Nadal’in kolundaki milyon dolarlık saat

Fransa Açık Tenis Turnuvası veya daha resmi adıyla Roland Garros başladı. Turnuvanın erkekler kategorisi favorilerinden biri, artık yaşı hayli ilerlemiş olsa da büyük İspanyol tenisci Rafael Nadal.

Nadal ilk maçına kolunda İsviçreli saat yapımcısı Richard Mille’in son ürünlerinden biriyle, Nasal içim özel üretildiği anlaşılan bir RM27-04 ile çıktı. Saatin değeri 1 milyon dolar.

Nadal, son 10 yıldır RM ile işbirliği içinde. Yani, aslında markanın tanıtım elçisi. Bu saati maçta takması da tanıtımın bir parçası, çünkü saat nedeni bilinmiyor ama yerçekimi gücünün 1200 katına kadar güce dayanmak için tasarlanmış.

Bir tenis oyuncusunun kolu zaman zaman çok hızlı hareket ediyor ama oyuncunun bileğine 2-3 G’den fazla yük binmesi olası değil. Bazı eğlence parklarındaki bazı çok korkutucu oyuncaklarda insanlar 6 G’ye kadar yer çekimine maruz kalıyorlar. Savaş uçağı pilotları ise 8-9 G’ye kadar dayanmak üzere eğitiliyor; bazı hızlı kanat kırma manevralarında çok kısa süreliğine de olsa 14-15 G’ye maruz kalıyorlar. Ama hiç kimse ve hiçbir şey 1200 G’ye maruz kalmıyor.

Yine de saat markası burada bir şey demeye çalışıyor: Bizim saatlerimiz çok dayanıklıdır. 1 milyon doları verince insan elbette dayanıklı bir şey almak ister.

Şampiyonun soyunma odası: Ergin Hoca son 3 molayı neden kullanmadı

Euroleage Final Four maçını Paris’te oteldeki odamda seyrettim. Bu yazıyı maç bittikten ve Koç Ergin Ataman’a kutlama mesajını attıktan hemen sonra yazıyorum. Maçtan önce Efes Koç’u Ergin Ataman’a attığım WhattsApp mesajında, “Hocam hepinizle gurur duyuyoruz” dedim. Hemen maçtan sonraki ilk ...

Aşı karşıtları, sosyal medyada ifade özgürlüklerinin tadını çıkarıyor

Türkiye nüfusu, 83 milyon 614 bin 362 kişi. Bunlardan 18 yaş ve üzerindeki nüfusun sayısı 60 milyon 863 bin 705 kişi. Sağlık Bakanlığı, “Yüzde 100 aşı yapacağız” dediği zaman, bu 60.8 milyon kişinin tamamını aşılamayı kastediyor. Peki şu anda ne durumdayız: Bu 60.8 milyon kişinin 39 milyon 301 ...

Şirkette Aslan ile Koç’u yan yana koy, gerisini düşünme

Açıldık… Herkes olabildiğince işinin gücünün peşinde. Bir de ne yapsak etsek, kiminle iş kursak diyen gençler var. Öte yandan patronlar da yeni bir döneme girildiğine uyandı ve ekip tazelemek istiyor. O zaman bize de iş dünyasında en uyumlu ve uyumsuz burçları tanıtmak görevi düşüyor. Bunun ...