Köşe yazarlarının gündemi

Hürriyet’te Sedat Ergin, 15 Temmuz yargılamalarına yakından bakmış, çok çarpıcı beraat rakamları var. Abdülkadir Selvi habercilikten uzaklaşıp giderek “vurucu güc”e dönüşüyor.

Milliyet’te Hakkı Öcal, Ayasofya kararını yazmayı sürdürmüş.

Cumhuriyet’te Orhan Bursalı’nın 15 Temmuz’a bakışı gazetesinin genel bakışından hayli farklı. Ergin Yıldızoğlu, Netflix’de yayına giren bir filmden hareketle yazmış.

Sözcü’de Ege Cansen biraz gecikmeyle de olsa Hasankeyf’in sular altında kalmasını eleştirmiş. Serpil Yılmaz, İstanbul Sözleşmesini ve kadın hareketini anlatmış.

YeniŞafak’ta Süleyman Seyfi Öğün, dış askeri müdahaleler konusuna kafa yormuş. Ali Saydam, Kemal Kılıçdaroğlu’nun iletişim faciası olduğu kanısında.

Karar’da İbrahim Kiras, İstanbul Sözleşmesi’ni imzaya açanın “eski” AKP olduğunu, “yeni”sinin sözleşmeden çekilmek istediğini yazmış. Ali Bayramoğlu muhalefet cephesini anlatmış. Akif Beki AA’yı eleştirmiş.

T24’te Doğan Akın, sitenin yurt dışından para aldığına ilişkin iddialara cevap vermiş. Mehmet Yılmaz ve Mehmet Tezkan’ın 15 Temmuz yazıları çok sert.

Ben dansözüm de, Sözcü’nün Genel Yayın Yönetmeni ne?

Ben görmemiştim, Hürriyet’in eski yazı işleri müdürlerinden Ertuğ Karakullukçu sosyal medyada görmüş ve gönderdi. Kalender beni dansöz olarak gösteren bir karikatürümü çizmiş.  Üzerine de şöyle yazmış: “Hürriyet’ten kovulan Ertuğrul Özkök ‘Rahatlıkla dansözlük yaparım’ dedi…” Mizah güzel bir ...

Sezgin Baran Korkmaz’ın Unico Sigortayı satış operasyonu yattı

Bir şirket düşünün. Beş kişilik yönetim kurulu, önce 5 Mayıs 2021 günü toplanıp bir karar alıyor; şirketin en büyük hissedarının yüzde 87.99’luk hissesini sattığını kayda geçiriyor. Aynı şirketin aynı isimlerden oluşan yönetim kurulu, aradan 55 gün geçtikten sonra bir daha toplanıyor, bu kez en ...

Sesten hızlı uçacak jet motorlu SİHA’lar geliyor: MİUS

İnsansız hava aracı üreticisi Baykar’ın sahiplerinden Selçuk Bayraktar, üzerinde çalıştıkları jet motorlu insansız savaş uçağının kavramsal tasarımlarını paylaştı. TB-1 insansız hava aracı, TB-2 silahlı insansız hava aracı ve son olarak Akıncı silahlı insansız hava aracını üreten Selçuk ...