Nadal’in kolundaki milyon dolarlık saat

Fransa Açık Tenis Turnuvası veya daha resmi adıyla Roland Garros başladı. Turnuvanın erkekler kategorisi favorilerinden biri, artık yaşı hayli ilerlemiş olsa da büyük İspanyol tenisci Rafael Nadal.

Nadal ilk maçına kolunda İsviçreli saat yapımcısı Richard Mille’in son ürünlerinden biriyle, Nasal içim özel üretildiği anlaşılan bir RM27-04 ile çıktı. Saatin değeri 1 milyon dolar.

Nadal, son 10 yıldır RM ile işbirliği içinde. Yani, aslında markanın tanıtım elçisi. Bu saati maçta takması da tanıtımın bir parçası, çünkü saat nedeni bilinmiyor ama yerçekimi gücünün 1200 katına kadar güce dayanmak için tasarlanmış.

Bir tenis oyuncusunun kolu zaman zaman çok hızlı hareket ediyor ama oyuncunun bileğine 2-3 G’den fazla yük binmesi olası değil. Bazı eğlence parklarındaki bazı çok korkutucu oyuncaklarda insanlar 6 G’ye kadar yer çekimine maruz kalıyorlar. Savaş uçağı pilotları ise 8-9 G’ye kadar dayanmak üzere eğitiliyor; bazı hızlı kanat kırma manevralarında çok kısa süreliğine de olsa 14-15 G’ye maruz kalıyorlar. Ama hiç kimse ve hiçbir şey 1200 G’ye maruz kalmıyor.

Yine de saat markası burada bir şey demeye çalışıyor: Bizim saatlerimiz çok dayanıklıdır. 1 milyon doları verince insan elbette dayanıklı bir şey almak ister.

Trump’a göre UFO’lar var ve Amerikan ordusu uzaylıları yenecek güçte

Donald Trump ve onun Amerikan Başkanlığı söz konusu olduğunda artık hiçbir şey şaşırtıcı değil. Başkan Trump, pazar günü Fox News adlı kanala telefonla bağlandı ve sunucu Maria Bartiromo’nun sorularını yanıtladı. Bartiromo hazır yakalamışken başkana sordu: “Sayın Başkan, UFO’lar var mı?” Trump ...

Zafer Algöz, Okan Bayülgen’e neden kızdı?

HaberGlobal adlı TV kanalında yılların ana haber sunucusu Jülide Ateş’in “Jülide Ateş’le 40” adlı programına konuk olan oyuncu Zafer Algöz, yıllar önce Okan Bayülgen ile arasına giren kara kediyi ayrıntılarıyla anlattı. Jülide Ateş, Algöz’den önce birlikte ...

Phil Collins ile eski eşi arasında büyük savaş

Anlaşılan o ki, ünlü şarkıcı Phil Collins, eski eşi Orianne Cevey ile bir kez daha ayrılmış. Biraz tuhaf bir cümle oldu belki ama durum da bu. Collins ile Cevey, 1994 yılında Phil Collins’in İsviçre’deki turnesi sırasında tanıştılar. Cevey o sırada 21 yaşındaydı ve Collins’in tercümanı ve ...