Trump’a göre UFO’lar var ve Amerikan ordusu uzaylıları yenecek güçte

Donald Trump ve onun Amerikan Başkanlığı söz konusu olduğunda artık hiçbir şey şaşırtıcı değil.

Başkan Trump, pazar günü Fox News adlı kanala telefonla bağlandı ve sunucu Maria Bartiromo’nun sorularını yanıtladı. Bartiromo hazır yakalamışken başkana sordu: “Sayın Başkan, UFO’lar var mı?”

Trump sektirmedi: “Kontrol etmem lazım, yani duydum ama kontrol etmeliyim. İki gün önce duydum. Gidip kontrol edeceğim, dikkatle bakacağım.”

Buraya kadar bir şey yok; daha doğrusu var da, buradan sonra geleceklerin yanında “iki gün önce duydum” dediği şeyin acaba ne olduğunu fazla düşünmek gerekmiyor. Çünkü başkan burada durmadı ve devam etti:

“Sana şunu söyleyeyim, bugüne kadar olmadığı kadar güçlü bir ordu yarattık. Rusya, çin, hepsi sahip olduğumuz şeye kıskançlıkla bakıyor. Hepsi de Amerika’da yapıldı.”

Biliyorsunuz, Amerika yakın zamanda bir “Uzay gücü” oluşturdu, bunu da Hava Kuvvetleri’ne bağlı ama bağımsız bir komutanlık olarak yapılandırdı.

İşte buradan hareketle, mesela ünlü Popular Mechanics dergisi, Amerikan Başkanı’nın uzaylıları tehdit etmiş olabileceği spekülasyonunu yapıyor. Dergiye göre Trump bu sözleriyle sadece UFO’ların varlığını kabul etmekle kalmadı, bir de uzaylıları askeri harekat düzenlemekle tehdit etti.

Şunu da biliyoruz: Geçen Ağustos ayında Amerikan Savunma Bakanlığı Pentagon, UFO görülme vakalarını araştırmak üzere bir görev gücü oluşturdu. Amerikan donanmasına bağlı pilotlar 2004 yılından 2014 yılına kadar çok sayıda “UAP” (Unidentified Aerial Phenomena – Tanımlanmamış Hava Olayı) görmüş. Biliyorsunuz UFO da “Unidendified Flying Object – Tanımlanmamış Uçan Şey”in kısaltması.

Amerikan istihbaratı kendi Başkanını uyarmış: Ruslar Giuliani’yi kullanıyor, o da seni

Eskiden olsa akla hayale gelmeyecek şeyler oluyor, Rusya ile Amerika arasındaki istihbarat savaşı araya politikacılar ve seçimler de girdiği için iyice karmaşıklaşıyor. The Washington Post gazetesi dün bomba niteliğinde bir haber yayınladı. Buna göre Amerikan istihbarat servisleri, Beyaz ...

Nobel fizik ödülü, kara deliklere ışık tutan 3 bilim insanına

2020 Nobel Fizik Ödülü’nü kazanan isimler belli oldu. Ödül iki ayrı çalışma nedeniyle 3 bilim insanına paylaştırıldı. Ödülü kazanan isimlerden İngiliz bilim insanı Roger Penrose ‘Kara delik oluşumunun Albert Einstein’in görelilik teorisinin güçlü bir öngörüsü’ olduğunu ...

Koronaya ilaç bulunmuş olabilir

Korona virüs salgını başladığından beri tıp dünyası zamana karşı yarış halinde. Bu yarış üç ayrı kulvarda ilerliyor. Bunlardan birincisi, zaten mevcut olan ilaçların virüs tedavisindeki etkisini araştırma amacını taşıyor. İkinci kulvar sıfırdan bir aşı bulmak; üçüncü kulvar ise yine sıfırdan ...