Güncel

Sakın Trump’ı dinleyip çamaşır suyu içmeye kalkmayın

İnsan yüzyıl düşünse aklına gelmez ama artık şu cümleyi yazmak gereken günlerden geçiyoruz: “Sakın ha Amerikan Başkanı’nın sözlerini dinleyip çamaşır suyu veya başka bir dezenfektanı içmeye ya da vücudunuza enjekte etmeye kalkmayın. Ölebilirsiniz.”

İnsanı böyle aptalca bir konuda cümle yazmak bırakan şey, Amerikan Başkanı Donald Trump’ın dün akşam Beyaz Saray’daki basın toplantısında söyledikleri.

Trump, mor ötesi ışınların ve dezenfektanların virüsü öldürdüğünü öğrenmiş, aynı şeyin vücudun içinde de yapabileceğimizi düşünüyor. Mor ötesi ışınların deriden içeri girdiğini sanıyor, “Mesela çok kuvvetli bir kaynaktan gelen ışınlar”ın üst ve alt solunum yollarındaki virüsleri öldüreceğini iddia ediyor.

Bir başka iddiası da, çamaşır suyu dahil bir “dezenfektanı vücudumuza enjekte edip virüsü öldürsek” cümlesinde gizli.

İnsan donup kalıyor. Nasıl donmasın ki, bu seviyede bir aptallığa ve cehalete her zaman rastlanmıyor. Bu aptallığı ve cehaleti sergileyen insanın ABD’nin başkanı olması, dünyanın en güçlü siyasetçisi olması ve elinin altında nükleer füzeleri ateşleyecek bir düğmenin bulunması, aptallık ve cehaletin bize neler yapabileceğini de gösteriyor.

Sahiden geriye söyleyecek bir şey kalmıyor. 

Bu Trump, bu yılın Kasım ayında ikinci kez 4 yıllığına seçilmek için seçime katılacak. Bakalım seçilecek mi? Onu seçenlere ne isim vereceğiz?

Umutsuzlar ordusuna 1 milyon 282 bin kişi daha katıldı

Türkiye İstatistik Kurumu’nun açıkladığı Eylül ayı işsizlik rakamları, işsiz sayısının geçen yılın aynı dönemine göre 550 bin kişi azalarak 4 milyon 16 bin kişiye düştüğünü gösterdi. Açıklanan rakama bağlı olarak işsizlik oranı 1,1 puanlık azalarak yüzde 12,7 seviyesinde gerçekleşti. ...

Time’a göre yılın çocuğu, genç mucit Gitanjeli Roa

Ünlü Amerikan haber dergisi Time, 1927’den bu yana her yıl ilan ettiği “Yılın Kişisi” yerine bu yıl ilk kez “Yılın Çocuğu”nu seçti. Dergiden yapılan açıklamada, ”Dünya, onu şekillendirenlere aittir. Güven verici gerçek şu ki, her yeni nesil dünyaya daha fazla katkı ...

Hazar Ergüçlü: Sırf moda diye kadın-erkek eşitliğini savunanlar var

Oyuncu Hazar Ergüçlü dobra dobra konuşmasıyla bilinen bir isim. Son olarak İbrahim Selim’in Zorlu PSM %100 Studio sahnesinde sunduğu “İbrahim Selim ile Bu Gece” şovuna konuk oldu. Programın “Gözlerimin İçine Bak” bölümünde kendisine yöneltilen soruları yanıtlayan ...