• James Bond emeklisinden satılık ev: 100 milyon dolar
  29 Eylül 2020

  Eski James Bond oyuncularından Pierce Brosnan, Los Angeles Malibu’daki evini 100 milyon dolara satılığa çıkardı. 67 yaşındaki İrlanda doğumlu oyuncunun evi bu fiyattan satılacak olursa, Los Angeles’te satılan en pahalı 8. ev olarak sıralamaya girecek.

  Anlaşıldığı kadarıyla ünlü oyuncu bu evi 2002’de rol aldığı James Bond filmi olan “Die Another Day”in dünya çapında 432.9 milyon. dolar gelir elde etmesi sonra kazandığı parayla yaptırdı. İddia edildiğine göre Brosnan, eline geçen paranın bir bölümünü eşi Keely Shaye Brosnan’a verip, “Hadi, hayalindeki evi yap” demiş ve bu ev ortaya çıkmış.

  “Orchid House” adıyla bilinen ev Güneydoğu Asya esintileri taşıyor ve inşa edilmesi 10 yıl sürmüş. Evin el oyması teak kapıları Tayland’dan gelmiş. Deniz kıyısındaki evin arazisini çift 2000 yılında iki parsel halinde almış. İlk parsele 5.1 milyon dolar, ikinci parsele ise 2.25 milyon dolar ödemişler.

  Ralph ve Ross Anderson’un mimarlığını yaptığı ev ve bitişiğindeki konuk evinde toplam 5 yatak odası ve 7 tane de şömine var. Böyle söyleyince evi küçük sanmayın, sadece evdeki ana yatak odası toplamda 376 metrekare yer işgal ediyor. İçinde iki şömine, bir sanat odası ve okyanusa bakan bir terasla birlikte.

  Evin alt katında 20 kişilik bir sinema salonu, 2 bar ve müzik odası, spor salonu ile spa da var. Brosnan’lar epey bir zamandan beri çok sevdikleri Malibu’da değil Hawai’de yaşıyorlar.

  ÇOK OKUNANLAR