• “Gargara yapın, yüzbinlerce insan kurtulsun”
  16 Kasım 2020

  Prof. Dr. İbrahim Saracoğlu, Türkiye’nin “meşhur doktor”larından. Ününü TV’lerde kanserden başka hastalıklara kadar her konuda bir takım şifalı otlar tavsiye etmesine borçlu.

  Bu tavsiyelerinin çoğunun bilimsel bir temeli olmadığı defalarca ortaya çıktı ama TV’ler onun görüşlerini yaymaya devam etti.

  Prof. Dr. Saracoğlu’nun bir sıfatı da “Cumhurbaşkanı Danışmanı.” Bu şifalı otlar konusuna Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve eşi Emine Erdoğan’ın da meraklı olduğu biliniyor.

  Prof. Saracoğlu, dün DHA haber ajansının bir muhabiri ile konuşmuş, ajans bu sabah haberi servise koydu, neredeyse bütün web sitelerinde Saracoğlu’nun sözleri sanki önemli bir habermiş gibi yayınlandı.

  Saracoğlu’nun ajansa söylediği onca şeyden birkaç seçme yaptık.

  Covid IQ’yu yüzde 10 düşürüyor: İtalyanlar bunu 4 ay önce söylemişti; ‘Covid-19 aynı zamanda beyni de etkiliyor’ dediklerinde Avrupa’da birçok bilim adamı gülmüştü ‘Ya bu beyne gider mi?’ diye. Evet, etkiliyor beyni, yani IQ’sunu en az yüzde 10 düşürüyor.

  Virüsü burnunuzdayken durdurun: Korona virüsü vücuda ağız veya burun yoluyla giriyor. İşte burada daha burnunuzdayken yapacağınız şey adaçayı ve üçte bir oranında da ebegümeci. Adaçayı ile ebegümecini karıştıracaksınız, toplamı 5-6 gram kadar. Bunun gargarasını yapacaksınız. Yani bir tutam adaçayını aldınız, bir çentik de içine ebegümeci ilave edin, hatta iki tutam alın adaçayını, yarım tutam kadar da ebegümeci, karıştırın bir bardak suda, 6-7 dakika kaynatın. Ilıdıktan sonra süzeceksiniz. Ondan sonra sabah, öğle, akşam bununla gargara yapın. Her gün taze hazırlayacaksınız. Arada birkaç yudum da alabilirsiniz. Hiçbir zararı yok. İnanın yüzbinlerce insanın hayatı kurtulur bu sayede.

  Formülü bana ait: Adaçayının boğaz enfeksiyonlarına karşı etkisi konusunda bilimsel yayınlar var. Covid-19’a karşı adaçayının ebegümeci ile birlikte kullanılması formülü bana ait. Gargara da şart değil, bu karışımı burna damlalıkla da damlatabilirsiniz. Bir damlalıkla 3-4 damla çekeceksiniz, onunla kafanızı geri atarak iki burun deliğinize damlatacaksınız. Hemen oradaki sizi hapşırtacak olan karıncalanma ortadan kalkıyor.

  Virüsleri, mikroorganizmaları yok ediyor: Müthiş etkili; sadece Koronavirüs’e karşı mı? Mevsimsel gribe karşı, boğaz enfeksiyonlarına sebep olacak, alerjiye bağlı oluşabilecek burun akıntısı, hepsi için geçerli bu söylediğim. Yani sadece Covid-19’a özgü değil, mevsimsel gribe karşı da etkili. Boğaz mukozası ve burun mukozası üzerindeki o bakterilerin, virüslerin, yani mikroorganizmaların yok edilmesinde birebir. Zaten bu konuda yayınlanmış bir sürü makale var; ama yayınlanmamış olan bir şey var; adaçayının içerisinde, bu virüse karşı onu fonksiyonel kılacak olan etken madde ebegümecinin içinde. Onun desteğine ihtiyacı var.

  Yağ koklayın: Bu pentenil gruplar kokladığınız zaman yan yana diziliyor ve müthiş bir zırh oluşturuyor. Oldu mu size ikinci silah? Bu uçucu yağlar, adaçayıdır, lavantadır, karabaştır, kekiktir, okaliptustur. Bunları koklayacaksınız. Ben kokluyorum 7-8 aydır.

  Kapalı ortamlara koruyucu: Mesela kapalı ortamda havadaki mikropları kırmak, yok etmek istiyorsanız, bir bardak kaynar suyun içine 20-30 damla lavanta yağı veya kekik yağı veya adaçayı yağı koyun, hemen burası kokmaya başlar adaçayıyla kekikle, işte mikrop öldürücü.

  ÇOK OKUNANLAR