Köşe yazarlarının gündemi

Hürriyet’te Abdülkadir Selvi, bir HDP milletvekilinin tecavüzüne uğradığı öne sürülen D.K. isimli kadının Meclis’e gelip komisyonda verdiği ifadeyi yazmış. Ayrıntılar kan dondurucu.

Sabah’ta Okan Müderrisoğlu Atatürk tartışmasından duyulan rahatsızlığı kendi rahatsızlığı olarak anlatmış. Hasan Basri Yalçın CHP’nin dış politikada bir şey demediği kanısında.

Milliyet’te Hakkı Öcal’ın yazısından öğreniyoruz, ABD meğer sınırımızın dibinde, Yunanistan Dedeağaç’ta üs kurmuş.

Cumhuriyet’te Orhan Bursalı sosyal medya yasasını eleştirmiş. Barış Terkoğlu, Nur cemaati içinden komik bir yalan söyleme hikayesi aktarıyor.

Söcü’de Serpil Yılmaz, TAİK Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ’ın ABD ile ticaret konusunda söylediklerini aktarmış. Ege Cansen‘e göre Ayasofya Fatih Sultan Mehmet’e ait değildi.

Yeni Şafak’ta Ali Saydam sosyal medya yasasının yerinde ve doğru olduğu kanısında.

Karar’da Ali Bayramoğlu, CHP’nin kurultayını “kritik” olarak nitelemiş. Ahmet Taşgetiren kadına şiddet konusunda “İslamcı erkekler” meselesine yakından bakmış.

T24’te Mehmet Yılmaz, kararına Kurandan bir ayeti dayanak yapan mahkemeyi eleştirmiş. Oğuz Demiralp‘in Ayasofya konusunda iki tane sorusu var.

YetkinReport’ta Ersu Ablak, sosyal medya düzenlemesini enine boyuna anlatıyor.

Habertürk’te Muharrem Sarıkaya, CHP’nin Kürt seçmene yönelişini yazmış.

Zengin ülkeler hepsini aldı, fakirlere kalmadı, Türkiye aşısız kaldı

Türkiye aşısız kaldı. Çin’den geleceği söylenen aşılardan hala bir haber yok; çünkü bu aşılar için gereken Faz3 denemelerinin sonuçları hala belli değil. Bu arada İngiltere ve Amerika vatandaşlarını aşılamaya başladı, Avrupa ocak ayında aşılamaya başlamak için hazırlıklarını tamamlıyor, ...

İstanbul’da “Yatılı kumarhane” operasyonu

İstanbul’da sokağa çıkma kısıtlamasının başladığı cuma günü ruhsatsız iş yerine girip pazartesi sabahına kadar kumar oynayan 26 kişi suçüstü yakalandı. Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Kumar Büro Amirliği ekipleri, 12 Aralık’ta saat 00.30 sıralarında Başakşehir Bahçeşehir ...

PKK, Suriye üzerinden Peşmerge’ye saldırdı

Kuzey Irak’taki Kürdistan Bölgesel Yönetimi ile PKK arasındaki çatışmalar giderek yayılıyor. Birkaç gün önce Duhok kentinde başlayan çatışmalarda dün PKK’nın Irak’taki Peşmerge güçlerine Suriye’den ağır silahlar kullanarak saldırdığı öne sürüldü. Irak Kürt Bölgesel ...