Köşe yazarlarının gündemi

Hürriyet’te Abdülkadir Selvi, bir HDP milletvekilinin tecavüzüne uğradığı öne sürülen D.K. isimli kadının Meclis’e gelip komisyonda verdiği ifadeyi yazmış. Ayrıntılar kan dondurucu.

Sabah’ta Okan Müderrisoğlu Atatürk tartışmasından duyulan rahatsızlığı kendi rahatsızlığı olarak anlatmış. Hasan Basri Yalçın CHP’nin dış politikada bir şey demediği kanısında.

Milliyet’te Hakkı Öcal’ın yazısından öğreniyoruz, ABD meğer sınırımızın dibinde, Yunanistan Dedeağaç’ta üs kurmuş.

Cumhuriyet’te Orhan Bursalı sosyal medya yasasını eleştirmiş. Barış Terkoğlu, Nur cemaati içinden komik bir yalan söyleme hikayesi aktarıyor.

Söcü’de Serpil Yılmaz, TAİK Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ’ın ABD ile ticaret konusunda söylediklerini aktarmış. Ege Cansen‘e göre Ayasofya Fatih Sultan Mehmet’e ait değildi.

Yeni Şafak’ta Ali Saydam sosyal medya yasasının yerinde ve doğru olduğu kanısında.

Karar’da Ali Bayramoğlu, CHP’nin kurultayını “kritik” olarak nitelemiş. Ahmet Taşgetiren kadına şiddet konusunda “İslamcı erkekler” meselesine yakından bakmış.

T24’te Mehmet Yılmaz, kararına Kurandan bir ayeti dayanak yapan mahkemeyi eleştirmiş. Oğuz Demiralp‘in Ayasofya konusunda iki tane sorusu var.

YetkinReport’ta Ersu Ablak, sosyal medya düzenlemesini enine boyuna anlatıyor.

Habertürk’te Muharrem Sarıkaya, CHP’nin Kürt seçmene yönelişini yazmış.

Erdoğan’a kim geçmiş olsun dedi, Putin’e kim “Happy Birthday”? Sıralı tam liste bize yeni bir şey söylüyor

TRTHaber iki gün önce Koronavirüs’ü pozitif çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a başsağlığı için mesaj gönderen ve bizzat arayan devlet başkanı ve başbakanların listesini yayınladı. Bence uluslararası siyaset bilimcileri, düşünce kuruluşları ve istihbarat birimleri için ilginç  bilgilere sahip bir ...

Ben dansözüm de, Sözcü’nün Genel Yayın Yönetmeni ne?

Ben görmemiştim, Hürriyet’in eski yazı işleri müdürlerinden Ertuğ Karakullukçu sosyal medyada görmüş ve gönderdi. Kalender beni dansöz olarak gösteren bir karikatürümü çizmiş.  Üzerine de şöyle yazmış: “Hürriyet’ten kovulan Ertuğrul Özkök ‘Rahatlıkla dansözlük yaparım’ dedi…” Mizah güzel bir ...

Sezgin Baran Korkmaz’ın Unico Sigortayı satış operasyonu yattı

Bir şirket düşünün. Beş kişilik yönetim kurulu, önce 5 Mayıs 2021 günü toplanıp bir karar alıyor; şirketin en büyük hissedarının yüzde 87.99’luk hissesini sattığını kayda geçiriyor. Aynı şirketin aynı isimlerden oluşan yönetim kurulu, aradan 55 gün geçtikten sonra bir daha toplanıyor, bu kez en ...