Köşe yazarlarının Türkiye’si

Hürriyet’te Abdülkadir Selvi, Meclis başkanlığı meselesinde olası sorunun nasıl çözüldüğünü anlatmayı vaat ediyor ama aslında anlatmıyor.

Sabah’ta Dilek Güngör, yabancı yatırımcıların borsadan çıkmasının iyi bir şey olduğu kanısında. Hasan Basri Yalçın, Mısır’ın darbeci lideri Sisi’nin Libya tehditlerini ciddiye almamış.

Milliyet’te Hakkı Öcal, Trump hakkında kitap yazan John Bolton’a çok kızmış. Ali Ağaoğlu, borsaya hücum eden genç yatırımcıları uyarmış.

Cumhuriyet’te Orhan Bursalı yerli korona aşısı çalışmaları hakkında bilgi vermiş. Ergin Yıldızoğlu, “Amerikan rüyası”nın kabusa dönüştüğü kanısında.

Sözcü’de Deniz Zeyrek hapisteki gazetecileri yazmış. Çiğdem Toker, Varlık Fonu’nun denetimsizliğini anlatmış.

Yeni Şafak’ta İbrahim Karagül’e göre Arap dünyasındaki çöküşün sebebi Suudi Arabistan. Mehmet Acet, Sanayi Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ı övmüş.

Karar’da İbrahim Kahveci büyüme rakamlarından şüpheli. Mehmet Ocaktan, siyasette sertleşme bekliyor. Mustafa Karaalioğlu, az kalsın Cumhurbaşkanı Erdoğan için “Hayal satıyor” diyecekmiş.

YetkinReport’ta Selva Demiralp, BDDK’nın aktif rasyosu uygulamasını değerlendirmiş.

T24’te Mehmet Yılmaz, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal ile polemikte, yazısı da hayli sert. Barış Soyan, Turkcell’in Türkiye Varlık Fonu’na devriyle ilgili aklına gelen soruları sıralamış.

Habertürk’te Nagehan Alçı, İstanbul’a yeni verilecek 5 bin taksi plakasının mülkiyetinin belediyede olmasına karşı.

Erdoğan’a kim geçmiş olsun dedi, Putin’e kim “Happy Birthday”? Sıralı tam liste bize yeni bir şey söylüyor

TRTHaber iki gün önce Koronavirüs’ü pozitif çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a başsağlığı için mesaj gönderen ve bizzat arayan devlet başkanı ve başbakanların listesini yayınladı. Bence uluslararası siyaset bilimcileri, düşünce kuruluşları ve istihbarat birimleri için ilginç  bilgilere sahip bir ...

Ben dansözüm de, Sözcü’nün Genel Yayın Yönetmeni ne?

Ben görmemiştim, Hürriyet’in eski yazı işleri müdürlerinden Ertuğ Karakullukçu sosyal medyada görmüş ve gönderdi. Kalender beni dansöz olarak gösteren bir karikatürümü çizmiş.  Üzerine de şöyle yazmış: “Hürriyet’ten kovulan Ertuğrul Özkök ‘Rahatlıkla dansözlük yaparım’ dedi…” Mizah güzel bir ...

Sezgin Baran Korkmaz’ın Unico Sigortayı satış operasyonu yattı

Bir şirket düşünün. Beş kişilik yönetim kurulu, önce 5 Mayıs 2021 günü toplanıp bir karar alıyor; şirketin en büyük hissedarının yüzde 87.99’luk hissesini sattığını kayda geçiriyor. Aynı şirketin aynı isimlerden oluşan yönetim kurulu, aradan 55 gün geçtikten sonra bir daha toplanıyor, bu kez en ...