Köşe yazarlarının gündemi

Hürriyet’te Sedat Ergin, Sağlık Bakanı’nın daha ayrıntılı rakam açıklamasına sevinmiş. Abdülkadir Selvi içinde hiçbir şey söylemediği bir kabine değişikliği yazısı daha yazmış. Hande Fırat Libya yazmış.

Sabah’ta Okan Müderrisoğlu, “Erdoğan’ın kararlı liderliği otoriterlik olarak takdim ediliyor” demiş. Burhanettin Duran iç politika yazmış. Hasan Basri Yalçın’a göre Türkiye küresel aktör olma arayışında.

Milliyet’te Nihat Ali Özcan Libya’da taşların yerinden oynadığı kanısında.

Cumhuriyet’te Erdal Sağlam ekonomide yaşananları 94 krizine benzetmiş. Orhan Bursalı’ya göre 3 ülke korona aşısı denemelerini Türkiye’de yapmak için anlaşma imzaladı.

Sözcü’de Serpil Yılmaz, Turizm Bakanı’nın kardeşinin iflas eden şirketi Atlas Jet’teki gelişmeleri aktarmış.

Yeni Şafak’ta Ali Saydam, Berat Albayrak’ı savunmuş.

Karar’da Taha Akyol, baro yasasını ve hukukçu milletvekillerini yazmış. İbrahim Kahveci, hizmet siyasetinden gelinen noktayı anlatmış.

Habertürk’te Muharrem Sarıkaya baro yasası bağlamında Anayasa Mahkemesi’nin bazı önemli emsal kararlarını hatırlatmış. Abdurrahman Yıldırım, ekonomik canlanmayı sağlayalım derken enflasyon yaratma tehlikesine dikkat çekmiş. Gökhan Şen, Türkiye’nin “Girişimci Devlet Kapitalizmi” yöntemine geçmekte olduğu kanısında.

T24’te Hasan Cemal hatıralara dalmış, “Asker paşalar gitti, sivil paşalar ne zaman gidecek” diye merak etmiş. Mehmet Yılmaz, Tayyip Erdoğan’ın neden İstanbul Sözleşmesini şıp diye yürürlükten kaldırmadığını merak etmiş. Mehmet Tezkan‘a göre Tayyip Erdoğan Ak Parti Genel Başkanı şapkasını daha çok tercih ediyor.

Erdoğan’a kim geçmiş olsun dedi, Putin’e kim “Happy Birthday”? Sıralı tam liste bize yeni bir şey söylüyor

TRTHaber iki gün önce Koronavirüs’ü pozitif çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a başsağlığı için mesaj gönderen ve bizzat arayan devlet başkanı ve başbakanların listesini yayınladı. Bence uluslararası siyaset bilimcileri, düşünce kuruluşları ve istihbarat birimleri için ilginç  bilgilere sahip bir ...

Ben dansözüm de, Sözcü’nün Genel Yayın Yönetmeni ne?

Ben görmemiştim, Hürriyet’in eski yazı işleri müdürlerinden Ertuğ Karakullukçu sosyal medyada görmüş ve gönderdi. Kalender beni dansöz olarak gösteren bir karikatürümü çizmiş.  Üzerine de şöyle yazmış: “Hürriyet’ten kovulan Ertuğrul Özkök ‘Rahatlıkla dansözlük yaparım’ dedi…” Mizah güzel bir ...

Sezgin Baran Korkmaz’ın Unico Sigortayı satış operasyonu yattı

Bir şirket düşünün. Beş kişilik yönetim kurulu, önce 5 Mayıs 2021 günü toplanıp bir karar alıyor; şirketin en büyük hissedarının yüzde 87.99’luk hissesini sattığını kayda geçiriyor. Aynı şirketin aynı isimlerden oluşan yönetim kurulu, aradan 55 gün geçtikten sonra bir daha toplanıyor, bu kez en ...