Köşe yazarlarının gündemi

Hürriyet’te Sedat Ergin, Sağlık Bakanı’nın daha ayrıntılı rakam açıklamasına sevinmiş. Abdülkadir Selvi içinde hiçbir şey söylemediği bir kabine değişikliği yazısı daha yazmış. Hande Fırat Libya yazmış.

Sabah’ta Okan Müderrisoğlu, “Erdoğan’ın kararlı liderliği otoriterlik olarak takdim ediliyor” demiş. Burhanettin Duran iç politika yazmış. Hasan Basri Yalçın’a göre Türkiye küresel aktör olma arayışında.

Milliyet’te Nihat Ali Özcan Libya’da taşların yerinden oynadığı kanısında.

Cumhuriyet’te Erdal Sağlam ekonomide yaşananları 94 krizine benzetmiş. Orhan Bursalı’ya göre 3 ülke korona aşısı denemelerini Türkiye’de yapmak için anlaşma imzaladı.

Sözcü’de Serpil Yılmaz, Turizm Bakanı’nın kardeşinin iflas eden şirketi Atlas Jet’teki gelişmeleri aktarmış.

Yeni Şafak’ta Ali Saydam, Berat Albayrak’ı savunmuş.

Karar’da Taha Akyol, baro yasasını ve hukukçu milletvekillerini yazmış. İbrahim Kahveci, hizmet siyasetinden gelinen noktayı anlatmış.

Habertürk’te Muharrem Sarıkaya baro yasası bağlamında Anayasa Mahkemesi’nin bazı önemli emsal kararlarını hatırlatmış. Abdurrahman Yıldırım, ekonomik canlanmayı sağlayalım derken enflasyon yaratma tehlikesine dikkat çekmiş. Gökhan Şen, Türkiye’nin “Girişimci Devlet Kapitalizmi” yöntemine geçmekte olduğu kanısında.

T24’te Hasan Cemal hatıralara dalmış, “Asker paşalar gitti, sivil paşalar ne zaman gidecek” diye merak etmiş. Mehmet Yılmaz, Tayyip Erdoğan’ın neden İstanbul Sözleşmesini şıp diye yürürlükten kaldırmadığını merak etmiş. Mehmet Tezkan‘a göre Tayyip Erdoğan Ak Parti Genel Başkanı şapkasını daha çok tercih ediyor.

Zengin ülkeler hepsini aldı, fakirlere kalmadı, Türkiye aşısız kaldı

Türkiye aşısız kaldı. Çin’den geleceği söylenen aşılardan hala bir haber yok; çünkü bu aşılar için gereken Faz3 denemelerinin sonuçları hala belli değil. Bu arada İngiltere ve Amerika vatandaşlarını aşılamaya başladı, Avrupa ocak ayında aşılamaya başlamak için hazırlıklarını tamamlıyor, ...

İstanbul’da “Yatılı kumarhane” operasyonu

İstanbul’da sokağa çıkma kısıtlamasının başladığı cuma günü ruhsatsız iş yerine girip pazartesi sabahına kadar kumar oynayan 26 kişi suçüstü yakalandı. Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Kumar Büro Amirliği ekipleri, 12 Aralık’ta saat 00.30 sıralarında Başakşehir Bahçeşehir ...

PKK, Suriye üzerinden Peşmerge’ye saldırdı

Kuzey Irak’taki Kürdistan Bölgesel Yönetimi ile PKK arasındaki çatışmalar giderek yayılıyor. Birkaç gün önce Duhok kentinde başlayan çatışmalarda dün PKK’nın Irak’taki Peşmerge güçlerine Suriye’den ağır silahlar kullanarak saldırdığı öne sürüldü. Irak Kürt Bölgesel ...