Köşe yazarlarının gündemi

Hürriyet’te Sedat Ergin, Sağlık Bakanı’nın daha ayrıntılı rakam açıklamasına sevinmiş. Abdülkadir Selvi içinde hiçbir şey söylemediği bir kabine değişikliği yazısı daha yazmış. Hande Fırat Libya yazmış.

Sabah’ta Okan Müderrisoğlu, “Erdoğan’ın kararlı liderliği otoriterlik olarak takdim ediliyor” demiş. Burhanettin Duran iç politika yazmış. Hasan Basri Yalçın’a göre Türkiye küresel aktör olma arayışında.

Milliyet’te Nihat Ali Özcan Libya’da taşların yerinden oynadığı kanısında.

Cumhuriyet’te Erdal Sağlam ekonomide yaşananları 94 krizine benzetmiş. Orhan Bursalı’ya göre 3 ülke korona aşısı denemelerini Türkiye’de yapmak için anlaşma imzaladı.

Sözcü’de Serpil Yılmaz, Turizm Bakanı’nın kardeşinin iflas eden şirketi Atlas Jet’teki gelişmeleri aktarmış.

Yeni Şafak’ta Ali Saydam, Berat Albayrak’ı savunmuş.

Karar’da Taha Akyol, baro yasasını ve hukukçu milletvekillerini yazmış. İbrahim Kahveci, hizmet siyasetinden gelinen noktayı anlatmış.

Habertürk’te Muharrem Sarıkaya baro yasası bağlamında Anayasa Mahkemesi’nin bazı önemli emsal kararlarını hatırlatmış. Abdurrahman Yıldırım, ekonomik canlanmayı sağlayalım derken enflasyon yaratma tehlikesine dikkat çekmiş. Gökhan Şen, Türkiye’nin “Girişimci Devlet Kapitalizmi” yöntemine geçmekte olduğu kanısında.

T24’te Hasan Cemal hatıralara dalmış, “Asker paşalar gitti, sivil paşalar ne zaman gidecek” diye merak etmiş. Mehmet Yılmaz, Tayyip Erdoğan’ın neden İstanbul Sözleşmesini şıp diye yürürlükten kaldırmadığını merak etmiş. Mehmet Tezkan‘a göre Tayyip Erdoğan Ak Parti Genel Başkanı şapkasını daha çok tercih ediyor.

Süleyman Soylu için çember daralıyor

Tarih 11 Haziran 2021, cuma. O sabah haberturk.com sitesinde, sitenin yazarlarından Sevilay Yılman’ın yazısı saat 08.58’de online oluyor. Yazıda Yılman, bir seferinde Sezgin Baran Korkmaz ile tanıştığını, kendisini “samimi, dürüst ve yakın” bulduğunu, o yüzden onunla bağlantısını sürdürdüğünü ...

Mahkeme, SBK’nın mal varlığına tedbiri olmayan MASAK yazısıyla kaldırmış

Türkiye, 2020 Ekim ayında, o güne kadar adı çok da bilinmeyen Sezgin Baran Korkmaz ve onun holdingi SBK’dan, Amerika’dan gelen şikayet üzerine açılan bir soruşturma ve o soruşturma yüzünden SBK’nın mal varlığıyla banka hesaplarına konan tedbir sayesinde haberdar oldu. Birden ortalığı “Kim bu ...

Türk-Amerikan ilişkilerini düzeltmek de Sezgin Baran Korkmaz’a kalmış

Bundan 10 yıl önce Sezgin Baran Korkmaz’ın adını herhalde akrabaları ve yakınları dışında kimse bilmiyordu; bugün herkes biliyor. Ne oldu bu 10 yılda da, Sezgin Baran Korkmaz pazarlarda kebapçıdan çaldığı dönerleri satmaktan yüz milyonlarca dolarlarla oynamaya yükseldi, Cumhurbaşkanlarının ...