• Trump korona oldu, seçim şansı daha da azaldı
  02 Ekim 2020

  ABD Başkanı Donald Trump, bu sabahın erken saatlerinde Twitter üzerinden bir mesaj verip kendisinin ve eşi Melania Trump’ın korona testlerinin pozitif çıktığını, Beyaz Saray’da kendilerini karantinaya aldıklarını duyurdu.

  Salgın başladığından beri bazı ülkelerde liderler korona virüsünden enfekte oldu, daha çok da virüsü küçümseyenlerin başına geldi bu. Brezilya Cumhurbaşkanı, Britanya Başbakanı ilk akla gelen örnekler. Fakat Trump’ın durumu farkı, çünkü o 3 Kasım günü seçime girecek ve halen de kampanyasının göbeğinde.

  Pozitif çıkmak demek, en azından iki hafta kampanya yapamamak demek. Şimdilik Trump’ın semptom gösterip göstermediği bilinmiyor, eğer gösterir ve hastaneye gitmesi de gerekirse bu sefer seçimde aday olup olmaması da tartışılacaktır.

  Ne olursa olsun, Başkan Trump korona pozitif olduğu için tahmin edemeyeceği kadar olumsuz etkilenecek. Başkan Trump’ın siyaseten kötüye gidişi de zaten korona virüs salgını yüzünden oldu. Salgın ABD’de bugüne kadar 207 bin kişiyi öldürdü. Başkan Trump hem salgını kötü yönetmesi hem de salgının Amerikan ekonomisini derinden etkilemesi nedeniyle ciddi oy kaybına uğramış durumda.

  ÇOK OKUNANLAR