Köşe yazarlarının Türkiye’si

Hürriyet’te Abdülkadir Selvi, Meclis başkanlığı meselesinde olası sorunun nasıl çözüldüğünü anlatmayı vaat ediyor ama aslında anlatmıyor.

Sabah’ta Dilek Güngör, yabancı yatırımcıların borsadan çıkmasının iyi bir şey olduğu kanısında. Hasan Basri Yalçın, Mısır’ın darbeci lideri Sisi’nin Libya tehditlerini ciddiye almamış.

Milliyet’te Hakkı Öcal, Trump hakkında kitap yazan John Bolton’a çok kızmış. Ali Ağaoğlu, borsaya hücum eden genç yatırımcıları uyarmış.

Cumhuriyet’te Orhan Bursalı yerli korona aşısı çalışmaları hakkında bilgi vermiş. Ergin Yıldızoğlu, “Amerikan rüyası”nın kabusa dönüştüğü kanısında.

Sözcü’de Deniz Zeyrek hapisteki gazetecileri yazmış. Çiğdem Toker, Varlık Fonu’nun denetimsizliğini anlatmış.

Yeni Şafak’ta İbrahim Karagül’e göre Arap dünyasındaki çöküşün sebebi Suudi Arabistan. Mehmet Acet, Sanayi Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ı övmüş.

Karar’da İbrahim Kahveci büyüme rakamlarından şüpheli. Mehmet Ocaktan, siyasette sertleşme bekliyor. Mustafa Karaalioğlu, az kalsın Cumhurbaşkanı Erdoğan için “Hayal satıyor” diyecekmiş.

YetkinReport’ta Selva Demiralp, BDDK’nın aktif rasyosu uygulamasını değerlendirmiş.

T24’te Mehmet Yılmaz, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal ile polemikte, yazısı da hayli sert. Barış Soyan, Turkcell’in Türkiye Varlık Fonu’na devriyle ilgili aklına gelen soruları sıralamış.

Habertürk’te Nagehan Alçı, İstanbul’a yeni verilecek 5 bin taksi plakasının mülkiyetinin belediyede olmasına karşı.

Zengin ülkeler hepsini aldı, fakirlere kalmadı, Türkiye aşısız kaldı

Türkiye aşısız kaldı. Çin’den geleceği söylenen aşılardan hala bir haber yok; çünkü bu aşılar için gereken Faz3 denemelerinin sonuçları hala belli değil. Bu arada İngiltere ve Amerika vatandaşlarını aşılamaya başladı, Avrupa ocak ayında aşılamaya başlamak için hazırlıklarını tamamlıyor, ...

İstanbul’da “Yatılı kumarhane” operasyonu

İstanbul’da sokağa çıkma kısıtlamasının başladığı cuma günü ruhsatsız iş yerine girip pazartesi sabahına kadar kumar oynayan 26 kişi suçüstü yakalandı. Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Kumar Büro Amirliği ekipleri, 12 Aralık’ta saat 00.30 sıralarında Başakşehir Bahçeşehir ...

PKK, Suriye üzerinden Peşmerge’ye saldırdı

Kuzey Irak’taki Kürdistan Bölgesel Yönetimi ile PKK arasındaki çatışmalar giderek yayılıyor. Birkaç gün önce Duhok kentinde başlayan çatışmalarda dün PKK’nın Irak’taki Peşmerge güçlerine Suriye’den ağır silahlar kullanarak saldırdığı öne sürüldü. Irak Kürt Bölgesel ...