Trump’a bir cinsel taciz suçlaması daha

Tarih 5 Eylül 1997. Donald Trump'ın US Open tenis turnuvasındaki locası. Trump'ın sağında gözüken genç kız Amy Dorris. Biraz sonra cinsel saldırıya uğrayacak.

Amerikan Başkanı Donald Trump aleyhinde çok sayıda taciz suçlaması, hatta açılmış davalar var. 2016’dan beri çok sayıda kadın ortaya çıktı ve Donald Trump’ı kendilerine cinsel saldırıda bulunmakla ve tecavüzle suçladı.

Şimdi onlara bir yenisi daha ekleniyor. İngiliz The Guardian gazetesine konuşan eski model Amy Dorris, 1997 yılında Donald Trump’ın kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu söyledi. Gazetenin muhabiri Lucy Osborne, Amy Dorris’in anlattığı saldırı hikayesini, uzunca bir süre soruşturmuş ve sonunda kadının doğru söylediğine kanaat getirmiş.

Dorris, 1997’de 24 yaşındaymış ve Florida’da Boca Raton’da yaşıyormuş ve sık sık Miami’ye giderek orada modellik ve zaman zaman da oyunculuk yapıyormuş. O dönemde çok sayıda lüks moda ve hayat tarzı dergisinin kurucusu olan Jason Binn ile tanışmış ve sevgili olmuşlar. Binn, Donald Trump’ı “en yakın arkadaşım” olarak niteliyormuş.

Dorris, saldırının olduğu 5 Eylül 1997 günü erkek arkadaşıyla birlikte Donald Trump’la tanışmak üzere Manhattan’daki Trump Tower’a gitmişler. Sonra da New York’un Queens ilçesinde yapılmakta olan US Open tenis turnuvasını izlemeye hep birlikte yola çıkmışlar.

Dorris’in söylediğine göre Trump daha ilk andan ona gözünü koymuş. “Bazı tür erkeklerde çok tipik bir şey, kendilerini orada erkek arkadaşımla birlikte olmama rağmen istediği şeyi yapabilir görüyordu” diyor Trump için.

Hep birlikte Trump’ın özel locasına geçmişler ve maçı seyretmeye başlamışlar. Amy Dorris’in o gün Trump’la ve US Open finalinde karşılaştığı diğer ünlülerle çekilmiş çok sayıda hatıra fotoğrafı var. Fotoğrafların çoğunda Dorris’in erkek arkadaşı da gözüküyor.

Ancak Dorris locada bir ara tuvalete gitmek için yerinden kalkmış ve Trump da onu izlemiş. Saldırı tuvalette olmuş. “Arkamdan geldi, dilini ağzımdan içeri soktu, elleri her yerimdeydi. Kendimi çok kötü hissettim, onu ittim, hatta sanırım dilini de ısırdım onun” diye anlatıyor saldırıyı Dorris.

The Guardian muhabiri, Dorris’in bu hikayesini çeşitli kaynaklardan kontrol etmiş ve doğrulamış ancak Başkan Trump’ın avukatları suçlamaları reddediyor.

22 yıllık başbakanın seçim yenilgisini kabul etmesi üç ay sürdü

Minicik bir pasifik ülkesi, Samoa. Bağımsızlığını kazandığı 1962 yılından beri demokrasiyle yönetilen, 200 bin nüfuslu, barışçıl bir ada. O kadar ki, bir Samoa ordusu yok mesela. Ülkede 1982 yılından beri bir “hakim parti” var, adı “İnsan Haklarını Koruma Partisi.” Bu partinin lideri Sa’ilele ...

Rus korsanlar aylardır Amerikan bilgisayarlarındaymış

  Hafta sonu Amerikan Hazine Bakanlığı’nın e posta sistemine sızıldığının ortaya çıkması ve bütün şüphelerin de Rus bilgisayar korsanlarının üzerinde toplanmasının ardından yeni bilgiler sökün ediyor. The New York Times’ın yazdığına göre Rus korsanlar sonbaharın başında Amerikan ...

İsmail Demir yaptırımı önemsemedi

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, ABD’nin şahsına yönelik yaptırım kararı üzerine “Şahsım veya kurumumuza yönelik yurt dışında alınan herhangi bir karar, benim ve ekibimin duruşunu değiştirmeyecek” dedi.......