Trump’a göre UFO’lar var ve Amerikan ordusu uzaylıları yenecek güçte

Donald Trump ve onun Amerikan Başkanlığı söz konusu olduğunda artık hiçbir şey şaşırtıcı değil.

Başkan Trump, pazar günü Fox News adlı kanala telefonla bağlandı ve sunucu Maria Bartiromo’nun sorularını yanıtladı. Bartiromo hazır yakalamışken başkana sordu: “Sayın Başkan, UFO’lar var mı?”

Trump sektirmedi: “Kontrol etmem lazım, yani duydum ama kontrol etmeliyim. İki gün önce duydum. Gidip kontrol edeceğim, dikkatle bakacağım.”

Buraya kadar bir şey yok; daha doğrusu var da, buradan sonra geleceklerin yanında “iki gün önce duydum” dediği şeyin acaba ne olduğunu fazla düşünmek gerekmiyor. Çünkü başkan burada durmadı ve devam etti:

“Sana şunu söyleyeyim, bugüne kadar olmadığı kadar güçlü bir ordu yarattık. Rusya, çin, hepsi sahip olduğumuz şeye kıskançlıkla bakıyor. Hepsi de Amerika’da yapıldı.”

Biliyorsunuz, Amerika yakın zamanda bir “Uzay gücü” oluşturdu, bunu da Hava Kuvvetleri’ne bağlı ama bağımsız bir komutanlık olarak yapılandırdı.

İşte buradan hareketle, mesela ünlü Popular Mechanics dergisi, Amerikan Başkanı’nın uzaylıları tehdit etmiş olabileceği spekülasyonunu yapıyor. Dergiye göre Trump bu sözleriyle sadece UFO’ların varlığını kabul etmekle kalmadı, bir de uzaylıları askeri harekat düzenlemekle tehdit etti.

Şunu da biliyoruz: Geçen Ağustos ayında Amerikan Savunma Bakanlığı Pentagon, UFO görülme vakalarını araştırmak üzere bir görev gücü oluşturdu. Amerikan donanmasına bağlı pilotlar 2004 yılından 2014 yılına kadar çok sayıda “UAP” (Unidentified Aerial Phenomena – Tanımlanmamış Hava Olayı) görmüş. Biliyorsunuz UFO da “Unidendified Flying Object – Tanımlanmamış Uçan Şey”in kısaltması.

Ceylanları kurtaran adam

“Kocaman, kadife gibi yumuşacık, kapkara, gece gibi gözleri var. Kederli. İnsan gözlerinden daha cana yakın, daha dost. Vurulunca ağlarmış ceylanlar. Kırmızı, ışıltılı tüyleri, ince, uzun, uçmaya hazır bacakları var”. Bu cümleler, Türk edebiyatının ulu çınarı Yaşar Kemal’in ...

YouTube’daki 10 saniyelik videoya 6.6 milyon dolar verenler, Banksy’nin resmini yakanlar… NFT çılgınlığı

Ardı ardına iki haber. Birincisi şu: “Bir koleksiyoner, YouTube’da ve Instagram’da herkesin izleyebileceği 10 saniyelik bir videoya 6.6 milyon dolar verdi.” İkinci haber şu: “Injective Protocol adlı şirket, Banksy’nin 95 bin dolarlık eserini dijitale çevirmek üzere yaktı.” Teker teker gidelim ...

Amerika, tarihin ilk GDO’lu canlısına izin verdi

Genetiği Değiştirilmiş Organizma’lar, veya yaygın bilinen kısaltmasıyla GDO’lar ülkemizde ve Avrupa’da çok tartışılıyor ama Amerika’da bu çeşit bir tartışma yok. ABD, uzun yıllardır çeşitli tarım zararlılarına karşı dayanıklı olduğunu, dolayısıyla daha az tarım ilacı ...