• Galata Köprüsü’nde yol kesip para istedi: Mağdur yoğun bakımda
  05 Ekim 2020

  Hüseyin Sezer

  Hüseyin Sezer ve üç arkadaşı, pazar sabaha karşı saat 03.00 sıralarında Galata Köprüsü’nün alt geçidinde yürüyordu. Gece vakti eğlenceden çıkanlara sigara ya da para isteyerek musallat olmaları alışılagelmiş tacizcilerden biri yanlarına yaklaştı. Yollarını kesen Doğan U. adlı kişi para istiyordu.

  Hüseyin Sezer cebinden çıkarttığı 5 lirayı verdi. Tacizci zorba yeterli bulmadı. Dört arkadaş yolarına devam etmeye çalışırken şüpheli bıçak çekip sallayarak tehditler savurmaya başladı. Yol kenarında bir dükkanın tadilatı için yığılmış kalaslardan birini bıçak tutmayan diğer eliyle alıp Hüseyin Sezer’in kafasına vurdu.

  Hüseyin Sezer kanlar içinde yere yığıldı, Doğan U. koşarak uzaklaştı. Hüseyin Sezer’in arkadaşları. Doğan U.’nun peşinden kısa süre koşsa da yakalayamadı.

  Ambulansla Taksim İlk Yardım ve Eğitim Hastanesi’ne kaldırılan Hüseyin Sezer, kafatasında kırık ve beyin kanaması teşhisiyle yoğun bakıma alındı. Durumu ağır.

  Hüseyin Sezer’in arkadaşı Barış Kaya DHA’ya “Burası, İstanbul’un işlek ve kalabalık noktalarından biri. Böyle bir yerde bu durumun yaşanması üzücü. En az on dakika şüpheliyle uğraştık. Ortalıkta ne polis ne güvenlik görevlisi vardı. Tartışmaydı, kavgaydı derken kalası çekti ve durum ortada” dedi.

  Güvenlik kamera kayıtlarından iz süren polis Doğan U.’yu yakaladı.

  Doğan U. saldırı gecesi güvenlik kameralarına böyle yansımış.

  ÇOK OKUNANLAR