• Avcılar ilçesinde pazar yerlerine bırakılan araçlara yönelik çekici operasyonu düzenlendi.
  19 Ekim 2023

  Avcılar semt pazarının kurulduğu caddeye park edilen kamyonet ve otomobil nedeniyle pazarcılar uzun süre tezgah açamadı. Araçların çekici yardımıyla kaldırılmasının ardından esnaf tezgah açabildi. Pazarcı Yusuf Danış, “Piyango hangi pazarcı arkadaşımıza çıkacak belli değil. Yine 2-3 araba bırakılmış. Mağdur oluyoruz. Saat 05.00, 05.30 gibi geliyoruz. Bırakılan arabalar nedeniyle tezgah açamıyoruz” dedi.

  Dün sabah erken saatlerde Merkez Mahallesi Ahmet Taner Kışlalı Caddesi’ndeki pazar alanına gelen esnaf, park edilmiş kamyonet ve otomobil ile karşılaştı. Pazarcılar, park edilen 2 aracın sürücüsüne ulaşmaya çalıştı ancak başarılı olamadılar. Zabıta da araçların sahiplerini aradı fakat bir türlü ulaşılamadı. Esnaf, saat 05.30’dan saat 09.30’a kadar araçların sahibinin gelmesini bekledi. Park edilen araçların sahiplerine ulaşılamayınca çekici çağrıldı. Pazarda kurulan direkler yana kaydırılıp park halindeki kamyonet ve otomobil çekici yardımıyla yakındaki otoparka götürüldü. Araçların kaldırılmasıyla pazarcılar gecikmeli de olsa tezgahını açabildi.

  Pazarda esnaf olan Yusuf Danış, “Piyango hangi pazarcı arkadaşımıza çıkacak belli değil. Yine 2-3 araba bırakılmış. Mağdur oluyoruz. Saat 05.00, 05.30 gibi geliyoruz. Bırakılan arabalar nedeniyle tezgah açamıyoruz. Saat 12.00’ye kadar çıkmazsa yola doğdu tezgah açılacak. O kişi de akşama kadar buradan çıkamayacak. Yapacak bir şey yok” dedi.

  Pazarcı Turgut Baykal ise, “Saat 06.00 gibi tezgah açmaya geldik, arabayı pazar yerinde unuttukları için tezgah açamadık. Zabıta çekici çağırdı aldılar. Sürücüler, pazar olan yerlerde arabalarını unutmazsa engellenmemiş oluruz. Müsait yerlere koysunlar biz de işimizi yaparız” diye konuştu

  ÇOK OKUNANLAR