• Donald Trump’ın Tweet’lerini aynen attı, 68 saatte yasaklandı
  03 Haziran 2020

  Amerikan Başkanı Donald Trump ile Twitter arasındaki kavgayı duymayan kalmadı. Twitter, son olarak Trump’ın bir mesajını “Şiddeti yüceltiyor” etiketiyle time-line’lardan gizledi. Gizledi ama bu Tweet aslında hala görülebiliyor, Twitter Başkanın yazdıklarını silmedi.

   

  Twitter, başkanı etiketlemek ve mesajı gizlemekle yetinip bunu silmeyince, daha fenası Başkan Trump’ın Twitter hesabını dondurmayınca, uzun zamandan beri BizarreLazar adlı hesabı yönetmekte olan kişi, “SuspendThePres” (Başkanı engelleyin) adıyla yeni bir hesap açtı. Tam da Başkanın mesajının “şiddete övgü” olarak etiketendiği gün yaptı bunu Bizarre Lazar. Ve bu yeni hesaptan Başkan Trump Twitter’da ne yazarsa aynen onları tekrar eden cümleler yazıp göndermeye başladı.

  Twitter yönetimi Başkan Trump’a o meşhur mesajından sonra yeni bir yaptırım uygulamadı ama “Suspend The Pres” hesabı açıldıktan sadece 68 saat sonra Twitter tarafından donduruldu. Artık bu hesap tweet atamıyor, re-tweet yapamıyor, kimsenin hesabını izleyemiyor. Bu basit deney, Twitter’ın çifte standardını 68 saatte ortaya çıkarıverdi.

  ÇOK OKUNANLAR