Köşe yazarlarının gündemi

Hürriyet’te Sedat Ergin, 15 Temmuz yargılamalarına yakından bakmış, çok çarpıcı beraat rakamları var. Abdülkadir Selvi habercilikten uzaklaşıp giderek “vurucu güc”e dönüşüyor.

Milliyet’te Hakkı Öcal, Ayasofya kararını yazmayı sürdürmüş.

Cumhuriyet’te Orhan Bursalı’nın 15 Temmuz’a bakışı gazetesinin genel bakışından hayli farklı. Ergin Yıldızoğlu, Netflix’de yayına giren bir filmden hareketle yazmış.

Sözcü’de Ege Cansen biraz gecikmeyle de olsa Hasankeyf’in sular altında kalmasını eleştirmiş. Serpil Yılmaz, İstanbul Sözleşmesini ve kadın hareketini anlatmış.

YeniŞafak’ta Süleyman Seyfi Öğün, dış askeri müdahaleler konusuna kafa yormuş. Ali Saydam, Kemal Kılıçdaroğlu’nun iletişim faciası olduğu kanısında.

Karar’da İbrahim Kiras, İstanbul Sözleşmesi’ni imzaya açanın “eski” AKP olduğunu, “yeni”sinin sözleşmeden çekilmek istediğini yazmış. Ali Bayramoğlu muhalefet cephesini anlatmış. Akif Beki AA’yı eleştirmiş.

T24’te Doğan Akın, sitenin yurt dışından para aldığına ilişkin iddialara cevap vermiş. Mehmet Yılmaz ve Mehmet Tezkan’ın 15 Temmuz yazıları çok sert.

Zengin ülkeler hepsini aldı, fakirlere kalmadı, Türkiye aşısız kaldı

Türkiye aşısız kaldı. Çin’den geleceği söylenen aşılardan hala bir haber yok; çünkü bu aşılar için gereken Faz3 denemelerinin sonuçları hala belli değil. Bu arada İngiltere ve Amerika vatandaşlarını aşılamaya başladı, Avrupa ocak ayında aşılamaya başlamak için hazırlıklarını tamamlıyor, ...

İstanbul’da “Yatılı kumarhane” operasyonu

İstanbul’da sokağa çıkma kısıtlamasının başladığı cuma günü ruhsatsız iş yerine girip pazartesi sabahına kadar kumar oynayan 26 kişi suçüstü yakalandı. Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Kumar Büro Amirliği ekipleri, 12 Aralık’ta saat 00.30 sıralarında Başakşehir Bahçeşehir ...

PKK, Suriye üzerinden Peşmerge’ye saldırdı

Kuzey Irak’taki Kürdistan Bölgesel Yönetimi ile PKK arasındaki çatışmalar giderek yayılıyor. Birkaç gün önce Duhok kentinde başlayan çatışmalarda dün PKK’nın Irak’taki Peşmerge güçlerine Suriye’den ağır silahlar kullanarak saldırdığı öne sürüldü. Irak Kürt Bölgesel ...