Bugün ne yazdılar?

Köşe yazarlarının gündemi

Habertürk’ten Murat Bardakçı, 27 Mayıs’ı önceden haber veren ve şimdiye kadar yayınlanmamış ihbar mektubunu yayınlamış. Bardakçı’nın köşesindeki mektupta: “Darbe kansız olacak; sadece Bayar, Menderes ve üç kişi daha öldürülecek, o kadar!” yazıyor.

Sözcü’den Aytunç Erkin, Ahmet Davutoğlu’nun gündeme getirdiği Mehmet Dişli konusunu köşesine taşımış ve Hulusi Akar’a sorular yöneltmiş. Davutoğlu, Başbakanlığı döneminde Dişli’yi görevden almak istediğini ama olmadığını söylemişti.

Habertürk’ten Muharrem Sarıkaya, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin gündeme getirdiği seçim ve siyaset kanunu değişikliği konusunda son bilgileri paylaşmış.

T24’den Fikret Bila, DEVA ve Gelecek Partisi’nin seçimlere girmesini engelleyecek yasakların gündeme gelmesinin ters tepeceğini yazmış.

Karar’dan Mehmet Ocaktan, Nuri Bilgi Ceylan’ın tarihe geçen “benim yalnız ve güzel ülkem” sözü gibi Türkiye’nin durumunu anlatmış.

Sabah’tan Mehmet Barlas, salgınla mücadelede 65 yaş üstü için ölçünün biraz kaçtığını yazmış.

Hürriyet’ten Ertuğrul Özkök, sessizliğin sesini yazmış.

Sözcü’den Çiğdem Toker, Yeşilköy’e yapılacak hastane için yurt dışından 200 milyon euro kredi çekildiğin yazmış.

Karar’dan İbrahim Kahveci, yaşanan durumun ekonomik kriz değil buhran olduğunu yazmış.

Posta’dan Rauf Tamer bayram notlarını paylaşmış.

Erdoğan’a kim geçmiş olsun dedi, Putin’e kim “Happy Birthday”? Sıralı tam liste bize yeni bir şey söylüyor

TRTHaber iki gün önce Koronavirüs’ü pozitif çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a başsağlığı için mesaj gönderen ve bizzat arayan devlet başkanı ve başbakanların listesini yayınladı. Bence uluslararası siyaset bilimcileri, düşünce kuruluşları ve istihbarat birimleri için ilginç  bilgilere sahip bir ...

Ben dansözüm de, Sözcü’nün Genel Yayın Yönetmeni ne?

Ben görmemiştim, Hürriyet’in eski yazı işleri müdürlerinden Ertuğ Karakullukçu sosyal medyada görmüş ve gönderdi. Kalender beni dansöz olarak gösteren bir karikatürümü çizmiş.  Üzerine de şöyle yazmış: “Hürriyet’ten kovulan Ertuğrul Özkök ‘Rahatlıkla dansözlük yaparım’ dedi…” Mizah güzel bir ...

Sezgin Baran Korkmaz’ın Unico Sigortayı satış operasyonu yattı

Bir şirket düşünün. Beş kişilik yönetim kurulu, önce 5 Mayıs 2021 günü toplanıp bir karar alıyor; şirketin en büyük hissedarının yüzde 87.99’luk hissesini sattığını kayda geçiriyor. Aynı şirketin aynı isimlerden oluşan yönetim kurulu, aradan 55 gün geçtikten sonra bir daha toplanıyor, bu kez en ...