Köşe yazarlarının gündemi

Hürriyet’te Abdülkadir Selvi, bir HDP milletvekilinin tecavüzüne uğradığı öne sürülen D.K. isimli kadının Meclis’e gelip komisyonda verdiği ifadeyi yazmış. Ayrıntılar kan dondurucu.

Sabah’ta Okan Müderrisoğlu Atatürk tartışmasından duyulan rahatsızlığı kendi rahatsızlığı olarak anlatmış. Hasan Basri Yalçın CHP’nin dış politikada bir şey demediği kanısında.

Milliyet’te Hakkı Öcal’ın yazısından öğreniyoruz, ABD meğer sınırımızın dibinde, Yunanistan Dedeağaç’ta üs kurmuş.

Cumhuriyet’te Orhan Bursalı sosyal medya yasasını eleştirmiş. Barış Terkoğlu, Nur cemaati içinden komik bir yalan söyleme hikayesi aktarıyor.

Söcü’de Serpil Yılmaz, TAİK Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ’ın ABD ile ticaret konusunda söylediklerini aktarmış. Ege Cansen‘e göre Ayasofya Fatih Sultan Mehmet’e ait değildi.

Yeni Şafak’ta Ali Saydam sosyal medya yasasının yerinde ve doğru olduğu kanısında.

Karar’da Ali Bayramoğlu, CHP’nin kurultayını “kritik” olarak nitelemiş. Ahmet Taşgetiren kadına şiddet konusunda “İslamcı erkekler” meselesine yakından bakmış.

T24’te Mehmet Yılmaz, kararına Kurandan bir ayeti dayanak yapan mahkemeyi eleştirmiş. Oğuz Demiralp‘in Ayasofya konusunda iki tane sorusu var.

YetkinReport’ta Ersu Ablak, sosyal medya düzenlemesini enine boyuna anlatıyor.

Habertürk’te Muharrem Sarıkaya, CHP’nin Kürt seçmene yönelişini yazmış.

Sezgin Baran Korkmaz’ın Unico Sigortayı satış operasyonu yattı

Bir şirket düşünün. Beş kişilik yönetim kurulu, önce 5 Mayıs 2021 günü toplanıp bir karar alıyor; şirketin en büyük hissedarının yüzde 87.99’luk hissesini sattığını kayda geçiriyor. Aynı şirketin aynı isimlerden oluşan yönetim kurulu, aradan 55 gün geçtikten sonra bir daha toplanıyor, bu kez en ...

Sesten hızlı uçacak jet motorlu SİHA’lar geliyor: MİUS

İnsansız hava aracı üreticisi Baykar’ın sahiplerinden Selçuk Bayraktar, üzerinde çalıştıkları jet motorlu insansız savaş uçağının kavramsal tasarımlarını paylaştı. TB-1 insansız hava aracı, TB-2 silahlı insansız hava aracı ve son olarak Akıncı silahlı insansız hava aracını üreten Selçuk ...

Sezgin Baran Korkmaz, Varlık Barışı’ndan yararlanmak isterse kimse şaşırmasın

Türkiye, gerçekten inanılmaz bir ülke. Herhalde bugünlerde tanık olduğumuz suç ve suçluyla mücadele, suç yoluyla elde edilen paranın saptanması konularındaki vurdumduymazlığın Cumhuriyet tarihinde başka bir örneği olmasa gerek. Sezgin Baran Korkmaz adlı “iş insanı” başlangıçta Türkiye ...