Köşe yazarlarının gündemi
07 Temmuz 2020

Hürriyet’te Sedat Ergin, Sağlık Bakanı’nın daha ayrıntılı rakam açıklamasına sevinmiş. Abdülkadir Selvi içinde hiçbir şey söylemediği bir kabine değişikliği yazısı daha yazmış. Hande Fırat Libya yazmış.

Sabah’ta Okan Müderrisoğlu, “Erdoğan’ın kararlı liderliği otoriterlik olarak takdim ediliyor” demiş. Burhanettin Duran iç politika yazmış. Hasan Basri Yalçın’a göre Türkiye küresel aktör olma arayışında.

Milliyet’te Nihat Ali Özcan Libya’da taşların yerinden oynadığı kanısında.

Cumhuriyet’te Erdal Sağlam ekonomide yaşananları 94 krizine benzetmiş. Orhan Bursalı’ya göre 3 ülke korona aşısı denemelerini Türkiye’de yapmak için anlaşma imzaladı.

Sözcü’de Serpil Yılmaz, Turizm Bakanı’nın kardeşinin iflas eden şirketi Atlas Jet’teki gelişmeleri aktarmış.

Yeni Şafak’ta Ali Saydam, Berat Albayrak’ı savunmuş.

Karar’da Taha Akyol, baro yasasını ve hukukçu milletvekillerini yazmış. İbrahim Kahveci, hizmet siyasetinden gelinen noktayı anlatmış.

Habertürk’te Muharrem Sarıkaya baro yasası bağlamında Anayasa Mahkemesi’nin bazı önemli emsal kararlarını hatırlatmış. Abdurrahman Yıldırım, ekonomik canlanmayı sağlayalım derken enflasyon yaratma tehlikesine dikkat çekmiş. Gökhan Şen, Türkiye’nin “Girişimci Devlet Kapitalizmi” yöntemine geçmekte olduğu kanısında.

T24’te Hasan Cemal hatıralara dalmış, “Asker paşalar gitti, sivil paşalar ne zaman gidecek” diye merak etmiş. Mehmet Yılmaz, Tayyip Erdoğan’ın neden İstanbul Sözleşmesini şıp diye yürürlükten kaldırmadığını merak etmiş. Mehmet Tezkan‘a göre Tayyip Erdoğan Ak Parti Genel Başkanı şapkasını daha çok tercih ediyor.