulu, aradan 55 gün geçtikten sonra bir daha toplanıyor, bu kez en ...

Sesten hızlı uçacak jet motorlu SİHA’lar geliyor: MİUS

İnsansız hava aracı üreticisi Baykar’ın sahiplerinden Selçuk Bayraktar, üzerinde çalıştıkları jet motorlu insansız savaş uçağının kavramsal tasarımlarını paylaştı. TB-1 insansız hava aracı, TB-2 silahlı insansız hava aracı ve son olarak Akıncı silahlı insansız hava aracını üreten Selçuk ...

Sezgin Baran Korkmaz, Varlık Barışı’ndan yararlanmak isterse kimse şaşırmasın

Türkiye, gerçekten inanılmaz bir ülke. Herhalde bugünlerde tanık olduğumuz suç ve suçluyla mücadele, suç yoluyla elde edilen paranın saptanması konularındaki vurdumduymazlığın Cumhuriyet tarihinde başka bir örneği olmasa gerek. Sezgin Baran Korkmaz adlı “iş insanı” başlangıçta Türkiye ...