Haftalık burçlarınız
27 Şubat 2021

KOÇ (21 Mart-20 Nisan)
Titizliğiniz malum. Covid tedbirlerine harfiyen uyuyorsunuz. Tebrik ederiz. Bir de paranızı saymaya meraklısınız, onun için de CSI dizisinden esinlendiğiniz plastik eldiven formülü dahiyane. Ancak konu komşuya elinizde bu eldivenlerle kapıyı açmanız artık farklı yorumlanmaya başladı. Önerimiz başkaları varken, daha az eldiven daha çok kolonya kullanmanız. Diğer bütün açılar olumlu.

BOĞA (21 Nisan-21 Mayıs)
Yeni iş teklifleri almanıza sevindik. Ancak stratejik düşünmekte fayda var. Merdivenin bir üst basamağı bazen tuzaktır. Bunu hesaplayacak kadar zekisiniz, ama sakın heyecanınız analitik planların önüne geçmesin. Bu değişim başka kimin işine yarıyor diye düşünün, o zaman gerçeklerin  ipucunu göreceksiniz. Bu arada dişçi randevusunu ertelemekle kendinize eziyet ediyorsunuz, gidin kurtulun, bir de yumuşak fırça kullanmayı deneyin.

İKİZLER (22 Mayıs-21 Haziran)
Yaptığınız sepette bitcoin ağırlığı yüzde kaç olmalı konusu uykularınızı kaçırıyor. Tesla hisselerini takip etmek bu konuda pek işe yaramayacaktır. Siz kaybetmeyi gözden çıkartabileceğiniz bir miktarı aşmayın  ve rahat uyuyun. Bu arada uyumak için sesli kitap dinleme fikri çok cazip gelse de aslında sesiz bir odada herşeyi oluruna bırakarak uyumanızı tavsiye ediyoruz. Yıldızlarda giden değil gelen para görünüyor, müsterih olun.

YENGEÇ (22 Haziran-22 Temmuz)
Bodrum mu Çeşme mi tartışması aile içi çatırdamalara yol açacak boyuta geldi. Yıldızlar Ayvalık diyor. Böylece zeytin işine de girebilirsiniz. Büyük şehirlerden uzaklaşma fikri imkanı olan herkesin aklında, ama daha iyisi olsun derken kalp kırmaya değmese gerek. Şampuanın içine biraz votka koymak fikri şaka gibi gelse de deneyince sonuç şaşırtıyor. Evet ne alaka, ama sizin kendi aranızdaki  tartışmalarınız da biraz böyle.

ASLAN (23 Temmuz-23 Ağustos)
Tek başınıza kaldığınızda Discovery Kanalı’nı seyrettiğinizi biliyoruz. En son model telefonun peşinde zebra görmüş aslan gibi koştuğunuzu da. Aslan doğası icabı her şeyin en iyisini ister. Ve tüketici kredilerine abonedir. Gelecek planlarını akıllıca yaptıktan sonra sakıncası yok, aslan durdurulamaz. Yeter ki karşısına daha büyük bir aslan çıkmasın.

BAŞAK (24 Ağustos-22 Eylül)
Uzun vadeli büyük planları küçük parçalara bölüp teker teker gerçekleştirerek her seferinde başarıya ulaşma sırınızı açık etmedikçe önünüz açık. Giyiminize verdiğiniz önemi biraz da evi toplamaya verseniz mesela bir akıllı robot süpürge alsanız, iş kendiliğinden hallolacak. Size bu tür fikirler veren bir Kova ile arkadaşlık etmeye bakın.

TERAZİ (23 Eylül-23 Ekim)
Biden döneminde Dünya konjonktürü nasıl değişecek konusunda attığınız tweetler Türk dış politikasına yön vermiyor . Acı ama gerçek. Bütün gün Dünya’yı kurtarmak yerine eşinizi dinleyip biraz parkta, ormanda yürümekte fayda var. Böylece elektrikli otomobil alma konusunda bir anlaşma zemini de yaratabilisiniz. En avantajlı taksiti yapanı siz bulun, gerçi yıldızlara bakmak yardımcı olacaktır.

AKREP (24 Ekim-22 Kasım)
Akreplere yapılan haksızlık, Amerikan Kongre’sinde ele alınsa yeridir. Kinci, çapkın diye nam saldı Akrep; oysa çok iyi arkadaştır. Cebinde de akrep değil pamuk bulunur. Gel de anlat. Akrepler bir troll Dünya’sına doğar ve her şeyle başa çıkmayı çok erken öğrenir.  Yapılan araştırmalar en iyi istihbaratçıların Akrep burcundan çıktığını ortaya koymuş. Burç Akrep ve telefon -hala- Nokia ise dikkat.

YAY (23 Kasım-21 Aralık)
Kimsenin size söylemediğini yıldızlarınıza bakarak söyleyim; arkadaşlarınız sizi unutmadı.  Gittikçe daha az aramalarının nedeni, edepsiz fıkralardan oluşan sesli mesajları evli arkadaşlarınıza gece geç saatlerde atmanız ve bunların aile ortamında duyulması. Bekar olduğunuz için bütün evli erkeklerin karılarından çekindiklerini henüz bilmiyorsunuz, yakında anlayacaksınız. Böylece kısa vadede bir evlilik ilişkisine adım atacağınızı da öğrendiniz.  Bir tavsiye, hediyeler ilişki ilerledikçe büyüsün tersi ayrılık getirir.

OĞLAK (22 Aralık-20 Ocak)
Disiplinli, çalışkan ve sakar Oğlak. Ayakta duruyorken sandalyeye tutunduğu halde düşen okul birincisi Oğlaktır. Telaşlanmayın hayatta mutlaka başarılı olur. Cüzdanında kaç parası olduğunu kuruşuna kadar bilir, bütün bankaların vadeli faiz oranlarını da. Oğlak borçlu olmak ve kalmaktan nefret eder, kredi kartı kullanmayı sevmez. Bankaları en zorlayan müşteri türüdür. Oğlaklar özel gişesi yapmayı akıl eden ilk banka müşteri odaklı çalışmada yepyeni bir çığır açacak. İştah da açık şu aralar, o kilolar yaza kadar gitsin; erkekleri yakışıklı,  kızları alımlıdır.

KOVA (21 Ocak -18 Şubat)
Gökyüzü zaten Kova burcunda, hayırlara vesile olsun. Hercai ve zeki, elektronik ne varsa son modelini kullanmadıkça hayattan keyif almayan Kova’ları en iyi Kova’lar anlar. Başka bir gezegende yaşayan bu arkadaşları çok sevdikleri işler dışında çalıştırmak imkansızdır. Bu kadar detaycılığı ve boş vermişliği aynı bünyede barındırabilen tek tür, büyük olasılıkla başka bir gezegenden geldiler. Adım şu anda Mars’ta yazılı diyorsa Kova’dır.

BALIK (19 Şubat-20 Mart)
İkizler, Kova zeki burçlar olarak tanınır. Balık da zekidir, üstelik bir de hindir. Genelde zoom üzerinden görüştüğü -ve sakladığı- bir psikologu vardır. O psikolog ne konuşulduğundan çok arka fondaki kitaplara bakacak diye hesap ederek o raftaki kitapları ona göre ayarlar. Balıkları avlayamazsınız, onlar sizi avlar, avladım zannedersiniz. Çok şanslıdırlar ve şansları bulaşıcıdır. Yaşgünleri yaklaşıyor pahalı olması şart değil, hediye severler, unutulmaya tahammülleri yoktur. Ha! Bir de hiç bir balık hiç bir şeye balıklama atlamaz, tartar ölçer biçer. Her eve lazım.