Köşe yazarlarının gündemi

Hürriyet’te Sedat Ergin, Sağlık Bakanı’nın daha ayrıntılı rakam açıklamasına sevinmiş. Abdülkadir Selvi içinde hiçbir şey söylemediği bir kabine değişikliği yazısı daha yazmış. Hande Fırat Libya yazmış.

Sabah’ta Okan Müderrisoğlu, “Erdoğan’ın kararlı liderliği otoriterlik olarak takdim ediliyor” demiş. Burhanettin Duran iç politika yazmış. Hasan Basri Yalçın’a göre Türkiye küresel aktör olma arayışında.

Milliyet’te Nihat Ali Özcan Libya’da taşların yerinden oynadığı kanısında.

Cumhuriyet’te Erdal Sağlam ekonomide yaşananları 94 krizine benzetmiş. Orhan Bursalı’ya göre 3 ülke korona aşısı denemelerini Türkiye’de yapmak için anlaşma imzaladı.

Sözcü’de Serpil Yılmaz, Turizm Bakanı’nın kardeşinin iflas eden şirketi Atlas Jet’teki gelişmeleri aktarmış.

Yeni Şafak’ta Ali Saydam, Berat Albayrak’ı savunmuş.

Karar’da Taha Akyol, baro yasasını ve hukukçu milletvekillerini yazmış. İbrahim Kahveci, hizmet siyasetinden gelinen noktayı anlatmış.

Habertürk’te Muharrem Sarıkaya baro yasası bağlamında Anayasa Mahkemesi’nin bazı önemli emsal kararlarını hatırlatmış. Abdurrahman Yıldırım, ekonomik canlanmayı sağlayalım derken enflasyon yaratma tehlikesine dikkat çekmiş. Gökhan Şen, Türkiye’nin “Girişimci Devlet Kapitalizmi” yöntemine geçmekte olduğu kanısında.

T24’te Hasan Cemal hatıralara dalmış, “Asker paşalar gitti, sivil paşalar ne zaman gidecek” diye merak etmiş. Mehmet Yılmaz, Tayyip Erdoğan’ın neden İstanbul Sözleşmesini şıp diye yürürlükten kaldırmadığını merak etmiş. Mehmet Tezkan‘a göre Tayyip Erdoğan Ak Parti Genel Başkanı şapkasını daha çok tercih ediyor.

Sezgin Baran Korkmaz’ın Unico Sigortayı satış operasyonu yattı

Bir şirket düşünün. Beş kişilik yönetim kurulu, önce 5 Mayıs 2021 günü toplanıp bir karar alıyor; şirketin en büyük hissedarının yüzde 87.99’luk hissesini sattığını kayda geçiriyor. Aynı şirketin aynı isimlerden oluşan yönetim kurulu, aradan 55 gün geçtikten sonra bir daha toplanıyor, bu kez en ...

Sesten hızlı uçacak jet motorlu SİHA’lar geliyor: MİUS

İnsansız hava aracı üreticisi Baykar’ın sahiplerinden Selçuk Bayraktar, üzerinde çalıştıkları jet motorlu insansız savaş uçağının kavramsal tasarımlarını paylaştı. TB-1 insansız hava aracı, TB-2 silahlı insansız hava aracı ve son olarak Akıncı silahlı insansız hava aracını üreten Selçuk ...

Sezgin Baran Korkmaz, Varlık Barışı’ndan yararlanmak isterse kimse şaşırmasın

Türkiye, gerçekten inanılmaz bir ülke. Herhalde bugünlerde tanık olduğumuz suç ve suçluyla mücadele, suç yoluyla elde edilen paranın saptanması konularındaki vurdumduymazlığın Cumhuriyet tarihinde başka bir örneği olmasa gerek. Sezgin Baran Korkmaz adlı “iş insanı” başlangıçta Türkiye ...