Bugün ne yazdılar?

Köşe yazarlarının gündemi

Habertürk’ten Murat Bardakçı, 27 Mayıs’ı önceden haber veren ve şimdiye kadar yayınlanmamış ihbar mektubunu yayınlamış. Bardakçı’nın köşesindeki mektupta: “Darbe kansız olacak; sadece Bayar, Menderes ve üç kişi daha öldürülecek, o kadar!” yazıyor.

Sözcü’den Aytunç Erkin, Ahmet Davutoğlu’nun gündeme getirdiği Mehmet Dişli konusunu köşesine taşımış ve Hulusi Akar’a sorular yöneltmiş. Davutoğlu, Başbakanlığı döneminde Dişli’yi görevden almak istediğini ama olmadığını söylemişti.

Habertürk’ten Muharrem Sarıkaya, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin gündeme getirdiği seçim ve siyaset kanunu değişikliği konusunda son bilgileri paylaşmış.

T24’den Fikret Bila, DEVA ve Gelecek Partisi’nin seçimlere girmesini engelleyecek yasakların gündeme gelmesinin ters tepeceğini yazmış.

Karar’dan Mehmet Ocaktan, Nuri Bilgi Ceylan’ın tarihe geçen “benim yalnız ve güzel ülkem” sözü gibi Türkiye’nin durumunu anlatmış.

Sabah’tan Mehmet Barlas, salgınla mücadelede 65 yaş üstü için ölçünün biraz kaçtığını yazmış.

Hürriyet’ten Ertuğrul Özkök, sessizliğin sesini yazmış.

Sözcü’den Çiğdem Toker, Yeşilköy’e yapılacak hastane için yurt dışından 200 milyon euro kredi çekildiğin yazmış.

Karar’dan İbrahim Kahveci, yaşanan durumun ekonomik kriz değil buhran olduğunu yazmış.

Posta’dan Rauf Tamer bayram notlarını paylaşmış.

Zengin ülkeler hepsini aldı, fakirlere kalmadı, Türkiye aşısız kaldı

Türkiye aşısız kaldı. Çin’den geleceği söylenen aşılardan hala bir haber yok; çünkü bu aşılar için gereken Faz3 denemelerinin sonuçları hala belli değil. Bu arada İngiltere ve Amerika vatandaşlarını aşılamaya başladı, Avrupa ocak ayında aşılamaya başlamak için hazırlıklarını tamamlıyor, ...

İstanbul’da “Yatılı kumarhane” operasyonu

İstanbul’da sokağa çıkma kısıtlamasının başladığı cuma günü ruhsatsız iş yerine girip pazartesi sabahına kadar kumar oynayan 26 kişi suçüstü yakalandı. Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Kumar Büro Amirliği ekipleri, 12 Aralık’ta saat 00.30 sıralarında Başakşehir Bahçeşehir ...

PKK, Suriye üzerinden Peşmerge’ye saldırdı

Kuzey Irak’taki Kürdistan Bölgesel Yönetimi ile PKK arasındaki çatışmalar giderek yayılıyor. Birkaç gün önce Duhok kentinde başlayan çatışmalarda dün PKK’nın Irak’taki Peşmerge güçlerine Suriye’den ağır silahlar kullanarak saldırdığı öne sürüldü. Irak Kürt Bölgesel ...