Köşe yazarlarının Türkiye’si

Hürriyet’te Abdülkadir Selvi, Meclis başkanlığı meselesinde olası sorunun nasıl çözüldüğünü anlatmayı vaat ediyor ama aslında anlatmıyor.

Sabah’ta Dilek Güngör, yabancı yatırımcıların borsadan çıkmasının iyi bir şey olduğu kanısında. Hasan Basri Yalçın, Mısır’ın darbeci lideri Sisi’nin Libya tehditlerini ciddiye almamış.

Milliyet’te Hakkı Öcal, Trump hakkında kitap yazan John Bolton’a çok kızmış. Ali Ağaoğlu, borsaya hücum eden genç yatırımcıları uyarmış.

Cumhuriyet’te Orhan Bursalı yerli korona aşısı çalışmaları hakkında bilgi vermiş. Ergin Yıldızoğlu, “Amerikan rüyası”nın kabusa dönüştüğü kanısında.

Sözcü’de Deniz Zeyrek hapisteki gazetecileri yazmış. Çiğdem Toker, Varlık Fonu’nun denetimsizliğini anlatmış.

Yeni Şafak’ta İbrahim Karagül’e göre Arap dünyasındaki çöküşün sebebi Suudi Arabistan. Mehmet Acet, Sanayi Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ı övmüş.

Karar’da İbrahim Kahveci büyüme rakamlarından şüpheli. Mehmet Ocaktan, siyasette sertleşme bekliyor. Mustafa Karaalioğlu, az kalsın Cumhurbaşkanı Erdoğan için “Hayal satıyor” diyecekmiş.

YetkinReport’ta Selva Demiralp, BDDK’nın aktif rasyosu uygulamasını değerlendirmiş.

T24’te Mehmet Yılmaz, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal ile polemikte, yazısı da hayli sert. Barış Soyan, Turkcell’in Türkiye Varlık Fonu’na devriyle ilgili aklına gelen soruları sıralamış.

Habertürk’te Nagehan Alçı, İstanbul’a yeni verilecek 5 bin taksi plakasının mülkiyetinin belediyede olmasına karşı.

Mahkeme, SBK’nın mal varlığına tedbiri olmayan MASAK yazısıyla kaldırmış

Türkiye, 2020 Ekim ayında, o güne kadar adı çok da bilinmeyen Sezgin Baran Korkmaz ve onun holdingi SBK’dan, Amerika’dan gelen şikayet üzerine açılan bir soruşturma ve o soruşturma yüzünden SBK’nın mal varlığıyla banka hesaplarına konan tedbir sayesinde haberdar oldu. Birden ortalığı “Kim bu ...

Türk-Amerikan ilişkilerini düzeltmek de Sezgin Baran Korkmaz’a kalmış

Bundan 10 yıl önce Sezgin Baran Korkmaz’ın adını herhalde akrabaları ve yakınları dışında kimse bilmiyordu; bugün herkes biliyor. Ne oldu bu 10 yılda da, Sezgin Baran Korkmaz pazarlarda kebapçıdan çaldığı dönerleri satmaktan yüz milyonlarca dolarlarla oynamaya yükseldi, Cumhurbaşkanlarının ...

Sezgin Baran Korkmaz’ın arkasındaki esas güç

Hayat hikayesini anlatmaya, özellikle de Kars’ın Digor’undan 12-13 yaşında İstanbul’a gelmesinin ve bu şehirde tutunmasının hikayesini anlatmaya bayılıyor. Bugünlerde adını çok duyduğumuz, anlaşılan daha da duyacağımız Sezgin Baran Korkmaz’dan söz ediyorum. Bir gün, ayakkabı boyacılığı yaptığı ...